Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zabavené předměty
aktualizováno 24.01.
Velký nárůst

Drogy, koráli i 2 tuny kondomů. Celníci měli na Ruzyni loni žně

Celkem 1487 pokusů o nelegální transport zboží odhalili v loňském roce celníci v pražské Ruzyni. Více než polovina případů se týkala pašování drog. Jejich počet tak oproti roku 2016 narostl o 60 procent.

Policie zajistila vzácný jantar
aktualizováno 05.12.
galerie hodnotné zboží

Vzácný jantar na nádraží v Praze! Celníci zabavili milionovou zásilku

Pražští celníci zajistili na hlavním nádraží v Praze zásilku vzácného jantaru. V kufru ho převážel kurýr z Polska, cílovou destinací měla být pravděpodobně Čína.

Požár kamionů v areálu celní správy v Brně - 3
aktualizováno 05.03.
Požár v Brně

V areálu celní správy hořelo sedm kamionů! Mohl to být úmysl

V areálu celní správy v Brně-Slatině vzplálo sedm kamionů, které stály těsně u sebe. Kabiny dvou z nich oheň zcela zničil, zbylá auta poškodil. Podle odhadů způsobil požár škodu osm milionů, někdo ho zřejmě založil úmyslně.

Prásk.tv píše:

Holub - 1
čtěte o tématu celní správa na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Razie v Sapě odhalila padělky za miliony
aktualizováno 15.10.
Velké razie

Celníci našli v Sapě padělky za miliony, hlídkovali i na dálnicích

Pražští a středočeští celníci prováděli v sobotu velké razie. V tržnici SAPA objevili sklad s padělky v hodnotě milionů korun. Hlídky celníků obsadily také příjezdové komunikace do hlavního města, kde zastavovaly a kontrolovaly řidiče dodávek.

Chovanec, Babiš
aktualizováno 23.08.
ANKETA Další spory

V koalici to zase vře! Chovanec se s Babišem hádá kvůli celníkům

Jen, co skončily vládní prázdniny, už to v koalici znovu vře. Andrej Babiš se pustil do dalšího sporu s ministrem vnitra. Chce, aby celníci mohli vést samostatně vyšetřování daňových trestných činů až do konce. Chovanec to ale odmítá, tvrdí, že je to nesmysl a vyšetřování musí dál zůstat jen na policii.

Celní správa
aktualizováno 23.08.
Rozšíření pravomocí

Celníci budou fušovat do práce policii. Nejspíš už za tři roky

Rozšíření pravomocí celníků na vyšetřování daňových zločinů by mohlo platit od roku 2019. Na tiskové konferenci to dnes oznámila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Vojenské cvičení
07.03.
policejní cvičení

KONTROLA HRANIC: V úterý si na těchto přechodech hodně zdržíte

V úterý bude na česko-rakouských hraničních přechodech Dolní Dvořiště a Mikulov probíhat společné cvičení policie a celní správy, které si klade za cíl prověřit postupy při příchodu většího množství migrantů. Cvičení s názvem Vlna bude probíhat od 9 hodin ráno, můžete tedy při přechodu hranic počítat se zdržením.

Prodej aut od státu
aktualizováno 04.12.
galerie výhodná cena

Stát se zbavuje aut za levno! Na prodej je i pancéřovaný teréňák

Různé státní instituce se zbavují nepotřebného majetku. My jsme pro vás vybrali zajímavé nabídky motorových vozidel od Ministerstva vnitra, Celní správy a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Lihový boss Radek Březina
07.10.
podvody s lihem

Lihový boss Březina zřejmě uplácel i celníky. Už po nich jdou

Policie má podezření, že s lihovým bossem Radkem Březinou, spolupracovali na jeho obchodech s nezdaněným lihem i celníci. Případ si převzal Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Zatím ale nebyl nikdo obviněn.

Rentgen na kamiony - 3
09.07.
Přísné kontroly

Velký zátah na uprchlíky na D1! Celníci využili i obří rentgen

Všichni ven! Padesát cestujících muselo na odpočívadla u Měřína na dálnici D1 vystoupit z autobusu, vzít si svá zavazadla, poté začali policisté a jejich psi prohlédávat autobus skrz na skrz. Hledali nelegální uprchlíky. Kromě autobusu celníci lustrovali i kamiony, běžence jim pomáhal odhalit i obří rentgen.