Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zeman a Sobotka na Hradě
Aktualizováno 30.5. 2017 11:56
Anketa Důvěra ústavním institucím

Důsledek vládní krize: Důvěra ve vládu a prezidenta rapidně klesla

Vládní krize má velký dopad na důvěru v ústavní instituce. Prezidentovi důvěřuje 41 % Čechů, oproti minulému měsíci to představuje propad o 14 %! Výrazně klesla také důvěra ve vládu. Zatímco v dubnu věřilo vládě 40 % dotázaných, v květnu to bylo jen 23 %!

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 19.5. 2017 18:18
změny na ministerstvu

Konec krize? Zeman souhlasí s návrhem na nového ministra

Prezident Miloš Zeman nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO) novým ministrem financí. Jeho jmenování lze očekávat během příštího týdne, uvedl na facebooku mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předcházet by mu mělo odvolání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše z funkce ministra financí i místopředsedy vlády, které Sobotka navrhl Zemanovi 5. května.

Demonstrace na Václavském náměstí
Aktualizováno 17.5. 2017 21:26
naštvaní voliči

Lidé demonstrovali proti Babišovi a Zemanovi, přišly jich tisíce!

Další vlna demonstrací proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a za dodržování Ústavy se dnes z větší části už Českem prohnala. Demonstrace se dotkly nejméně sedmi měst, zúčastnily se jich tisíce lidí.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu vládní krize na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

odvolání ministra

Boj o státní kasu: 3 důvody, proč Babiš nechce ztratit vliv na úřad

Boj o ministerstvo financí pokračuje, hnutí ANO nechce ztratit vliv nad státní kasou a chce Andreje Babiše nahradit vlastním ministrem. Lídr hnutí má kromě vlivu podle portálu Neovlivní další klíčové důvody k udržení kontroly, jsou to například zisky Agrofertu, ve hře je ale také vyšetřování některých kauz.

Náhrada za Babiše

Vládní krize: Sobotka a Babiš se sešli. Řešili ministerstvo financí

Dva hlavní aktéři současné vládní krize, premiér Sobotka a ministr financí Babiš, se sešli mezi čtyřma očima. Řešili spolu možného nástupce Babiše na ministerstvu financí. Schůzka ale zatím nepřinesla nic nového, kromě dohody, že oba nebudou do pondělí věc komentovat.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 12.5. 2017 20:29
Alena Schillerová

Babiš prozradil, kdo ho má nahradit. ČSSD má výhrady

Andrej Babiš navrhuje za svojí nástupkyni v čele ministerstva financí dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou. Před jednáním grémia ČSSD ji kritizoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Jeho kritiku Babiš odmítá. Jmenování Schillerové podle Babiše ukončí koaliční krizi.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
Aktualizováno 12.5. 2017 18:15
Premiér promluvil

Sobotka: "Další scénáře odmítám, ať prezident odvolá Babiše"

Cesty vlakem zdarma nebo vyšší penze - to jsou některé z požadavků, které chce prosadit Rada seniorů, která se dnes sešla v Praze na svém 3. sjezdu. Dorazil také premiér Bohuslav Sobotka a ministr financí Andrej Babiš, kteří teď řeší vládní krizi.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
Aktualizováno 9.5. 2017 22:02
Další vývoj

Senátoři hrozí Zemanovi: Buď odvolá Babiše, nebo ho zažalují

Napětí ve vládě pokračuje. V úterý odpoledne nečekaně oznámila svou rezignaci ministryně školství Kateřina Valachová. Vedení lidovců pro změnu vyzvalo prezidenta, aby do Číny neodjížděl do doby, než se vyřeší vládní krize. Senátoři Zemana vyzvali, aby odvolal Babiše, jinak ho chtějí žalovat.

Anketa preference voličů

ANKETA: Vládní krize hýbe světem politiky. Koho byste volili vy?

Aktuální dění v naší politice výrazně ovlivňuje volební preference. Od začátku roku se situace několikrát změnila, v lednu by se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dostalo jen pět stran, v březnu už to ale bylo sedm partají. Je patrné, že situace je velmi kolísavá. Největší strany si do začátku vládní krize držely relativně stabilní voličskou základnu, aktuální dění může ale stav před volbami výrazně proměnit.

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 7.5. 2017 21:58
ústavní právníci

Krize pokračuje! Prezident už není nadstranický, zlobí se Sobotka

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) opustil nadstranický přístup. Pokud Zeman ministra financí Andreje Babiše (ANO) neodvolá, premiér se bude chtít sejít kvůli dalšímu postupu s ústavními právníky a experty. Řekl to dnes v televizi Prima. Zároveň odmítl, že by si sociální demokracie objednala sledování Babiše. Nahrávky, které šéfa hnutí ANO zachycují, jak mluví o článcích v médiích, která mu v minulosti patřila, by podle něj měla vyšetřit policie.