Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 08.09.
Veřejný sektor

Sobotka: "Zvýšíme platy!" Pilný to odmítl, úřady peníze navíc nemají

Premiér Bohuslav Sobotka předpokládá, že se v pondělí koalice dohodne na navýšení mezd ve veřejném sektoru. Podle ministerstva financí ale nemohou ministerstva a úřady poskytnout žádné peníze ze svých výdajů na růst platů, jak Sobotka zamýšlel.

Bohuslav Sobotka - BN
aktualizováno 28.08.
bilanční schůzka

Sobotka: Česko má v zahraničí lepší pověst než před čtyřmi lety!

Česká republika má v zahraničí lepší pověst než před čtyřmi lety a armáda má konečně více vojáků - to jsou výsledky dalších bilančních schůzek premiéra Sobotky s ministry. Předseda vlády hodnotil práci se šéfy resortu zahraničí - Lubomírem Zaorálkem a obrany - Martinem Stropnickým.

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.08.
Schůzka s Macronem

Sobotka horuje za vyšší platy ve firmách vlastněných cizinci

Zvýšení platů českých zaměstnanců v rakouských a francouzských firmách a také debata o posílení bezpečnosti. To byla klíčová témata setkání českého premiéra Bohuslava Sobotky s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Společně se slovenskými a rakouskými premiéry jednali v rakouském Salcburku.

Prásk.tv píše:

Prince William a Kate Middleton - 1
čtěte o tématu premiér na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ pro tvořivé mlsaly: Lentilky slaví 110 let, vyhrajte sladký poklad

Je to kulaté, plné čokolády a vybarvené do všech odstínů duhy. Co je to?

Bohuslav Sobotka - 7
15.08.
Poslanecké vyšetřování

K únikům ze spisů promluvil premiér, uvnitř komise to vře

Slyšením premiéra Bohuslava Sobotky začalo dnešní jednání sněmovní komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů. Komise chtěla vědět mimo jiné to, co vláda proti neoprávněným únikům dělá a do jaké míry se problému věnuje Bezpečnostní informační služba.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 19.07.
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Potraviny
aktualizováno 18.07.
Zvažuje sankce

Fico hrozí bojkotem potravin ze západu! Kvůli dvojí kvalitě

Bohuslav Sobotka chce, aby se špičky Visegrádské čtyřky zabývaly oproti programu dvojí kvalitou potravin. Podle něj by státy měly na summitu v Maďarsku přijmout usnesení adresované Evropské komisi.

Ministr zemědělství Marian Jurečka - 2
18.07.
známkujte jako ve škole! práce v resortu

Ohodnoťte ministra zemědělství Jurečku! Premiér nešetřil chválou

Premiér Sobotka v úterý opět hodnotil své ministry. Jako prvního si na kobereček pozval šéfa resortu zemědělství Mariana Jurečku. Kromě posouzení čtyřleté práce ministra spolu mluvili například o horší kvalitě potravin, které se dovážejí do České republiky.

Bohuslav Sobotka - 3
18.07.
Rozhovor s premiérem

Sobotka už ČSSD vést nechce. Na dovolenou pojede na Slovensko

Premiér Bohuslav Sobotka chce zůstat aktivním členem ČSSD, ale nemá ambici vracet se do jejího vedení. Funkce předsedy ČSSD a volebního lídra opustil zhruba před měsícem kvůli klesajícím preferencím. Během tří týdnů vládních prázdnin v srpnu plánuje cestovat nejdál na Slovensko.

Bohuslav Sobotka - 7
27.06.
návštěva po 12 letech

Premiér Sobotka odjel do Japonska. Setká se i s princem

Premiér Bohuslav Sobotka dnes společně s vládní delegací přicestoval na čtyřdenní návštěvu Japonska. Vládní speciál dosedl na tokijské letiště Haneda kolem 14:30 místního času. Je to první česká premiérská návštěva v této východoasijské zemi po dvanácti letech, naposledy byl v Japonsku v roce 2005 tehdejší ministerský předseda Jiří Paroubek.

Justin Trudeau na Toronto Pride
aktualizováno 26.06.
Justin Trudeau

Kanadský premiér kráčel v čele průvodu Pride. Přišel i s rodinou

Kanadský premiér Justin Trudeau se zúčastnil pochodu lidí s jinou než heterosexuální orientací. Znovu se tak vymezil jako hodnotový protipól amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten naopak čerpá podporu v konzervativních křesťanských kruzích.