Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

velký skandál

Prezidenta Brazílie obvinili kvůli korupční kauze! Odstoupit odmítá

Brazilská generální prokuratura obvinila prezidenta Michela Temera z maření vyšetřování korupční kauzy, kvůli níž v zemi tento týden vypukla vládní krize. V ulicích měst největší latinskoamerické země demonstrují proti Temerovi tisíce lidí požadující jeho odstoupení. Ve čtvrtek podali demisi dva ministři a podporu ztrácí prezident i v parlamentu. Sám vinu odmítá a odstoupit nehodlá.

Korupční kauza

Krize v Brazílii: Po roce mohou odvolat dalšího prezidenta!

Po pouhém roce budou mít zřejmě Brazilci dalšího nového prezidenta. Kvůli korupční kauze, do které se zapletla bývalá hlava státu Dilma Rouseffová, bude nejspíš odvolán i její nástupce Michel Temer. Soudce už souhlasil s vyšetřováním.

koalice na jihu

Hejtman Zimola končí. Předtím chce ale ještě mluvit se Zemanem

Nová koaliční smlouva na jihu Čech je připravena k podpisu. Ve čtvrtek zřejmě krajští zastupitelé zvolí i novou hejtmanku, kterou se má stát Ivana Stráská z ČSSD. Nahradí tak svého stranického kolegu Jiřího Zimolu, který na funkci rezignoval. Ještě před svým odchodem ale jde ve středu Zimola na návštěvu za prezidentem Zemanem.

Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Dalík nastupuje do vězení - 3
Aktualizováno 12.4. 2017 21:07
Už je venku

Dalík je volný! Měl sedět ještě 3 roky, propustil ho Nejvyšší soud

Lobbista Marek Dalík byl propuštěn z vězení! V tom byl od loňského 1. září kvůli ovlivňování miliardové zakázky na nákup obrněných transportérů Pandur. Nejvyšší soud rozhodoval o odvolání Dalíka i státního zástupce, informovala agentura ČTK.

Pak Kun-hje

Sesazením to nekončí: Bývalá korejská prezidentka byla zatčena

Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje obviněná z korupce byla zatčena, oznámili ve čtvrtek korejští představitelé. Dnes již bývalá prezidentka kvůli obvinění z korupce byla začátkem března odvolána. Obvinění odmítá.

Protesty v Rusku
Aktualizováno 26.3. 2017 20:32
Demonstrace proti korupci

Obrovské protesty v Rusku: Do ulic vyšly desetitisíce lidí!

Rusko zažívá největší demonstrace za posledních pět let. Do ulic vyšly lidé v desítkách měst. Proti nim se ale postavila policie a došlo i na zatýkání. V Moskvě, kde úřady protesty zakázaly, byl zatčen i hlavní organizátor nepokojů a vůdce tamní opozice Alexej Navalnyj. Právě jeho film o velkém bohatství ruského premiéra Medveděva vlnu protestů odstartoval.

Zásah NCOZ v TSK
Aktualizováno 8.3. 2017 18:08
obří razie

Policie vtrhla do sídla pražských silničářů! Obvinila bývalého šéfa

Protikorupční policie včera prohledala centrálu pražské Technické správy komunikací a pátrala také v sídle společnosti AŽD a zřejmě i Kamea. Obviněni byli zatím tři lidé, mezi nimi náměstek ředitele Správy komunikací Ladislav Pivec a jedna firma.

David Rath u soudu
Aktualizováno 1.3. 2017 13:44
David Rath

Naděje pro Ratha: Soud vrátil policii i jeho druhou kauzu

Krajský soud v Praze vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli nezákonně pořízeným odposlechům. Uvedl to dnes Český rozhlas (ČRo). Případ se týká manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, kriminalisté v něm navrhli obžalovat devět lidí a osm firem včetně stavební společnosti Metrostav.

občane, nedívej se

SEZNAM: Tihle poslanci zničili registr smluv. Utajují korupci?

Málokterý krok politiků a poslanců vyvolal takové pobouření veřejnosti jako středeční hlasování Sněmovny o registru smluv na internetu. Navzdory slibům veřejnosti i vlastním programům stran poslanci KDU-ČSL, ČSSD, ODS a KSČM zákon, který měl kontrolovat hospodaření s veřejnými penězi, mohutně osekali. Blíží se volby, podívejte se na jmenný seznam těch, kteří se rozhodli veřejnosti smlouvy utajit.

Šťastný zaměstnanec
Aktualizováno 9.2. 2017 21:58
Ochrana zaměstnanců

Češi jsou národem "práskačů". V práci je má ochránit nový zákon

Vláda chce ochránit zaměstnance, kteří udají svého šéfa - například když nahlásí korupci, ze strany firmy nebo nadřízených neměli být nijak potrestáni. Návrh zákona předložil ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka z ČSSD. Babišovo hnutí ANO ho ale považuje za nedostatečný, a tak připravuje svůj vlastní návrh. V parlamentu se kolem něj čeká bouřlivá diskuze.