Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kaufland
aktualizováno 03.01.
nesmyslné nařízení

Kaufland zakázal zaměstnancům v práci pít a jíst! Další den couvnul

Obrovskou vlnu nevole nejen mezi zaměstnanci vyvolalo interní sdělení společnosti Kaufland. Společnost v něm upravovala pravidla pro konzumaci jídla a pití zaměstnanců a prakticky z něj vyplývalo, že napít se mohou jen během přestávky. Pouhý den po zveřejnění společnost nařízení upravila.

Důchodci v parku - ilustrační foto
07.12.
délka života

Lidé by se mohli dožívat až 140 let, tvrdí vědec! Pokusy mají výsledky

Inovace v oblasti oddalování následků stárnutí by mohly prodloužit lidský život až na 140 let. Tvrdí to izraelský vědec Chaim Cohen z univerzity Bar Ilan.

Jídelna
aktualizováno 07.09.
Rakouská školka

Školka kvůli muslimským dětem zakázala vepřové! Rodiče zuří

V jídelníčku mateřské školy v rakouském Amstettenu nově nenajdete vepřové maso. Vedení města, které školku zřizuje, se rozhodlo vepřové vyškrtnout. Zdůvodnilo to "odlišnými stravovacími návyky muslimských dětí". Nařízení okamžitě vyvolalo vlnu nevole.

Prásk.tv píše:

Holčička nejí cukr - 1
čtěte o tématu stravování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

All inclusive
02.07.
stravování na dovolené

All inclusive se v různých zemích liší! Kde toho dostanete nejvíc?

Pokud si právě teď vybíráte zájezd, dobře se podívejte, za co všechno si platíte. I když totiž investujete do all inclusive zájezdu, ne všude skutečně budete mít nárok na všechno. Kde toho nabízejí nejvíc a na co si dát pozor?

Fórum celiaků
30.05.
Obchodní sdělení

Fórum celiaků: Skvělá možnost k objevení možností bezlepkové stravy!

Na výstavišti v pražských Letňanech proběhl tento víkend již 12. ročník Fóra celiaků, které pořádá Společnost pro bezlepkovou dietu. Návštěvníci si zde na jednom místě mohou prohlédnout, ochutnat, ale i zakoupit široký sortiment bezlepkových potravin.

Jak na hubnutí s Martinem Škábou
aktualizováno 26.05.
videochat rozhovor

Jak zhubnout do plavek? Výživový specialista radil čtenářům TN.cz

Plavková sezóna se nezadržitelně blíží a mnoho lidí řeší, jak do léta rychle zhubnout. Jak ale spolehlivě a hlavně bezpečně hubnout nám v pátek v živém rozhovoru prozradil výživový specialista a lektor Martin Škába!

Rakovina
02.03.
Špatná strava

Mladé lidi ohrožuje rakovina střev. Kvůli mizerné životosprávě!

Obrovské nebezpečí hrozí generaci takzvaných mileniálu, tedy lidem narozeným mezi lety 1980 až 1995. Podle lékařů má totiž tato generace čtyřikrát větší pravděpodnost onemocnění rakovinou střev než generace jejich rodičů.

Hospoda
28.02.
Obavy ze zdražení

Zdraží i obchodníci? V hospodách zvedla EET ceny o koruny!

Kvůli elektronické evidenci tržeb restaurace ze dne na den zdražily, informovali statistici. Za svíčkovou dáte v průměru o tři koruny víc, za pivo 80 haléřů. Už 1. března startuje EET pro čtvrt milionu obchodníků, což vyvolalo obavy z dalšího zdražování.

Vaše téma - s Petrem Fořtem
aktualizováno 17.01.
Vaše téma

Dietolog: Klidně jezte jednou za den! Musíte jen sledovat energii

Hostem pořadu Vaše téma je právě byl odborník na stravování Petr Fořt. S moderátorkou Marcelou Škábovou probral zásady správné výživy i to, jakou dietu rozhodně nezkoušet.

Sladkosti. Ilustrační foto.
aktualizováno 20.12.
novela zákona

Konec bufetů? Experti: Pamlsková vyhláška vyžene děti do fastfoodů!

Pamlsková vyhláška stanovující podmínky pro prodej potravin dětem bude znamenat konec školních bufetů, myslí si stále více lidí. Nejvíce kritizují novelu zákona ředitelé, k vyhlášce se ale negativně staví i někteří odborníci.