Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Znovuotevření dálnice D8
aktualizováno včera 21:18
Sesuv půdy

Po dálnici D8 projedou řidiči bez omezení! Na jaře ji zase zavřou

Řidičům se otevřela dálnice D8 přes České středohoří bez omezení. Doposud byl provoz sveden kvůli nestabilnímu svahu do dvou jízdních pruhů a od rána byla trasa kvůli cvičení hasičů a kontrole tunelů zavřena. Nyní jsou otevřeny všechny čtyři pruhy a dálnice je podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla bezpečná.

Billboard
aktualizováno 18.09.
Už tam nesmí být

U dálnic stojí přes 1000 billboardů, stát je brzy začne odstraňovat

Ředitelství silnic a dálnic dokončilo evidenci billboardů, které stojí protizákonně v okolí hlavních českých dálnice. Je jich více než 1 100. Ministerstvo dopravy už dostalo i první podněty proti konkrétním majitelům billboardů. Ty začne teď ministerstvo obesílat s výzvami na odstranění jejich poutačů.

Těžká nehoda minibusu na anglické dálnici M1 si vyžádala osm životů
17.09.
nová fakta

Při nehodě v Anglii zemřelo 8 lidí! Řidič byl opilý a bez řidičáku

V srpnu zemřelo při vážné nehodě na severu Anglie osm lidí. Jde o nejhorší dopravní nehodu v zemi za posledních 24 let. Střetly se dva kamiony s minibusem. Jeden z obviněných řidičů přiznal, že před nehodou 12 minut spal na dálnici. Navíc byl pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění.

Prásk.tv píše:

Slovenská policie - 5
čtěte o tématu dálnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Banka garantuje výhodnější půjčku!

Sberbank CZ snížila RPSN FÉR půjčky na 4,99 % a garantuje výhodnější sazbu celou dobu splácení.

Oprava silnice
aktualizováno 10.09.
přehled oprav

Opravy na silnicích nekončí. Omezení budou až do listopadu!

S létem opravy silnic a dálnic v Česku bohužel nekončí. Některé uzavírky a omezení budou pokračovat i na podzim. Zlepšit by se měla situace na silnicích až v listopadu. Stovky kilometrů silnic a dálnic sice už byly opraveny, proinvestovaly se miliardy korun, ale ne všechno se stihlo včas.

Úseky dálnic, které budou příští rok bez poplatků
07.09.
dálniční známky

Další kilometry dálnic budou příští rok bez poplatku! PŘEHLED

V příštím roce se řidiči budou moci svézt po dalších 19 kilometrech dálnic, aniž by museli mít dálniční známku. Ministerstvo totiž vyjme ze zpoplatnění dalších pět úseků. Ve čtvrtek také prozradilo, že dálniční známky budou v příštím roce stát stejně, jako v roce 2017.

Billboardy
aktualizováno 30.08.
zákaz nezákaz

Billboardy u silnic zůstanou. Provozovatelé prozradili svou fintu

Provozovatelé venkovní reklamy neodstraní billboardy podél dálnic a silnic první třídy. Stáhnou z nich ale reklamy a nahradí je nekomerčním motivem. Podle právního výkladu Svazu provozovatelů venkovní reklamy se tak vyhnou povinnosti billboardy bourat.

České vlajky na dálnicích
aktualizováno 28.08.
tichý protest

Billboardy na dálnicích překryly české vlajky. Víme, co znamenají

Na billboardech podél českých dálnic se o víkendu objevily české vlajky. Hlásí je řidiči z celé republiky. Zároveň se ale ptají, kde se vlajky vzaly a co vlastně mají symbolizovat. Jde o jistý druh politické kampaně, nebo za tím snad stojí zákon, který od září billboardy podél cest zakazuje?

Těžká nehoda minibusu na anglické dálnici M1 si vyžádala osm životů
27.08.
3letá bojuje o život

Rodina mířila na vysněnou dovolenou, zabil je opilý kamioňák

Včerejší nehoda z britské dálnice M1 je v zemi nejtragičtější za posledních 24 let. Nehodu nepřežilo osm lidí. Nyní se dostávají na světlo další fakta o otřesném neštěstí, ve kterém hrál svou roli také alkohol za volantem.

Jízda policistů v levém jízdním pruhu
aktualizováno 27.08.
Kontroverzní video Policie na dálnici D1

Jízda v levém pruhu, otevřené dveře. Je to v pořádku, říká policie

Na internetu se objevilo kontroverzní video, které zachycuje policejní dodávku na dálnici D1 u Jihlavy. Řidič, který video natočil, se domnívá, že policisté nerespektují pravidla silničního provozu a bezdůvodně jedou v levém pruhu. Redakce TN.cz oslovila dopravního experta, ministerstvo dopravy a také policii, aby video posoudili.

Těžká nehoda minibusu na anglické dálnici M1 si vyžádala osm životů
aktualizováno 26.08.
Dálniční masakr

Při hororové nehodě zemřelo osm lidí, možní viníci jsou ve vazbě!

Osm lidí přišlo o život a čtyři další utrpěli zranění poté, co se dnes ráno dva kamiony a minibus srazily na jednom z hlavních silničních tahů mezi severem a jihem Anglie, dálnici M1.