Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zasněžená Poštovna Anežka
15.01.
Poštovna Anežka

Vemte lopaty a přijďte na Sněžku! Poštovna pod sněhem volá pomoc

Poštovna na Sněžce volá o pomoc! Pohltily ji hromady sněhu, takže není možné se dostat dovnitř. Poštovna proto vyslala výzvu dobrovolníkům s lopatami, aby pomohli vyhledávanou turistikou atrakci vymanit z područí sněhu.

Boží Dar
aktualizováno 13.01.
Další sněžení

Na Božím Daru sněžilo celou noc! Silnice jsou s opatrností průjezdné

Sněhová nadílka na horách zatím nemá konce. Další desítky centimetrů sněhu napadly přes noc na Božím Daru. Meteorologové také očekávají na pondělí silný vítr.

Zasněžené Německo
aktualizováno 11.01.
Krátký oddych

Zavalené Alpy: Po kalamitním týdnu přestalo na chvíli sněžit

Obyvatelé Alp si v pátek mohli po týdnu oddechnout od nepřetržitého hustého sněžení. Změnu počasí vítají i záchranáři a technické složky pracující na zpřístupnění odříznutých míst. S výjimkou krátkého víkendového oteplení, kdy lze počítat i s deštěm, má dál sněžit do poloviny nadcházejícího týdne.

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Sníh na silnicích - 7
aktualizováno 11.01.
výstraha meteorologů

Pozor na závěje a sněhové jazyky. Na horách hlásí kalamitu!

Před závějemi a sněhovými jazyky, které se budou tvořit v noci na sobotu, varují meteorologové. Výstraha platí především pro vyšší polohy. Už během pátečního odpoledne vyhlásili na některých místech kalamitní stav.

Sněhová kalamita v Německu - 4
aktualizováno 10.01.
Problémy se sněhem

Kalamita v Alpách pokračuje! Další oběti, zavřené cesty i areály

Už čtyři dny se rakouské a německé Alpy potýkají s vydatným sněžením, kvůli kterému jsou uzavřená lyžařská střediska a neprůjezdné silnice, odříznuté vesnice od světa a na hodně místech hrozí pád laviny. Německo se potýká i s problémy na dálnicích, kde se tvoří dlouhé kolony a lidé musejí několik hodin čekat. Kvůli lavinám i sněhu přibývají také oběti. V Dolním Rakousku zemřel teprve šestnáctiletý lyžař, kterého zabila lavina.

Silnice na Karlovarsku u Božího Daru
aktualizováno 10.01.
Vysoké nebezpečí

Pozor! Česko čekají další přívaly sněhu a závěje! Navíc hrozí náledí

Česká republika se zatím lepšího počasí nedočká. Meteorologové vydali další výstrahu, v níž varují před novou sněhovou nadílkou, závějemi a náledím.

Sníh v Rakousku
aktualizováno 09.01.
Extrémní počasí

Nebezpečí v Alpách: Ztracení turisté, laviny, uzavřená střediska

Již třetí den se Alpy v Rakousku potýkají s vydatným sněžením, které způsobuje problémy na silnicích a v několika lyžařských oblastech. Uzavřený je stále areál Hochkar, ze kterého museli být lidé evakuováni. Na několika místech hrozí čtvrtý a pátý stupeň lavinového nebezpečí. Mimořádný stav vyhlásilo také Slovensko.

Lavinové nebezpečí
08.01.

VIDEO: Nejhorší sněhová kalamita za posledních 13 let

Smrt nejméně sedmi lidí si vyžádalo vydatné sněžení, které zasáhlo Německo a Rakousko. Podle místních médií se jedná o nejhorší sněhovou kalamitu za posledních třináct let. Na mnoha místech hrozí vysoké riziko pádu lavin. Některá lyžařská střediska musela být uzavřena.

Kalamita v Bavorsku
aktualizováno 07.01.

VIDEO: Sněhová kalamita v Bavorsku

Kvůli vydatnému sněžení byly ve městě Miesbach zavřeny školy. Pod náporem sněhu padají stromy a ty způsobují problémy na silnicích.

Kalamita na Slovensku
aktualizováno 04.01.
Extrémní počasí

Sníh v Tatrách uvěznil 50 turistů! Slovensko hlásí kalamitní stav

Slovensko se už několik dní potýká s vydatným sněhem, který komplikuje dopravu a způsobuje řadu nehod. Na horách byl vyhlášen čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí z pěti, lidé by neměli vycházet. Výstraha před sněhovými jazyky a závějemi platí až do sobotních večerních hodin.