Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Gril, maso, zelenina
07.07.
recepty

Marinujeme maso na gril. Pět nejlepších receptů, dojde i na pivo!

Grilování masa se přes léto nevyhne snad nikdo z nás. Jak se s masem v kuchyni popasovat, aby se všichni strávníci olizovali? Přinášíme 5 tipů na marinády, kterými rozhodně nikoho neurazíte.

Léky
aktualizováno 04.07.
odstíny bolesti

Léčbě kostmi odzvonilo! Jsou lepší tablety, čípky nebo náplast?

Bolest provází člověka v průběhu celého života a již první léky ve formě rostlinných výtažků a alkoholických nápojů ji měly tlumit a mírnit utrpení pacienta. Dnes však existují modernější léčebné postupy.

Mrtvé ryby v řece Jihlavě
15.06.
velké škody

V ČR uhynuly desítky tun ryb! Dusí se kvůli horku i splaškům

Kvůli suchu a nedostatku kyslíku už letos v českých vodách uhynuly desítky tun ryb. Nejhorší situace je dlouhodobě na Moravě, kde jsou hladiny na historicky nejnižších stavech. Státní podnik Povodí Moravy proto mimo jiné doporučil intenzivní kontroly zahrádkářů, kteří leckdy načerno odebírají vodu.

Prásk.tv píše:

Rybí pedikúra
čtěte o tématu ryby na Prásk.tv
Prodej vánočních kaprů - 3
aktualizováno 16.05.
rybí krádež

Zloděj šel jen po rybách, vyplenil celé jezírko okrasných kaprů

Velmi neobvyklá krádež se stala poblíž Heřmanova Městce na Chrudimsku. Neznámý zloděj vylovil soukromému chovateli téměř celé jezírko. Zmizeli nejen japonští kapři a jeseteři, ale i další druhy ryb za čtyřicet tisíc korun.

2141050
15.05.

Střepiny 13. 5. 2018

Sofistikovaná hasičská technika a dramatický zásah v pražské Hostivaři. České potoky a říčky bez života. Kterým rybám zvoní hrana a kdo za to může? A jubilant Mickey Mouse! Co stojí za popularitou kresleného myšáka a kolik ve svých devadesáti letech vydělává?

KOŘENÍ: Móda z rybích kůží
28.04.

KOŘENÍ: Móda z rybích kůží

Kabelky z krokodýlí nebo boty z hadí kůže. To jsou stálice mezi módními trendy.

Leklé ryby
25.04.
nepovedený výlov

Břeh potoka lemují tisíce tlejících ryb, do okolí se šíří hrozivý zápach

Tisíce ryb nedopatřením uhynuly v Bílském potoce pod rybníkem Petrovec nedaleko Kopidlna. Při výlovu rybníku se tam podle Povodí Labe protrhla výpusť a ryby vyplavaly do úzkého koryta potoka. Úřady teď nařídily, aby majitelka rybníku zajistila odklizení uhynulých kaprů a vyčištění potoka.

Mládě jehly africké - 3
06.04.
foto uvnitř jehla africká

Malá, ale vzácná: V ostravské zoo slaví velký akvaristický úspěch

Ze sotva pár milimetrů "velkého" mláděte jehly africké se těší chovatelé v ostravské zoologické zahradě. Jedná se o poměrně vzácný a relativně náročný odchov. Takto drobné mládě totiž potřebuje úměrně drobnou živou potravu.

Zásah hasičů a policistů u úniku chemické látky v Praze
aktualizováno 03.04.
neznámá látka

Chemický únik v Praze: V potoce zůstaly mrtvé ryby

Chemickým jednotkám v Praze se v úterý odpoledne rozezněl poplach kvůli úniku neznámé látky do vody u náměstí Bratří Jandusů. Po úniku chemikálie uhynuly v potoce ryby, hasiči kvůli možnému riziku odebrali vzorky, které poslali k dalšímu zkoumání.

Střílející ryby
aktualizováno 25.01.
vynikající lovci

Tyto ryby umí sestřelovat cvrčky nad vodou! Nevěříte? VIDEO

Návštěvníci brněnské zoo se mohou pokochat unikátní loveckou technikou stříkounů. Jak jejich název napovídá, tyto ryby svou kořist sestřelují proudem vody a to opravdu rychle!