Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
aktualizováno 17.01.
Důvody neuvedl

Babiš stáhl žalobu na agenta StB, který potvrdil jeho spolupráci

Premiér Andrej Babiš stáhl podle slovenského Denníku N žalobu na muže, který tvrdil, že Babiš spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Premiér po loňském rozhovoru bývalého agenta StB Jána Sarkocyho požadoval omluvu a odškodnění milion eur.

Andrej Babiš na návštěvě Thajska
16.01.

VIDEO: Premiér Babiš nabízel v Thajsku vojenskou techniku

Premiér Andrej Babiš dorazil v rámci svého asijského turné do ráje zahraničních turistů, do Thajska. S tamním předsedou vlády mluvil například o prodeji dvanácti českých cvičných letadel armádě nebo o usnadnění přístupu Thajska na unijní trh.

Premiér Babiš dorazil do Singapuru
aktualizováno 14.01.
Předseda vlády

Babiš dorazil do Singapuru: Navštíví i Thajsko a Indii

Společně s Andrejem Babišem (ANO) cestuje také ministryně průmyslu a obchodu Nováková a zástupci čtyřiceti dvou českých firem. Cílem cesty je rozšíření spolupráce v několika oblastech.

Prásk.tv píše:

Prince William a Kate Middleton - 1
čtěte o tématu premiér na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Eura - ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Kontrola z EU

Do Česka dorazili auditoři z EU, posvítí si na rozdělování dotací

Auditoři Evropské komise začali kontrolovat rozdělování dotací v České republice. Důvodem je možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. V plánu mají vyšetřit několik státních institucí.

Vláda chystá změny
aktualizováno 07.01.
Zasedání vlády

Ministři projednají obědy pro děti zdarma i varování před Huawei

Návrhem ČSSD na zavedení bezplatného stravování dětí ve školkách a na prvním stupni základních škol se v pondělí odpoledne bude zabývat vláda. Na prvním zasedání v tomto roce proberou ministři také varování před společností Huawei. Zákon pro případ tvrdého brexitu už schválili.

Andrej Babiš
06.01.
bezpečnostní problém

Čínský velvyslanec o naší schůzce lhal, reagoval Babiš

Čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle českého premiéra Andreje Babiše o jejich předvánoční schůzce lhal. Česká vláda ani český stát podle něj neudělala žádnou chybu v otázce varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Babiš také hovořil o problémech na D1. Ministr dopravy podle něj nezvládá komunikaci a neumí svou akci prodat veřejnosti.

Zemanovi a Babišovi na obědě v Lánech
aktualizováno 03.01.
Novoroční oběd

Zemanovi a Babišovi obědvali v Lánech. Bavili se hlavně o rodině

Na zámek v Lánech dorazil ve čtvrtek po poledni na oběd s prezidentem Milošem Zemanem a chotí premiér Andrej Babiš s manželkou. Strávili spolu přibližně dvě hodiny, o politice se prý příliš nemluvilo.

Andrej Babiš
01.01.
rekonstrukce vlády

Babiš nevylučuje, že někteří ministři skončí ve své funkci

Premiér menšinové vlády Andrej Babiš nevylučuje, že někteří ministři letos ve své funkci skončí. Výhrady má především k ministru dopravy Danu Ťokovi a ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Belgický premiér skončil. Důvodem je pakt o migraci
aktualizováno 19.12.
Charles Michel

Belgický premiér skončil. Vaz mu zlomil pakt o migraci

Belgický premiér Charles Michel před poslanci oznámil demisi. Od minulého týdne vedl menšinový kabinet kvůli neshodám kolem migračního paktu OSN. Opozice navíc plánovala vyslovit jeho vládě nedůvěru. Zemi tak zřejmě čekají předčasné volby.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 18.12.
Hlasování OSN

Česko podpořilo pakt o uprchlících. Babiš byl proti

Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících. Proti hlasovaly pouze Spojené státy Americké a Maďarsko. Česká republika nakonec dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila.