Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Kramý - zákoník
Aktualizováno 14.5. 2017 08:13
Nová fakta

Kauza Kramný u Ústavního soudu! Advokátka řekla, co bude dál

Ústavní soud bude hned dvakrát řešit kauzu Kramný. Kromě očekávané stížnosti proti odsuzujícímu rozsudku totiž jeho advokátka Jana Rejžková podá ještě jednu stížnost. A to už v nejbližších dnech, protože lhůta, ve které se na Ústavní soud může obrátit, vyprší za tři týdny.

Co rozhodlo?

Kramný v cele, Nečesaný volný! Exsoudce řekl, jak je to možné

Nejvyšší soud rozhodl o dovolání Petra Kramného a Lukáše Nečesaného. Zatímco Kramného dovolání zamítl, rozsudek nad Nečesaným zrušil a Nečesaný čeká na svobodě na nový soud. Redakce TN.cz oslovila bývalého místopředsedu Nejvyššího soudu Pavla Kučeru, aby obě usnesení Nejvyššího soudu porovnal.

Petr Kramný u ostravského krajského soudu - 7
Aktualizováno 21.4. 2017 07:02
spolek šalamoun hájí

Kauza KRAMNÝ: Těchto pět věcí nesedí, tvrdí kritici rozsudku!

Petr Kramný se už zřejmě z vězení na svobodu jen tak nepodívá. Nejvyšší soud zamítl jeho dovolání, jednu z posledních možností, jak zvrátit trest 28 let vězení. Někteří lidé ale v jeho nevinu stále věří - například Spolek Šalamoun. Na Facebooku jeho člen zveřejnil seznam bodů, kde údajně Nejvyšší soud hrubě selhal.

Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Petr Kramný u ostravského krajského soudu
Aktualizováno 17.3. 2017 17:31
uspěl, nebo ne?

Kramného poslední šance: Soud rozhodl o dovolání! Neřekl ale jak

Už je rozhodnuto o dovolání Petra Kramného! Je to jeho poslední možnost, jak se dostat z vězení. Jak ale o dovolání Nejvyšší soud rozhodl, dosud netuší ani Kramný. A ještě si na to v napětí nějakou dobu počká. Soud své rozhodnutí neprozradil.

Velký přehled

Nejen zákaz kouření, prezident podepsal další důležité zákony!

Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal hned třináct zákonů, které tak mohou vstoupit v platnost. Kromě zákazu kouření v restauracích a barech podepsal Zeman třeba větší ochranu seniorů při vyšetřování trestných činů, rozšíření pravomoci státním orgánům zabavit zločincům majetek nebo zákon, který ministerstvo zdravotnictví dává právo zakázat zpětný vývoz léků z České republiky.

Kramný u Nejvyššího soudu

Jsou všichni podjatí? Kauzu Kramný vzdali další tři soudci

Jednou z posledních nadějí na zvrat v kauze je pro Petra Kramného Nejvyšší soud. Jenže stání u soudu se zase odkládá. V polovině prosince se z projednávání případu vyloučil soudce, který se sešel se soudním znalcem a případ s ním rozebíral! Teď se z případu museli vyloučit další soudci.

Šahram Abdullah Zadeh
Aktualizováno 3.10. 2016 13:09
Propuštěn na rekordní kauci

Stát šikanoval Íránce Shahrama Zadeha. Ústavní soud se jej zastal

Ústavní soud potvrdil, že státní orgány šikanovaly Shahrama Zadeha obžalovaného z údajných miliardových podvodů. Případ je známý hlavně tím, že Zadeh byl propuštěn z vazby na rekordní kauci 150 milionů korun.

Soud s Petrem Kramným - 10
Aktualizováno 18.9. 2016 17:59
detaily z rozsudku Kauza Kramný

Jak mě mohli odsoudit? Přísedící u soudu spali! zlobí se Kramný

Petr Kramný si u Vrchního soudu v Olomouci postěžoval, že přísedící v senátu soudkyně Renaty Gilové,část soudního stání prospali! Přitom jejich hlas měl v závěrečném rozhodování soudu stejnou váhu, jako hlas soudkyně Gilové! Vrchní soud jeho stížnosti smetl ze stolu.

Soud ilustrační
Aktualizováno 11.8. 2016 21:45
spor o přísedící

V Brně si oddechli. Stovky rozsudků se mohly měnit. Nebudou

Ústavní soud zamítl stížnost proti přidělování přísedících v kauzách, které projednává Krajský soud v Brně. Pokud by stížnosti vyhověl, hrozilo by zrušení možná i stovek rozsudků. Podle ústavního soudu byl systém přidělování případů jediný možný.

Co s ním je?

Podivné mlčení kolem Petra Kramného: Strach o jeho život!

Už téměř dva měsíce uplynuly od chvíle, kdy si Petr Kramný u Vrchního soudu v Olomouci vyslechl rozsudek, který mu potvrdil osmadvacetiletý trest vězení. Kramného blízcí o něj mají strach!