Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zámek Český Krumlov - 2
aktualizováno včera 15:48
zmenšenina evropy

Huawei v Číně staví kopii Českého Krumlova. Chystá si nové sídlo

Český Krumlov už brzy nebude ležet pouze v Česku, ale i v čínském městě Tung-kuan. Firma Huawei ho zařadila mezi dvanáct evropských měst, jejichž kopie bude součástí velkého areálu.

Prezident Miloš Zeman
17.01.
Odveta

Čína se mstí za varování před Huawei. Zeman řekl, co udělala

Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku zrušila schůzku ministerstev zahraničí. Bez udání náhradního termínu odložila také jednání mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci, řekl dnes prezident Miloš Zeman v televizi Barrandov.

Finanční ředitelka Huawei Meng Wan-čou
aktualizováno 15.01.
diplomatický spor

Místo 15 let trest smrti. Čína se mstí za Huawei, tvrdí Kanada

Kanaďan Robert Lloyd Schellenberg měl pašovat drogy. Čtyři roky už pobývá v jednom z čínských nápravných zařízení, najednou mu však tamní justice změnila trest z patnácti let za mřížemi na trest smrti. Kanada to označila za pomstu za kauzu se značkou Huawei.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Ondřej Filip - výkonný ředitel sdružení CZ.NIC
aktualizováno 11.01.
Zapeklitá kauza

Telefon Huawei nevyhazujte. Sám bych si ho ale nekoupil, řekl expert

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek "oživil" kauzu (ne)bezpečnosti telefonů Huawei, když řekl, že Čína kvůli varování českého úřadu chystá odvetu. Jak to tedy s výrobky od firmy Huawei je? Na vaše dotazy odpovídal expert na kybernetickou bezpečnost Ondřej Filip.

Huawei
aktualizováno 11.01.
Dva zatčení

V Polsku zatkli manažera Huawei, kvůli špionáži pro Čínu!

Polská civilní kontrarozvědka (ABW) kvůli podezření že špionáže zadržela jednoho Poláka a jednoho Číňana. V případě čínského občana jde o jednoho z ředitelů polské pobočky čínského telekomunikačního koncernu Huawei, informuje na svých internetových stránkách Polská televize. Zadržený Polák je někdejší vysoce postavený důstojník ABW.

Prezident Miloš Zeman
aktualizováno 10.01.
Kybernetická bezpečnost

Čína kvůli nařčení Huaweie chystá odvetu, varuje Miloš Zeman

Čína kvůli varování českých úřadů před technologiemi čínské společnosti Huawei chystá vůči Praze odvetná opatření, prohlásil ve čtvrtek večer prezident Miloš Zeman v televizním rozhovoru.

Tomáš Petříček
aktualizováno 10.01.
Kauza Huawei

Ministr Petříček se pustil do Číňanů kvůli "kauze Huawei"!

Zveřejňovat obsah z neformálních jednání není šťastné, řekl na čtvrteční tiskové konferenci čínskému velvyslanci Čang Ťien-minovi český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Reagoval tak na čínské vyjádření k předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně varování před výrobky firem Huawei a ZTE.

Huawei
08.01.
Čínské systémy

Rizika Huawei a ZTE mohou úřady zohlednit ve veřejných zakázkách

Při obměně komunikačních technologií mohou rizika plynoucí z používání systémů čínských firem Huawei a ZTE úřady zohlednit už při zadávání veřejné zakázky. Vyplývá to z metodiky, kterou v úterý zveřejnil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Upozorňuje nicméně, že rozhodovat o postupu zadavatele bude nadále Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jeho vyjádření ČTK zjišťuje.

Vláda chystá změny
aktualizováno 07.01.
Zasedání vlády

Ministři projednají obědy pro děti zdarma i varování před Huawei

Návrhem ČSSD na zavedení bezplatného stravování dětí ve školkách a na prvním stupni základních škol se v pondělí odpoledne bude zabývat vláda. Na prvním zasedání v tomto roce proberou ministři také varování před společností Huawei. Zákon pro případ tvrdého brexitu už schválili.

Hacker
19.12.
Co všechno hrozí?

Kolaps, Česko potmě. Experti řeší černé scénáře kauzy Huawei

Jak velké a reálné nebezpečí výrobky společnosti Huawei představují? Tak na tom se neshodnou ani experti. Ale podle některých by bylo nejlepší se takovýchto zařízení rychle zbavit. Jenže to nebude jednoduché, protože je na ně napojeno v podstatě celé Česko.