Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

exluzivní rozhovor

Sobotka: Babiš je jako chytrá horákyně. Neměl by být ve vládě

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD v žádném případě nebude sedět v budoucnu s Andrejem Babišem ve vládě a to ani jako ministr, pokud by předseda hnutí ANO byl budoucím předsedou vlády. Současný premiér to řekl televizi Nova v exkluzivním rozhovoru.

Milan Štěch, Lubomír Zaorálek
Aktualizováno 26.5. 2017 11:03
Mají šanci?

Štěch, nebo Zaorálek. Sobotka prozradil kandidáty ČSSD na Hrad

Předseda Senátu Milan Štěch nebo ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. To jsou případní kandidáti na prezidenta, které by ve volbách podpořila ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka to prohlásil v rozhovoru pro portál Idnes.cz.

Donald Trump při focení
Aktualizováno 26.5. 2017 11:33
Řeč těla

Amerika první! Trump na summitu odstrčil premiéra Černé Hory

Sociální sítě i světová média si všímají chování amerického prezidenta Donalda Trumpa na summitu Severoatlantické aliance v Bruselu. Ve čtvrtek před focením v novém sídle NATO odstrčil černohorského premiéra Markoviče. Podle odbornice na řeč těla nese Trump špatně, když není centrem pozornosti.

Prásk.tv píše:

Prince William a Kate Middleton - 1
čtěte o tématu premiér na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

zahraniční návštěva

Trump zamířil do Belgie, tisíce lidí vyšly do ulic protestovat

Americký prezident Donald Trump ve středu přiletěl do Bruselu, kde bude ve čtvrtek jednat s představiteli Evropské unie a zúčastní se summitu NATO. Dnes ho v belgickém královském paláci přivítali král Philippe s chotí a také se setkal s belgickým premiérem Charlesem Michelem.

Demonstrace na Václavském náměstí
Aktualizováno 17.5. 2017 21:26
naštvaní voliči

Lidé demonstrovali proti Babišovi a Zemanovi, přišly jich tisíce!

Další vlna demonstrací proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a za dodržování Ústavy se dnes z větší části už Českem prohnala. Demonstrace se dotkly nejméně sedmi měst, zúčastnily se jich tisíce lidí.

Bohuslav Sobotka a Kateřina Valachová
Aktualizováno 16.5. 2017 21:38
odchod z vlády

Valachová kvůli fotbalové kauze končí! Premiér přijal její demisi

Premiér Bohuslav Sobotka přijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové. Valachová svůj odchod z vlády oznámila kvůli dotační kauze v českém fotbalu před týdnem, až dodnes ale nebylo jasné, zda ji premiér opravdu odvolá. O to, aby Valachová zůstala v ministerském křesle, bojovala i Národní rada pro sport.

Sobotka_Zeman
Aktualizováno 16.5. 2017 14:22
anketa příprava žaloby

Sobotka už se připravuje na Zemana! Chystá žalobu kvůli ústavě

Prezident Miloš Zeman nemá podle premiéra Bohuslava Sobotky důvod protahovat odvolání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Když se ukáže, že prezident ústavu nerespektuje, bude premiér situaci řešit.

Bohuslav Sobotka - 6
Aktualizováno 16.5. 2017 21:39
anketa prezidentské volby

Sobotka postaví proti Zemanovi vlastního kandidáta! Má šanci?

Mezi kandidáty na Hrad nevidí sociální demokracie levicového uchazeče, uvažuje proto o vlastním, který by se podle premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky postavil mocenskému paktu mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem financí a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). V rozhovoru s ČTK Sobotka vyloučil, že by se takovým kandidátem mohl stát sám.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
Aktualizováno 12.5. 2017 18:15
Premiér promluvil

Sobotka: "Další scénáře odmítám, ať prezident odvolá Babiše"

Cesty vlakem zdarma nebo vyšší penze - to jsou některé z požadavků, které chce prosadit Rada seniorů, která se dnes sešla v Praze na svém 3. sjezdu. Dorazil také premiér Bohuslav Sobotka a ministr financí Andrej Babiš, kteří teď řeší vládní krizi.

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 11.5. 2017 12:58
koaliční krize

Sobotka: Zeman nemá vymýšlet scénáře, má odvolat Babiše

Středeční schůzka prezidenta se zástupci koalice v Liberci řešení vládní krize nepřinesla. Nicméně prezident Zeman na schůzku přinesl dva návrhy. A to předčasné volby a nebo vládu bez Andreje Babiše i premiéra Bohuslava Sobotky. Podle premiéra Zemanovy návrhy jen odvádějí pozornost od toho, že prezident má podle Ústavy jen konat - podepsat odvolání ministra financí.