Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

David Rath - 3
aktualizováno včera 13:17
korupční kauza

Vrcholí soud s Rathem: Žalobce pro něj navrhuje 9 let vězení!

Soudní řízení v úplatkářské aféře kolem Davida Ratha spěje ke svému závěru. U Krajského soudu v Praze dnes zazní závěrečné řeči. Žalobce Petr Jirát navrhuje pro středočeského exhejtmana trest odnětí svobody mezi 8 a 9 lety. Rath by podle něj také měl přijít o veškerý majetek.

2118664
včera 07:36

Střepiny 19. 3. 2018

Obří korupční kauza českého zdravotnictví aneb černé ovce mezi bílými plášti. Co všechno se dá připsat na účet našeho zdraví? Víceletá gymnázia - exkluzivní šance pro nadané nebo devastace druhého stupně základních škol? A Meghan Markle jako nový svěží vítr v britské monarchii. Jak boří nevěsta prince Harryho sto let staré tradice?

Pohřeb Jána Kuciaka
aktualizováno 15.03.
"Prasata za mříže"

Kuciakův bratr promluvil! Pro politiky i ostatní má jasný vzkaz

Vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky šokovala celý svět. Nejvíce ale trpí jejich rodiny, které požadují co nejrychlejší a objektivní vyšetření smrtí. Kuciakův bratr teď poslal vzkaz všem politikům a burcoval slovenský lid, aby si nenechal vše líbit.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Soudce Ivan Elischer
14.03.
závažné obvinění

Soudce vrchního soudu obvinili z korupce! Ten podal stížnost

Soudce vrchního soudu Ivan Elischer podal stížnost proti svému včerejšímu obvinění z korupce a dalších dvou trestných činů. Zároveň se rozhodl, že zatím nebude vypovídat. Informaci přinesl portál novinky.cz. K jeho zadržení a obvinění se dnes vyjádřil i ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán.

David Rath - 6
aktualizováno 06.03.
Kauza pokračuje

Rath znovu u soudu! Minule řečnil hodiny, teď tvrdí, že jde o divadlo

Krajský soud v Praze se po čtyřměsíční přestávce vrátil k řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Před začátkem jednání Rath novinářům řekl, že jde jen o divadlo pro veřejnost a že je jasné, že bude odsouzen stejně jako v minulosti, kdy mu soud vyměřil 8,5 roku vězení.

Policie ČR - ilustrační - 4
01.03.
Uherské Hradiště

Zátah na městském úřadu: Úředníka odvedli přímo z práce

V kancelářích Městského úřadu v Uherském Hradišti zatýkala policie. Kriminalisté si tam přišli pro jednoho zaměstnance, kvůli podezření na spáchání závažné hospodářské trestné činnosti. A policisté zatýkali i na dalších místech města.

Korupce - ilustrační foto
21.02.
47. místo

Česko si polepšilo v žebříčku korupce. Pomohly nové zákony

Česko poskočilo v žebříčku korupce, který sestavuje organizace Transparency International (TI). Pomohl k tomu ale pouze fakt, že loni vešly do praxe některé protikorupční zákony. Ve všech ostatních aspektech hodnocení ale Česko stagnovalo.

Martin Půta
aktualizováno 21.12.
Vážné obvinění

Státní zástupce obžaloval hejtmana Půtu, kvůli korupci

iberecký státní zástupce Radim Kadlček podal obžalobu na 13 lidí a čtyři firmy v souvislosti s úplatky u dvou evropských projektů. Dopustit se měli šesti trestných činů. Nejpřísnější trestní sazba je od pěti do 12 let, právní kvalifikace se u jednotlivých osob liší, řekl dnes Kadlček ČTK. Mezi obžalovanými je i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN), který obvinění rozhodně odmítá.

Josef Knotek
20.12.
ovlivňoval kauzy

Exsoudce je vinen! Za korupci dostal podmínku a velkou pokutu

Okresní soud v Jičíně dnes v korupční kauze litoměřických soudců potrestal bývalého soudce Josefa Knotka tříletým vězením podmíněně odloženým na čtyři roky. Kromě toho má zaplatit pokutu 200 tisíc korun.

Lukáš Nečesaný s otcem
aktualizováno 16.11.
V soudní síni

Rodinu Nečesaných čeká soudní maraton. Po synovi i rodiče

Rodinu Nečesaných čekají další soudní tahanice. Zatímco v Hradci Králové navrhla státní zástupkyně Lukáši Nečesanému opět 13letý trest za údajný pokus o vraždu kadeřnice, liberecký krajský soud oznámil termín líčení s jeho otcem a matkou.