Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střílející ryby
aktualizováno 25.01.
vynikající lovci

Tyto ryby umí sestřelovat cvrčky nad vodou! Nevěříte? VIDEO

Návštěvníci brněnské zoo se mohou pokochat unikátní loveckou technikou stříkounů. Jak jejich název napovídá, tyto ryby svou kořist sestřelují proudem vody a to opravdu rychle!

Rybář
aktualizováno 21.12.
milovníci ryb

Zachráněné Vánoce! Policie chytla zloděje kaprů, ukradli jich 2 tuny

Policisté dopadli zloděje, kteří podle nich koncem listopadu vylovili z chovných rybníků na Příbramsku přes dvě tuny ryb. Způsobená škoda se odhaduje na čtvrt milionu korun. Oběma dopadeným mužům hrozí až 5 let vězení.

Rybník Rožmberk - 1
aktualizováno 28.11.
Kapří loupež

Rybáři pláčou, zloději jim z rybníka ukradli přes dvě tuny ryb!

Policisté pátrají po zlodějích, kteří z rybníku v Trnové u Dobříše ukradli dvě tuny kaprů a stovky kilogramů dalších druhů ryb. Neznámí pachatelé tím způsobili škodu asi čtvrt milionu korun. Hrozí jim pětileté vězení.

Prásk.tv píše:

Těhotná žena
čtěte o tématu ryby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SNOWtour 2016/17: Branná – nový manšestrový vlk!

Branná už dlouhodobě patří mezi naše oblíbená střediska. Tenhle jesenický „koutek“ se vyznačuje tou nejpohodovější atmosférou široko daleko, a to hlavně díky jejímu majiteli Banditovi, který se večer v hospodě u lanovky promění v hlavního baviče s těmi nejvtipnějšími historkami.

Prodej vánočních kaprů - 2
aktualizováno 06.11.
dobrá zpráva

Kapři na Vánoce budou a nezdraží! Prodejci dostali výjimku z EET

Elektronická evidence tržeb (EET) se nebude vztahovat na předvánoční prodej ryb a zatím také na nevidomé a hluchoslepé podnikatele. Návrh ministerstva financí dnes schválila vláda, informoval mluvčí vlády Martin Ayrer na twitteru. Pro hluchoslepé a nevidomé podle materiálu ministerstva nyní neexistují na trhu vhodná pokladní zařízení.

Záhadný úhyn ryb v Modlanském rybníku
07.09.
Smrt pod vodou

Záhadný rybník: Stovky ryb najednou uhynuly! Nikdo neví proč

Rybáři na Teplicku řeší záhadné vymírání tisíců ryb v Modlanském rybníku. Finanční ztráty jsou obrovské. Ale po příčině pátrají zatím marně. Přitom k podobnému úhynu tam už jednou před lety došlo.

KOŘENÍ: Revoluční rybářské sítě
11.06.

KOŘENÍ: Revoluční rybářské sítě

Mořské ryby a dary moře jsou stále vyhledávanější lahůdkou. Spotřeba ryb k potěšení lékařů a výživových odborníků stoupá.Za posledních pět let se celosvětově zvýšila o bezmála 20 milionů tun - na 146 milionů tun.

VÍKEND: Ryby z dovozu
aktualizováno 12.06.

VÍKEND: Ryby z dovozu

V Čechách prý platí následující pořadí. Nejvíc jíme vepřového. V těsném závěsu je drůbež a pak hovězí. Ryby, hlavně ty mořské, jsou u nás stále spíše okrajovou složkou jídelníčku.

Úhyn ryb 2
aktualizováno 07.04.
podivný úhyn

Tajemný rybník: Záhadně zemřela polovina ryb, druhá si vesele plave

Policisté na Vyškovsku vyšetřují záhadný úhyn obrovského množství ryb. Rybáři těsně před výlovem chovného rybníka zjistili, že polovina ryb plave břichem nahoru. Zvláštní je, že zbytek ryb nemá žádné zdravotní potíže. Škody se odhadují na milion korun.

Botulotoxin v rybách
aktualizováno 25.11.
Botulotoxin

Ryby z Německa mohou být plné silného jedu! Nemáte je doma?

Státní veterinární správa (SVS) vydala důrazné varování před konzumací několika šarží sušených ryb z Německa. Ty totiž s velkou pravděpodobností obsahují jedovatý botulotoxin.

Výlov rybníku Rožmberk - říjen 2016 - 1
aktualizováno 22.10.
rybí infekce

Nemoc kaprů straší jihočeské rybáře. Vyhazují desítky tun ryb

Nebezpečná nemoc kaprů, která se před dvěma týdny objevila na rybníku u Vodňan, vyděsila nejen rybáře. Majitelé mnoha dalších rybníků teď netrpělivě čekají, jak dopadnou rozbory, které nechala vypracovat Státní veterinární správa. Přesto už museli rybáři zlikvidovat desítky tun ryb.