Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdražení elektřiny
06.04.
dražší energie

Za elektřinu od ČEZ si domácnosti připlatí. Netýká se to ale všech

Energetická společnost ČEZ zdraží od začátku června většině svých odběratelů z řad domácností elektřinu. Účet stoupne zákazníkům, kteří nemají ceny zafixovány, a to v průměru o čtyři procenta. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Roman Gazdík.

Budova ČEZ
20.03.
hospodaření

ČEZu stoupl zisk o 30 procent, tržby měl přes 200 miliard

Energetické společnosti ČEZ loni vzrostl čistý zisk o 30 procent na 19 miliard korun. Přispěl k tomu zejména jednorázový výnos z prodeje akcií maďarské společnosti MOL a také nárůst výroby jaderných elektráren o čtyři terawatthodiny (TWh). Tržby společnosti klesly o procento na 201,9 miliardy korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Požár elektrárny v Dětmarovicích
aktualizováno 31.07.
Statik na spáleništi

Uhasit elektrárnu trvalo tři dny. Teď se řeší, co bude dál

Osm zraněných a škoda za stovky milionů korun. Taková je bilance po požáru elektrárny v Dětmarovicích na Karvinsku. Hořet začalo v pátek dopoledne. Až dnes ale hasiči požár definitivně uhasili.

Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Martin Roman
aktualizováno 28.06.
Peníze na Balkán

Policie podezírá ČEZ z korupce. 200 milionů mělo jít na úplatky

Českého giganta ČEZ prověřují albánské úřady i česká policie. Zjistil do deník MF Dnes. Energetickou firmu prošetřují kvůli podezření z korupce, na účet kosovského lobbisty měla poslat 200 milionů korun. Ty podle úřadů šly na úplatky pro politiky a úředníky.

Maturantka energie
22.06.
to je trapas!

Studentky se svlékaly kvůli stáži. Temelín soutěž s ostudou zrušil

Jaderná elektrárna Temelín na svých stránkách vyhlásila v pondělí soutěž Miss maturantka, kde měla vítězka získat dvoutýdenní stáž v elektrárně. Po dvou dnech ji s ostudou zrušila.

Maturantka energie
aktualizováno 20.06.
galerie Promenáda v plavkách

Odporná soutěž o stáž v Temelíně. Kvůli výhře se dívky svlékaly!

Když se řekne jaderná elektrárna, většině lidí se nejspíš vybaví odborníci s vysokoškolským diplomem, kteří dohlížejí na nesmírně složitý provoz elektrárny. Asi nikdo si nepředstaví polonahé teenagerky v plavkách.

Pavel Tykač
18.05.
nedočkal se

Tykač elektrárnu ČEZ nedostane! Dozorčí rada prodej zatrhla

Dozorčí rada společnosti ČEZ neschválila prodej hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače. ČTK to sdělil předseda rady Václav Pačes. Hlavním důvodem je nejistá situace v oblasti hnědouhelné energetiky v Evropě.

Elektrárna Nováky
26.04.
miliardový obchod

Tykač chce koupit elektrárnu ČEZ za 10 miliard. Babiš je proti

Zítra by měla dozorčí rada skupiny ČEZ rozhodnout o tom, jestli prodá za astronomickou částku 10 miliard korun jednu ze svých uhelných elektráren miliardáři Pavlu Tykačovi. Jenže prodej elektrárny Počerady se nelíbí ministrovi financí Andreji Babišovi, který požádal své lidi v dozorčí radě, aby prodej odsunuli.

Elektroměr
aktualizováno 21.03.
bilance za 2016

Skupině ČEZ klesl minulý rok čistý zisk na 15 miliard!

Skupině ČEZ loni meziročně klesl čistý zisk o 29 procent na 14,6 miliardy korun. Tržby byly nižší o tři procenta a činily 203,7 miliardy Kč. Hospodářské výsledky dnes společnost zveřejnila na svém webu.

Blackout
aktualizováno 14.03.
rozsáhlý blackout

Výpadek elektřiny ponořil Mladou Boleslav do tmy na několik hodin

Mladou Boleslav zasáhl dnes večer rozsáhlý výpadek proudu. Blackout postihl zejména několik mladoboleslavských sídlišť. Hasiči proto museli osvobozovat lidi uvízlé ve výtazích.