Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lukáš Nečesaný s otcem
aktualizováno 16.11.
V soudní síni

Rodinu Nečesaných čeká soudní maraton. Po synovi i rodiče

Rodinu Nečesaných čekají další soudní tahanice. Zatímco v Hradci Králové navrhla státní zástupkyně Lukáši Nečesanému opět 13letý trest za údajný pokus o vraždu kadeřnice, liberecký krajský soud oznámil termín líčení s jeho otcem a matkou.

Rumuni vyšli v pondělí opět do ulic
aktualizováno 13.11.
velké protesty

Tisíce lidí demonstrovaly v Rumunsku. Bouří se proti korupci

Demonstranti v rumunských městech se bouří proti reformě soudního systému, která budí obavy z možného oslabení boje proti korupci. Lidé také nesouhlasí s daňovou a soudní reformou a chtějí odstoupení sociálnědemokratického kabinetu.

Ivo Rittig u soudu v kauze Nagyová
aktualizováno 07.11.
Kauza jízdenky pro MHD

Státní zástupce obžaloval lobbistu Rittiga a dalších 17 lidí

Lobbista Ivo Rittig čelí další obžalobě. Tu podal v úterý státní zástupce Adam Borgula v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik. Obviněných je 18 lidí a mezi nimi by měl být právě známý lobbista. Policie v případu tisku jízdenek pro pražský dopravní podnik navrhla podání obžaloby už v únoru.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Black Dahlia
26.10.
Black Dahlia

Záhadná vražda krásky objasněna po 70 letech! Vraha kryli policisté

Brutální vražda Elizabeth Shortové patřila od roku 1947 k nejzáhadnějším neobjasněným případům v historii Spojených států. Smrt mladé dívky, jejíž tělo někdo rozpůlil a znetvořil její obličej, se konečně podařilo objasnit. Důkazy vyšly najevo již v roce 1947. Vrah údajně nebyl usvědčen kvůli korupci na místní policii.

Smrt novinářky Dauphne Galiziové
17.10.
Maltská reportérka

Novinářku zabil výbuch bomby v jejím autě! Odkrývala korupci

Známou maltskou investigativní novinářku zabila exploze bomby v jejím autě. Dlouhá léta rozkrývala korupci v zemi. Pečlivě rozebrala například takzvané Panama Papers, tedy uniklé dokumenty právnické firmy o přesunech peněz do daňových rájů.

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 07.09.
Vydaný ke stíhání

Babišovi hrozí obvinění i vazba! Pět scénářů, co se může dít

Sněmovna ve středu po dlouhé debatě vydala předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Co teď bude s oběma politiky dál a jak jejich stíhání ovlivní volby?

Andrej Babiš
aktualizováno 11.08.
nejasnosti kolem dotací

V kauze jsem jako svědek, tvrdí Babiš. Policie ho chce stíhat

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš předpokládá, že Sněmovna umožní jeho trestní stíhání. Žádost policie o jeho vydání předal včera její předseda Jan Hamáček mandátovému a imunitnímu výboru. Policie kromě Babiše ke stíhání požaduje vydat i místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Jde o kauzu kolem údajného zneužití dotací ve výši 50 milionů korun pro farmu Čapí hnízdo.

Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva
12.07.
Tvrdý trest

Brazilský exprezident má jít do vězení za korupci a praní peněz

Bývalý brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva byl dnes odsouzen k 9,5 roku za korupci a praní špinavých peněz. Informují o tom brazilská média.

olmert
aktualizováno 02.07.
seděl za korupci

Izraelský expremiér Olmert byl předčasně propuštěn z vězení

Izraelské úřady propustily bývalého premiéra Ehuda Olmerta předčasně z vězení. Vloni v únoru poslal soud na 27 měsíců do vězení. Kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu ho ale dozorci pustili ven dříve.

Brazilský prezident Michel Temer
27.06.
Michel Temer

Brazilského prezidenta už podruhé obvinili z korupce. I tak neodstoupí

Brazilská generální prokuratura obvinila prezidenta Michela Temera z přijímání úplatků. Informovala o tom agentura AP, podle které jde o první případ, kdy čelí úřadující hlava státu největší jihoamerické země obvinění z trestného činu. Brazilský parlament nyní musí rozhodnout, zda nejvyššímu soudu umožní zahájit s Temerem soudní proces.