Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útočník pobodal muže a pořezal dítě
aktualizováno 12.07.
Zasahoval vrtulník

Útočník pobodal muže a pořezal dítě! Má jít o synovce Kajínka

V obci Prachovice na Chrudimsku ve středu před půl osmou večer zasahovali policie i záchranáři. Přivolaní byli k pobodanému, zhruba 30letému muži, s malým dítětem, které mělo být lehce pořezáno. Podle místních by měl být pachatelem synovec Jiřího Kajínka.

Únik plynu v Praze - uzavření oblasti
aktualizováno 06.07.
Neodpočinuli si

Náročná noc pro záchranáře: Únik plynu, nehody a požáry

Nejenom hasiči, ale i policisté a zdravotníci měli po celé republice náročnou noc. Po masivním úniku plynu v pražském centru vyjížděli hasiči k požáru vraku, v Ústeckém kraji pak ještě včera večer dohašovali poslední zbytky požáru u trati Ústí nad Labem. U Lovosic zas nad ránem ucpal kamion dopravu na dálnici D8.

Exploze domu ve Wuppertalu - 4
aktualizováno 24.06.
galerie Noční výbuch

Obří exploze domu v Německu: Pod troskami ještě možná leží lidé!

Německým městem Wuppertal poblíž Düsseldorfu otřásla dnes v noci obří exploze bytového domu. Dům je kompletně v troskách, pod kterými možná ještě leží lidé. Podle německého deníku Bild se mohlo zranit až 24 osob, potvrzených je ale zatím jen 5 vážně raněných.

Prásk.tv píše:

Hasič zachránil dítě - 1
čtěte o tématu záchranné služby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

FN Brno Bohunice
08.03.
vlna kritiky

Nemocnice odmítá pacienty, záchranka je musí vozit jinam!

Jihomoravští záchranáři i pacienti si stěžují na brněnskou fakultní nemocnici. Ta totiž zavedla nový systém umísťování pacientů - kdo nebude v akutním ohrožení života, může skončit třeba v Břeclavi nebo ve Vyškově. Tedy desítky kilometrů od domova a příbuzných.

Mladík se zřítil do lomu
09.07.
problematický zásah

Mladíka v bezvědomí musel z lomu ve Štěnovicích dostat vrtulník

V neděli v podvečer zasahovaly jednotky hasičů a záchranářů včetně vrtulníku v jednom z lomů ve Štěnovicích. Mladík zde podle svědků skočil do vody a než se stihl vynořit, dopadl na něj další skákající hoch. Náraz byl velmi silný a mladík okamžitě ztratil vědomí, pak začala dramatická záchrana.

Vrtulník na horách
04.03.
horská služba

Mladá lyžařka se vážně zranila, několik metrů letěla vzduchem

Jízda ve snowparku v Zadově na Prachaticku se nevyplatila mladé lyžařce (14), kterou skokánek vymrštil do výšky, několik metrů letěla vzduchem a při tvrdém dopadu si nejspíš poranila záda a způsobila otřes mozku. Záchranáři ji převezli do nemocnice vrtulníkem.

Speciální vozidlo Moravskoslezské záchranky
aktualizováno 26.11.
nebezpečná nemoc

Miminko s vážnou infekcí převáželi do Brna v ochranných oblecích

Půlročního chlapečka s podezřením na vážnou infekční chorobu převáželi v pátek večer záchranáři ve speciálně upraveném voze z Ostravy na specializované pracoviště do Brna. Kvůli riziku přenosu nákazy zasahovali v ochranných oblecích.

Hasiči záchranáři
aktualizováno 21.10.
skončili v nemocnici

Mladé lidi v Brně uvěznil v bytě požár! Zachránil je žebřík hasičů

Tři obyvatele rodinného domu zachránili brněnští hasiči, kteří tam zasahovali při požáru podkrovního bytu. Mladý pár uvěznil oheň v pokoji. Do bezpečí se dostali pomocí automobilového žebříku.

Letecká záchranná služba
09.10.
težká zranění

Ženu srazilo v Ostravě auto, je v nemocnici v kritickém stavu

K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu večer v Ostravě. Kolem půl sedmé srazilo osobní auto ženu, která byla při nehodě velice vážně zraněna. Na pomoc byl okamžitě povolán vrtulník, který ji v kritickém stavu transportoval do nemocnice.

Cyklista nepřežil srážku s autem
aktualizováno 18.08.
vysoká rychlost

Cyklista srážku s autem nepřežil, náraz vozidlo zcela zdemoloval

Ve středu po druhé hodině se ve velké rychlosti srazilo osobní auto s cyklistou. Prudký náraz muže na kole na místě usmrtil, řidič osobního auta byl při nehodě zraněn a skončil v péči zdravotníků. Silnice byla kvůli vyšetřování několik hodin uzavřena.