Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Montážní linka - ilustrační foto
20.10.
Programové priority

Které vědní obory a jaký průmysl podpoří? Toto strany slíbily

Chceme podporovat firmy, které vyrábějí produkty s přidanou hodnotou a přinášejí inovace, naopak pro sklady a montovny podporu ukončíme, slibuje před volbami většina stran. Redakce TN.cz srovnala jejich programové priority v oblasti vědy a průmyslu.

Cukr
aktualizováno 29.09.
Naděje pro průmysl

Bude Česko znovu cukernou velmocí? Končí kvóty na cukr

Končí cukerné kvóty, které v Evropě omezovaly obchod s cukrem. Stane se tak téměř po půl století a podle potravinářů je jisté, že alespoň krátkodobě u cukru spadne cena. České cukrovary jsou na to prý dobře připravené.

Průmyslová NEJ Česka
04.09.
VIDEO české rekordy

NEJ Česka: Pivo, auta, elektrárny a další průmyslové zázraky

V pořadu Nej Česka se zaměřujeme na nejzajímavější místa České republiky. Tentokrát jsme navštívili průmyslová nej.

Prásk.tv píše:

Harmony France - 10
čtěte o tématu průmysl na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Stávková pohotovost ve Škoda Auto
27.07.
Rekordní výroba

Automobilkám v Česku se daří, padl rekord v počtu nových vozů

V Česku se v letošním prvním pololetí vyrobilo rekordních 756 468 osobních aut, což je meziročně o 5,1 procenta víc. Tempo růstu ale proti loňsku zvolnilo.

Comac C919
05.05.
Video Comac C919

Chlouba čínského letectví poprvé vzlétla, má konkurovat Západu

Čínský letecký průmysl se v pátek dočkal velkého dne. Státní podnik Comac, který má na starosti vývoj dopravních letadel, poprvé poslal do vzduchu nový dopravní letoun C919, který má konkurovat nejprodávanějším letounům Airbus A320 a Boeing 737.

Výroba vozů Volkswagen
aktualizováno 16.02.
budoucnost průmyslu

Elektromobily a auta bez řidiče budou brzy realitou. Vláda má plán

Samostatná auta bez řidičů nebo tichá doprava - tak by měla vypadat blízká budoucnost i v České republice. O vývoji českého automobilového průmyslu dnes debatují v Mladé Boleslavi politici a experti z oboru.

Spolupráce
aktualizováno 10.02.
Exportu se daří

České firmy vyvážejí rekordně hodně, loni za čtyři biliony korun

Export tuzemských firem dosáhl loni rekordních 3,97 bilionu korun, co je meziročně o 2,3 procenta více. Dovoz přes hranice se naopak snížil o 0,2 procenta.

Bohuslav Sobotka na sjezdu ČSSD
aktualizováno 15.11.
jednání s ministry

Premiér si zve další ministry, stanovují priority do dalších voleb

Premiér Bohuslav Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách s ministry. Výsledky svých rezortů mu v úterý mají prezentovat jeho ministři za sociální demokracii.

Automobilový průmysl
23.10.
půda nebo průmysl?

Vláda se hádá o nové průmyslové zóny. Potřebujeme je nebo ne?

Ve vládě se rozhořel další vážný spor. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek chce ze státního rozpočtu investovat více než miliardu korun do nových průmyslových zón. S tím ale ostře nesouhlasí ministr financí Andrej Babiš. Podle něj není zapotřebí stavět nové zóny, když v těch stávajících je místa dost. Proti je i ministr zemědělství Marian Jurečka, tomu se zase nelíbí, že plánované průmyslové zóny můžou zemědělce připravit o kvalitní půdu.

Dělník
04.10.
Co s tím?

Kritika: Průmysl potřebuje tisíce Ukrajinců, úřadům práce je to fuk!

Český průmysl potřebuje tisíce pracovníků z Ukrajiny a úřady práce to neřeší. Z těch se postupně staly pouze ústavy pro vyplácení sociálních dávek, řekl na dnešním sněmu Svazu průmyslu a dopravy v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně prezident svazu Jaroslav Hanák.