Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno Včera 22:04
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Potraviny
Aktualizováno Předevčírem 21:45
Zvažuje sankce

Fico hrozí bojkotem potravin ze západu! Kvůli dvojí kvalitě

Bohuslav Sobotka chce, aby se špičky Visegrádské čtyřky zabývaly oproti programu dvojí kvalitou potravin. Podle něj by státy měly na summitu v Maďarsku přijmout usnesení adresované Evropské komisi.

známkujte jako ve škole! práce v resortu

Ohodnoťte ministra zemědělství Jurečku! Premiér nešetřil chválou

Premiér Sobotka v úterý opět hodnotil své ministry. Jako prvního si na kobereček pozval šéfa resortu zemědělství Mariana Jurečku. Kromě posouzení čtyřleté práce ministra spolu mluvili například o horší kvalitě potravin, které se dovážejí do České republiky.

Prásk.tv píše:

Prince William a Kate Middleton - 1
čtěte o tématu premiér na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sucho zabíjí moravské okurky!

Bude letošní „okurková sezona“ bez okurek? Pojďte si s námi o ně zasoutěžit

Rozhovor s premiérem

Sobotka už ČSSD vést nechce. Na dovolenou pojede na Slovensko

Premiér Bohuslav Sobotka chce zůstat aktivním členem ČSSD, ale nemá ambici vracet se do jejího vedení. Funkce předsedy ČSSD a volebního lídra opustil zhruba před měsícem kvůli klesajícím preferencím. Během tří týdnů vládních prázdnin v srpnu plánuje cestovat nejdál na Slovensko.

návštěva po 12 letech

Premiér Sobotka odjel do Japonska. Setká se i s princem

Premiér Bohuslav Sobotka dnes společně s vládní delegací přicestoval na čtyřdenní návštěvu Japonska. Vládní speciál dosedl na tokijské letiště Haneda kolem 14:30 místního času. Je to první česká premiérská návštěva v této východoasijské zemi po dvanácti letech, naposledy byl v Japonsku v roce 2005 tehdejší ministerský předseda Jiří Paroubek.

Justin Trudeau na Toronto Pride
Aktualizováno 26.6. 2017 08:18
Justin Trudeau

Kanadský premiér kráčel v čele průvodu Pride. Přišel i s rodinou

Kanadský premiér Justin Trudeau se zúčastnil pochodu lidí s jinou než heterosexuální orientací. Znovu se tak vymezil jako hodnotový protipól amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten naopak čerpá podporu v konzervativních křesťanských kruzích.

Zeman a Sobotka na Hradě
Aktualizováno 23.6. 2017 10:03
anketa na ostří nože

"Jako svině!" vmetl Sobotkovi Zeman! Premiér mu to drsně vrátil

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek obul do premiéra Bohuslava Sobotky a v pořadu Týden s prezidentem ho nepřímo označil za "svini". Reagoval tak na fakt, že premiér zařídil odvolání vicepremiéra Andreje Babiše z vlády.

Bohuslav Sobotka - 6
Aktualizováno 15.6. 2017 18:21
celé prohlášení

"Zbabělče!" kopou politici do Sobotky. Proč vlastně odstoupil?

Sociální demokracie ve středu večer oznámila velké změny ve svém vedení. Premiér Bohuslav Sobotka se vzdal funkce předsedy ČSSD, na jeho místo nastoupí Milan Chovanec. Lídrem letošních voleb pak bude Lubomír Zaorálek. Reakce politiků z jiných stran se značně lišily - někteří Sobotku podpořili, jiní ho nazvali zbabělcem.

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno 14.6. 2017 21:13
krize ve straně

ČSSD mění své vedení. Sobotka zbaběle utíká, reaguje Babiš

Sociální demokracie prochází krizí. Poslední předvolební průzkum jí přisoudil pouhý desetiprocentní zisk a čtvrté místo za ANO, ODS a KSČM. Sobotka na tiskové konferenci po stranickém grémiu oznámil, že se rozhodl odstoupit z vedení strany. Tu povede Milan Chovanec, lídrem ve volbách pak bude Lubomír Zaorálek.

Rozchod Sobotkových

Sobotka chtěl manželství udržet: "Rodiče se rozvedli," přiznal

Premiér Sobotka se zřejmě snažil manželství zachránit, jak to jen šlo. Před časem totiž přiznal, že sám pochází z rozvrácené rodiny. Nezvykle osobní proslov ve Sněmovně možná dokonce podnítily první neshody v manželství.