Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš - peníze
aktualizováno 17.01.
důležité schůze

Vláda schválila demisi i novely! Více lidem chce odpouštět dluhy

Ve středu ráno zasedla ve Strakově akademii menšinová vláda hnutí ANO. Protože se jí nepodařilo získat ve sněmovně důvěru, schválila svou demisi. Mandát bude vykonávat do jmenování nového kabinetu. Na jednání vláda zároveň schválila balíček zákonů, včetně toho, který má pomoct lidi oddlužit.

Marián Labuda
aktualizováno 06.01.
reakce osobností smrt herce

Na herce Labudu nezapomene ani prezident: "Měl talent i odvahu!"

Ve věku 73 let zemřel herec Marián Labuda, kterého si diváci pamatují zejména jako řidiče Pávka z filmu Vesničko má středisková. Na jeho smrt zareagovalo mnoho českých i slovenských osobností. Soustrast pozůstalým vyjádřil třeba prezident Andrej Kiska nebo premiér Robert Fico.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 05.01.
zahraniční cesta

Babiš vyrazil na Slovensko. S Ficem odmítají uprchlické kvóty

Andrej Babiš v pátek vyrazil na svoji první zahraniční návštěvu v roli premiéra. A jeho cesta vedla tradičně na Slovensko. V jeho případě je to návštěva zvláště pikantní. Český premiér je původem Slovák a tak se vlastně vracel domů. A při setkání na to narážel i Babišův slovenský protějšek Robert Fico.

Prásk.tv píše:

Prince William a Kate Middleton - 1
čtěte o tématu premiér na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Andrej Babiš u Miloše Zemana
aktualizováno 02.01.
novoroční tradice

Babiš poobědval s prezidentem Zemanem. Víme, co se podávalo!

Druhý leden je každý rok dnem, kdy se na zámku v Lánech schází prezident s předsedou vlády k tradičnímu novoročnímu obědu. Účastní se ho také manželky obou politiků. Ani dnešek není výjimkou - Miloše a Ivanu Zemanovy navštívil premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou.

Andrej Babiš v Bruselu
15.12.
summit v bruselu

Česku hrozí kvůli kvótám pokuty. Babiš: "Asi jsme našli spojence!"

Uprchlická krize stále rozděluje Evropu. Na pátečním summitu v Bruselu se opět evropští lídři na povinných kvótách nedohodli. Přesto premiér Andrej Babiš věří, že konečně našel cenného spojence.

Andrej Babiš a Monika Babišová
aktualizováno 13.12.
nejstarší premiér

Babiš už má právo na důchod! Řekl, komu chce peníze přenechat

Premiér Andrej Babiš už má ve svých 63 letech asi měsíc nárok na penzi. Novinářům sice tvrdil, že to sám do úterka vůbec netušil, už má ale plán, jak s penězi naloží.

Babiš vybral ministry
aktualizováno 11.12.
jaké má možnosti?

Zeman ve středu jmenuje vládu. Strany řekly, jestli Babiše podpoří

Premiér Andrej Babiš zatím nemá dojednanou podporu pro svou menšinovou vládu. Všechny sněmovní strany kromě komunistů řekly, že při hlasování o důvěře jeho kabinetu ruku nezvednou. Podle politologů by mohl ještě hledat spojence nebo přeběhlíky.

Morawiecki a Szydlová
aktualizováno 08.12.
szydlová končí

Polskou premiérku chudých střídá muž, který umí jazyky

Polský prezident Andrzej Duda dnes přijal demisi premiérky Beaty Szydlové a vzápětí pověřil touto funkcí dosavadního ministra financí Mateusze Morawieckého. Hlasování o důvěře v nový kabinet je podle televize TVN 24 naplánováno na úterý příští týden.

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 06.12.
Andrej Babiš

Nový premiér Babiš promluvil. Řekl, jaké budou priority vlády

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš v Televizních novinách TV Nova prozradil, jaké budou priority jeho vlády. Chce řešit důchodovou reformu, bojovat proti byrokracii nebo snižovat daně. Už 14. prosince by měl Babiš Česko zastupovat v Bruselu na summitu Evropské rady.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
aktualizováno 06.12.
nový předseda vlády

Babiš se stal novým premiérem. Má hned několik prvenství

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se dnes stal novým premiérem. Po poledni ho do funkce na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Babiš pak složil premiérský slib. Celou vládu, která nahradí kabinet Bohuslava Sobotky, jmenuje prezident za týden.