Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Popadané stromy a uvolněné střešní krytiny v Olomouckém kraji - 15
aktualizováno 19.03.
Rozmary počasí

Mrazy, vichr a výpadky proudu. Česko se vzpamatovává z kalamity

Další rekordní mrazy dnes potrápily Českou republiku. Stanice Luční bouda v Krkonoších a Šerák v Jeseníkách naměřily mínus 17 stupňů. A zatímco lesníci už pomalu po sobotní vichřici počítají škody, energetické čety stále opravují poruchy na vedení a obnovují dodávky elektřiny.

Počasí v Itálii
19.03.
sníh v evropě

Rozmary počasí: Británii pustošila bouře, italské pláže zasypal sníh!

Místo jarní oblevy přišly do Evropy tuhé mrazy. Velké pozdvižení vyvolaly přívaly sněhu v Itálii. Místo prvních otužilců tak na plážích u Benátek momentálně leží sníh. Ve Velké Británii zase o víkendu řádila sněhová bouře. Místy napadlo až 20 cm sněhu a desítky řidičů zůstaly přes noc uvězněni ve svých vozech na dálnici.

Sníh zasypal New York
08.03.
extrémní počasí

USA svírá sněhová kalamita. A bude hůř, varují meteorologové

Severovýchod Spojených států svírá sněhová kalamita. V hustě obydlené oblasti se musí na sto tisíc lidí obejít bez elektrického proudu. Kolabuje pozemní doprava a byly zrušeny i tisíce letů. Nejhorší situace je v New Yorku, Bostonu a Washingtonu.

Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Severovýchod USA ochromily přívaly sněhu
10.02.
Bílý příval

Svět trápí sníh, bojují s ním Francie, Maďarsko i Spojené státy

Chicago ochromila silná sněhová bouře, která do některých oblastí státu Ilinois přinesla až třicet centimetrů sněhu. Kvůli sněhové kalamitě už bylo zrušeno na 1300 letů. Na severovýchodě Spojených států se komplikuje navíc i pozemní doprava. Sněžit totiž nepřestává a silničáři nestíhají sníh odklízet.

Kůrovec. Ilustrační foto
29.01.
orkán Herwart

Hrozí kalamita kůrovce, polámané stromy v lesích se nedaří vytěžit

Českým lesům hrozí podle odborníků obří kůrovcová kalamita. Stále v nich zůstávají až 3/4 stromů, které loni na podzim polámal orkán Herwart. Jenže stromy se za necelé dva měsíce stanou pochoutkou pro novou generaci kůrovce, která se na jaře vylíhne. Podle majitelů lesů je přitom už teď jisté, že veškeré kalamitní dřevo nestihnou včas vytěžit a odvézt.

Silničáři
aktualizováno 26.01.

VÍKEND: Takhle vypadá pracovní den silničářů

Využili jsme poslední kalamity a vyrazili na Vysočinu se silničáři. Ti mají za sebou zatím nejhorší týden sezóny.

Summit v Davosu
24.01.
Světové ekonomické fórum

Kalamita komplikuje summit v Davosu! Přesunuly se i protesty

Tisíce lidí protestovaly proti konání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Policisté ale jejich protest vykázali mimo luxusní horské středisko do vzdáleného Curychu. S organizací a zabezpečením setkání vrcholných politiků a byznysmenů mají totiž už tak dost problémů kvůli sněhové kalamitě.

palma ve sněhu
aktualizováno 19.01.

VÍKEND: Extrémní výkyvy počasí

Extrémní výkyvy počasí nás trápí čím dál častěji a podle klimatologů je to jen začátek. Jan Boublík zjišťoval, zda jednou přijde leden, který strávíme v kraťasech a co všechno teplotní extrémy způsobují v našich zeměpisných šířkách.

Odklízení sněhu - ilustrační foto
17.01.
Sníh trápí i další země

Na Slovensku kvůli sněhu umírali lidé a kolabovala doprava

Husté sněžení trápí nejen Česko. Pod sněhem se ocitla i řada sousedních zemí a kalamita tam způsobila množství nehod. Ve Skotsku a Severním Irsku museli kvůli přívalům nového sněhu zavřít školy a zastavila se i veřejná doprava. Na Slovensku uvízly na horských silnicích kamiony. Tragický konec měly nehody u Trenčína a Banské Bystrice.

Konvoj sněžných pluhů na frankfurtském letišti
aktualizováno 18.12.
extrémní počasí

Evropu trápí sněhová kalamita, letiště musela zrušit stovky letů

Velkou část Evropy trápí sněhová kalamita. Bohatá sněhová nadílka ale neznamená jen radost. Čerstvý sníh často rozpoutá chaos nejen na silnicích, s problémy se potýkají zejména letiště. Například ve Frankfurtu bylo během pondělního rána odvoláno přes 170 letů. Situace byla ještě horší minulý víkend, kdy se rušily stovky leteckých spojů napříč celou Evropou.