Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zasněžené Německo
aktualizováno 11.01.
Krátký oddych

Zavalené Alpy: Po kalamitním týdnu přestalo na chvíli sněžit

Obyvatelé Alp si v pátek mohli po týdnu oddechnout od nepřetržitého hustého sněžení. Změnu počasí vítají i záchranáři a technické složky pracující na zpřístupnění odříznutých míst. S výjimkou krátkého víkendového oteplení, kdy lze počítat i s deštěm, má dál sněžit do poloviny nadcházejícího týdne.

Ejpovický tunel - 4
aktualizováno 30.12.
Ženu srazil vlak

Dalo se tragédii zabránit? Dívku v tunelu mělo odhalit zabezpečení

Zabezpečovací zařízení v nejdelším železničním tunelu u nás pravděpodobně nefungují tak, jak mají. Do čtyřkilometrového tunelu mezi Rokycany a Plzní se včera dostala mladá dívka a po srážce s vlakem zemřela. Přitom moderní systémy měly podobnému scénáři předejít!

Vlak - České dráhy
29.12.
železniční doprava

Velké změny v jízdních řádech na Silvestra, vlaky čeká omezení

Pokud se chystáte cestovat na Silvestra, připravte se na slabší provoz na našich železnicích. Méně vlaků bude jezdit také na Nový rok ráno. Odpoledne ale přijde velká změna, vyjedou totiž desítky posílených vozů a nabídnou tak několik tisíc míst k sezení navíc. Na Silvestra v noci vyjedou i zvláštní vlaky na novoroční mši v poutním chrámu v Hostýně.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Jízdní řád MHD - 1
aktualizováno 23.12.
Vlaky a pražská doprava

O Vánocích se změní jízdní řády! Některé linky vůbec nevyjedou

Pokud plánujete o Vánocích použít pražskou dopravu nebo pojedete vlakem, připravte se na dlouhé intervaly. Na Štědrý den bude ve večerních hodinách postupně klesat počet regionálních a vnitrostátních vlaků, některé nevyjedou vůbec. V Praze se od 18. hodiny začnou prodlužovat intervaly metra na 20 minut. Provoz tramvajových linek bude od 16. hodiny omezen a kolem 18. hodiny ukončen úplně. Autobusy pojedou podle zvláštních jízdních řádů.

Vlak najel na spadlý strom, evakuovali cestující
aktualizováno 21.12.
Nehoda u Domažlic

Mezinárodní rychlík vjel u Domažlic do spadlého stromu!

Provoz na železniční trati spojující západ Čech s Německem zastavil v pátek večer spadlý strom. Najel do něj mezinárodní rychlík jedoucí z Mnichova do Prahy.

Průvodčí - ilustrační foto
18.12.
Dostanou přidáno

Lidé u dráhy si příští rok přilepší. ČD oznámily zvýšení mezd

České dráhy jsou další ze společností, která na příznivý ekonomický vývoj reaguje zvýšením platů. Společností v úterý oznámila uzavření kolektivní smlouvy se zástupci všech deseti odborových organizací. Lidé pracující u Českých drah tak dostanou příští rok přidáno shodně 5,5 %.

Vlaky v Berlíně
aktualizováno 10.12.
Vyšší platy

V Německu se zastavily dálkové vlaky! Problém mělo i Česko

V celém Německu se v pondělí ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který měl dopad i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení byla i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

Vlaky - dopravci
09.12.
Změny v dopravě

Dopravci zavedli nový jízdní řád vlaků. Přibylo víc přímých spojů

V neděli začal v Česku platit nový jízdní řád vlaků. Největší změny nastaly u Českých drah, i konkurenční společnosti ale přišly se změnami. Díky tomu přibyly například přímé spoje mezi Ostravou a Berlínem nebo Prahou a Krakovem.

Jízdní řády 2019
aktualizováno 08.12.
velký přehled

Začínají platit nové jízdní řády vlaků! Co se mění ve vašem kraji?

V neděli 9. prosince začnou platit na železnicích nové jízdní řády. Řídit se jimi budeme až do 14. prosince 2019. Zatímco v některých krajích posílí počet spojů, jinde se musejí cestující připravit na omezení. Připravili jsme pro vás velký přehled.

Pendolino
aktualizováno 04.12.
Cestování vlakem

Třináct miliard do modernizace železnic. Kde pojedeme rychleji?

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) schválila vypsání šesti soutěží na stavby za 13 miliard korun. Už za pár měsíců by tak měla začít například modernizace koridoru z pražského Smíchova do Černošic nebo ze Soběslavi do Doubí u Tábora. Informoval o tom tiskový mluvčí SŽDC Pavel Tesař.