Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

EET
07.12.
Doporučení vládě

Senátoři chtějí omezit EET. Nemá se týkat firem s menším obratem

Elektronická evidence tržeb (EET) by se podle Senátu neměla vztahovat na živnostníky a firmy, jejichž roční obrat nepřesáhne 750 tisíc. Horní komora dnes tuto změnu doporučila vládě. Podle oponentů se ale případnou změnu nepodaří přijmout včas, tedy do zahájení další vlny EET na jaře příštího roku.

Registrační pokladna - ilustrační foto
aktualizováno 01.12.
vydělala 3,2 miliardy

EET funguje přesně rok. Skončily kvůli ní tisíce podnikatelů

Uplynul přesně rok od zavedení EET. Podle odhadů ministerstva financí se mělo dosud ve dvou vlnách do elektronické evidence tržeb zapojit až 240 tisíc podnikatelů. Několik tisíc jich ale muselo kvůli povinému vydávání účtenek s podnikáním skončit.

Prodej vánočních kaprů - 2
aktualizováno 06.11.
dobrá zpráva

Kapři na Vánoce budou a nezdraží! Prodejci dostali výjimku z EET

Elektronická evidence tržeb (EET) se nebude vztahovat na předvánoční prodej ryb a zatím také na nevidomé a hluchoslepé podnikatele. Návrh ministerstva financí dnes schválila vláda, informoval mluvčí vlády Martin Ayrer na twitteru. Pro hluchoslepé a nevidomé podle materiálu ministerstva nyní neexistují na trhu vhodná pokladní zařízení.

Prásk.tv píše:

Účtenková loterie
čtěte o tématu elektronická evidence tržeb na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyzrajte na vánoční pečení

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, příprava na ně je ale už v plném proudu. O to víc se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám usnadní práci anebo dokonce vylepší výsledek vašeho úsilí.

Rybník Rožmberk - 1
aktualizováno 23.10.
Tradiční pochoutka

Vánoční kapři budou! Prodejci dostali výjimku z EET!

Ještě před pár dny to vypadalo, že vánoční kapři budou nedostatkovým zbožím. Ne proto, že by se v českých rybnících letos neurodilo, ale proto, že ministerstvo financí nechtělo udělit výjimku z elektronické evidence tržeb pro prodejce této štědrovečerní pochoutky. Dnes je ale všechno jinak.

Registrační pokladna - ilustrační foto
26.06.
dostanou výjimku

POZOR! Část podnikatelů nejspíš nebude muset používat EET

Část podnikatelů by už brzy nemusela používat elektronickou evidenci tržeb (EET). Ministerstvo financí chce z této povinnosti dočasně vyjmout zrakově postiženou skupinu lidí. Důvodem jsou především technické bariéry, pro tyto podnikatele neexistují na trhu vhodné pokladny.

Prohlídka u lékaře
29.04.
strach o ordinace

Lékaři odmítají EET a chtějí výjimku. Babišovi podřízení: NE!

Praktickým lékařům se nelíbí, že i oni budou od příštího roku podléhat elektronické evidenci tržeb. Podle nich to přinese zdražení různých potvrzení, které svým pacientům vydávají - třeba při pořízení zbrojního průkazu - a také lékařských posudků. Navíc se obávají, že někteří praktici by mohli kvůli EET skončit. Od ministerstva financí by chtěli výjimku z evidence. Podle úřadu ale proto není žádný důvod.

Registrační pokladna - ilustrační foto
aktualizováno 14.03.
legálně i nelegálně

Nákup či pivo bez účtenky? Češi se naučili obcházet EET! 6 TRIKŮ

Desítky tisíc podnikatelů mají už několik měsíců povinnost evidovat své tržby. A čím déle musejí Finanční správě své tržby hlásit, tím více kliček, jak zákon obejít, vymýšlejí. Riskují ale hodně tučnou pokutu.

EET
02.03.
výjimka

Babiš ustoupil: Venkovské zábavy nebudou muset mít EET

Příležitostné pořádání plesů nebo dalších kulturních akcí například vesnickými a dobrovolnickými spolky by nemělo podléhat elektronické evidenci tržeb (EET). Finanční správa by ohledně toho měla příští týden zpřesnit metodiku.

EET
aktualizováno 01.03.
ekonomika

Do EET se zapojilo 113 tisíc obchodníků. Hned začaly kontroly

Provoz elektronické evidence tržeb (EET) je po dnešním zapojení obchodníků plynulý a bez problémů. Autentizační údaje, které k tomu podnikatelé ve velkoobchodu a maloobchodu potřebují, si jich vyzvedlo zhruba 113.000. ČTK to řekla mluvčí Finanční správy Petra Petlachová.

Hospoda
28.02.
Obavy ze zdražení

Zdraží i obchodníci? V hospodách zvedla EET ceny o koruny!

Kvůli elektronické evidenci tržeb restaurace ze dne na den zdražily, informovali statistici. Za svíčkovou dáte v průměru o tři koruny víc, za pivo 80 haléřů. Už 1. března startuje EET pro čtvrt milionu obchodníků, což vyvolalo obavy z dalšího zdražování.