Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Severovýchod USA ochromily přívaly sněhu
10.02.
Bílý příval

Svět trápí sníh, bojují s ním Francie, Maďarsko i Spojené státy

Chicago ochromila silná sněhová bouře, která do některých oblastí státu Ilinois přinesla až třicet centimetrů sněhu. Kvůli sněhové kalamitě už bylo zrušeno na 1300 letů. Na severovýchodě Spojených států se komplikuje navíc i pozemní doprava. Sněžit totiž nepřestává a silničáři nestíhají sníh odklízet.

Kůrovec. Ilustrační foto
29.01.
orkán Herwart

Hrozí kalamita kůrovce, polámané stromy v lesích se nedaří vytěžit

Českým lesům hrozí podle odborníků obří kůrovcová kalamita. Stále v nich zůstávají až 3/4 stromů, které loni na podzim polámal orkán Herwart. Jenže stromy se za necelé dva měsíce stanou pochoutkou pro novou generaci kůrovce, která se na jaře vylíhne. Podle majitelů lesů je přitom už teď jisté, že veškeré kalamitní dřevo nestihnou včas vytěžit a odvézt.

Silničáři
aktualizováno 26.01.

VÍKEND: Takhle vypadá pracovní den silničářů

Využili jsme poslední kalamity a vyrazili na Vysočinu se silničáři. Ti mají za sebou zatím nejhorší týden sezóny.

Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Summit v Davosu
24.01.
Světové ekonomické fórum

Kalamita komplikuje summit v Davosu! Přesunuly se i protesty

Tisíce lidí protestovaly proti konání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Policisté ale jejich protest vykázali mimo luxusní horské středisko do vzdáleného Curychu. S organizací a zabezpečením setkání vrcholných politiků a byznysmenů mají totiž už tak dost problémů kvůli sněhové kalamitě.

palma ve sněhu
aktualizováno 19.01.

VÍKEND: Extrémní výkyvy počasí

Extrémní výkyvy počasí nás trápí čím dál častěji a podle klimatologů je to jen začátek. Jan Boublík zjišťoval, zda jednou přijde leden, který strávíme v kraťasech a co všechno teplotní extrémy způsobují v našich zeměpisných šířkách.

Odklízení sněhu - ilustrační foto
17.01.
Sníh trápí i další země

Na Slovensku kvůli sněhu umírali lidé a kolabovala doprava

Husté sněžení trápí nejen Česko. Pod sněhem se ocitla i řada sousedních zemí a kalamita tam způsobila množství nehod. Ve Skotsku a Severním Irsku museli kvůli přívalům nového sněhu zavřít školy a zastavila se i veřejná doprava. Na Slovensku uvízly na horských silnicích kamiony. Tragický konec měly nehody u Trenčína a Banské Bystrice.

Konvoj sněžných pluhů na frankfurtském letišti
aktualizováno 18.12.
extrémní počasí

Evropu trápí sněhová kalamita, letiště musela zrušit stovky letů

Velkou část Evropy trápí sněhová kalamita. Bohatá sněhová nadílka ale neznamená jen radost. Čerstvý sníh často rozpoutá chaos nejen na silnicích, s problémy se potýkají zejména letiště. Například ve Frankfurtu bylo během pondělního rána odvoláno přes 170 letů. Situace byla ještě horší minulý víkend, kdy se rušily stovky leteckých spojů napříč celou Evropou.

Nehoda kamionu a osobního auta na Slovensku
aktualizováno 30.11.
přívaly sněhu

Slovensko trápí sněhová kalamita, tisíce domovů jsou bez proudu

Sníh netrápí jen Českou republiku, kalamita zasáhla sousední Slovensko. Kvůli těžkému sněhu se lámou stromy, desítky tisíc domovů skončily bez elektrického proudu. Doprava na mnoha místech kolabuje nejen kvůli popadaným stromům, na silnicích leží větší množství sněhu.

Vítr na Zlínsku odnesl střechu
25.11.
zásah hasičů

Vichřice lámala na Zlínsku stromy. Odnesla i střechu

Následky poryvů větru odstraňovali hasiči ve Zlínském kraji. Vítr polámal stromy, odnesl i střechu domu v Polici na Vsetínsku.

Počasí ve světě
19.07.
velký přehled přírodní pohromy

Počasí ve světě úplně šílí! Extrémy čekají i ČR, varují meteorologové

Zatímco na jihu Evropy bojují s rozsáhlými požáry, Turecko ochromily povodně, Francii zasypaly obří kroupy a v jižní Americe řádila dokonce nejhorší sněhová bouře za 20 let. Počasí jako by se úplně zbláznilo. A meteorologové varují, že extrémy čekají i Českou republiku.