Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hrůzné záběry z velkochovů prasat - 1
11.01.
Ministerstvo zemědělství

Drsné záběry chovů prasat: Zákony jsou v pořádku, tvrdí úřady

Sociálními sítěmi otřásly záběry z velkochovů prasat - ještě větší vlnu pobouření však vyvolala reakce veterinární správy na zveřejněná videa. K případu se vyjádřilo i ministerstvo zemědělství.

Kůrovec
16.12.
Snížené DPH

Kůrovec ničí české lesy! Lidé by díky tomu mohli ušetřit tisíce

Ministerstvo zemědělství chystá na příští rok balíček mimořádných opatření na řešení kůrovcové kalamity. Jedním z nich by mělo být snížení DPH u kalamitního dřeva. Tím, že by dřevo zlevnilo, by se zvýšil jeho odbyt a haldy by neležely ladem v lesích.

Hospoda
01.11.
Plná, silná, nízkokalorická

Dvanáctku si už nedáte! Oblíbená piva musí změnit své názvy

Některé druhy piva dostanou od prosince nové názvy. Svrchně kvašená jedenáctka a dvanáctka se bude nazývat "plným" pivem, vícestupňová pak budou "silná" piva. Vyplývá to z vyhlášky, kterou novelizovalo ministerstvo zemědělství.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Cirkus - 2
25.10.
Zákaz zvířat v cirkusech

"Zvířata z klece jsou na ni zvyklá," tvrdí cirkusáci. O novele netušili

Ministerstvo zemědělství plánuje novelu zákona, která by zakázala vystupování zvířat v cirkusech. Podle principálů je ale nikdo nepřizval k diskuzi a žádný zástupce cirkusů není ani ve zřízené expertní skupině. Novela je navíc podle nich založena na lžích aktivistů.

Cirkus - 1
19.10.
konec týrání

Cirkusy úplně bez zvířat! Ministerstvo chce zakázat drezuru

Ministerstvo zemědělství plánuje zakázat novelou zákona vystupování zvířat v cirkusech. Některé druhy zvířat nesmí v cirkusech vystupovat už nyní, tento zákaz chce ale ministerstvo rozšířit. "Ministerstvo zemědělství v rámci novely zákona na ochranu zvířat proti týrání navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech," uvedl mluvčí Ladislav Bílý.

Prase
aktualizováno 01.10.
Africký mor prasat

Ministerstvo otočilo: Dovážené vepřové nezačne testovat na mor

Mimořádná veterinární opatření, podle kterých měli příjemci dováženého vepřového masa kontrolovat zboží na africký mor prasat, se od úterý vypisovat nebudou. Změnu dnes ČTK oznámilo ministerstvo zemědělství. Podle informací z minulého týdne se povinnost měla vztahovat na dovozce ze zemí, kde se nemoc vyskytuje. Po námitkách Evropské komise plánuje ministerstvo plošné kontroly, které bude provádět Státní veterinární správa. Zároveň však úřad nevylučuje zavedení mimořádných opatření v budoucnosti.

Divoká prasata
aktualizováno 15.09.
Až dva tisíce za kus

Ministerstvo zvažuje zástřelné pro myslivce kvůli prasečímu moru!

Už více než rok bojují myslivci na Zlínsku s prasečím morem. Přesto se zatím nepodařilo stavy černé zvěře výrazně snížit. Ministerstvo zemědělství proto teď zvažuje, že zavede plošné vyplácení zástřelného.

Sudové víno
aktualizováno 28.08.
nedostatek kyseliny

Sklizeň trápí vinaře, ministerstvo jim povolilo dokyselovat víno

Mezi vinaři začala sháňka po jablečné nebo vinné kyselině. Ministerstvo zemědělství jim povolilo víno dodatečně přikyselovat. Letošní dávka slunce totiž způsobila, že vína jsou příliš sladká.

Ministerstvo zemědělství
aktualizováno 28.08.
Podpora obcím

Zoufalý boj se suchem: Úřad rozdá 400 milionů na nové rybníky

Nové rybníky i rekonstrukce a vyčištění starých mají pomoci v boji se suchem. Ministerstvo zemědělství poskytne obcím podporu na výstavbu rybníků, odbahnění nebo jejich rekonstrukci. Stačí vyplnit žádost a splnit dané podmínky. Celková výše podpory bude 400 milionů korun.

Vodovodní baterie
27.08.
boj proti suchu

Stát rozdělí 800 milionů na čističky a vodovody! Má vaše obec nárok?

Na boj proti suchu přispěje Ministerstvo zemědělství 800 miliony korun. Ty rozdělí mezi obce na vybudování vodovodů, kanalizací, čistíren a úpraven vod nebo na vodojemy. Výzvu vyhlásilo ministerstvo v pondělí.