Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Školka
aktualizováno 07.02.
Anketa Klaus ml. to chce zrušit

Mají být dvouleté děti ve školce? Rodiče to potřebují, říká Valachová

Povinnost pro mateřské školy přijímat od roku 2020 i dvouleté děti, se stala terčem kritiky části poslanců i senátorů. Ti chtějí školský zákon znovu změnit a tuto povinnost pro mateřské školy odstranit. Podpořila je i část odborníků. Proti je naopak bývalá ministryně školství Kateřina Valachová, která změnu zákona prosadila.

Školka
aktualizováno 06.02.
novela zákona

Odborníci zuří: Místa ve školkách by měla být i pro dvouleté děti!

Senátní výbor pro vzdělání a vědu diskutuje dnes o novele školského zákona. Ta pochází z pera bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové a umožňuje rodičům umístit dvouleté děti do školek.

Kateřina Valachová - 4
aktualizováno 19.06.
změny ve školství

Ministryně Valachová končí. Setkala se se Zemanem

Kateřina Valachová oficiálně skončila ve funkci ministryně školství, ve které byla dva roky. Přestože se její konec prodlužoval váháním prezidenta Miloše Zemana, Valachová na své demisií trvala a od středy jí nahradí její dosavadní náměstek Jiří Štěch.

Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Kateřina Valachová
10.06.
pevné rozhodnutí

Valachová: Moje demise platí! Prezident s ní ale stále otálí

Kateřina Valachová definitivně končí ve funkci ministryně školství. Televizi Nova to řekla v exkluzivním rozhovoru. Podle svých slov chce dostát svému rozhodnutí a udržet politickou kulturu, a to přesto, že se za ni postavila odborná veřejnost i učitelé. Opozice to ale považuje za populistické gesto.

Kateřina Valachová
aktualizováno 02.06.
Nejasno

Odchod ministryně Valachová stále halí spousta otazníků

Ministryně školství Kateřina Valachová je rozhodnuta ve své funkci skutečně skončit. I když před pár dny to vůbec nebylo jasné. Prezident Zeman jí dal čas na rozmyšlenou do 10. června, kdy se vrací ze zahraniční cesty.

Setkání Miloše Zemana s Kateřinou Valachovou
aktualizováno 31.05.
Má čas na rozmyšlenou

Prezident prozradil, kdy odvolá ministryni školství Valachovou

Kateřina Valachová si ještě může rezignaci rozmyslet. Pokud tak neučiní, odvolá ji prezident Miloš Zeman po svém návratu z Vietnamu. Tam odlétá po návratu z třídenní návštěvy Jihomoravského kraje. Z Vietnamu se Zeman vrací 10. června.

Setkání Miloše Zemana s Kateřinou Valachovou
aktualizováno 28.05.
ministryně školství

Zeman se sešel s Valachovou, demisi komentovat nechtěla

Prezident Miloš Zeman seznámil odcházející ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD) na dnešní schůzce v Brně s podporou učitelů a sportovců. Ta však předpokládá další postup dle Ústavy, řekla po schůzce novinářům. Svoji demisi již v pátek předala premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten ji odeslal na Pražský hrad.

Kateřina Valachová
aktualizováno 26.05.
Ministr školství

Valachová končí! Novým ministrem má být náměstek Štech

Premiér Bohuslav Sobotka přijal rezignaci ministryně školství Kateřiny Valachové. Návrh na její odvolání už poslal na Hrad. Na místo Valachové zároveň navrhl dosavadního náměstka Stanislava Štecha.

Kateřina Valachová
aktualizováno 18.05.
fotbalová aféra

Valachová je nadějí pro sportovní kluby i svazy! Chce jim dát miliony

Sportovní kluby a svazy mají naději, že se jim vyhnou následky dotační kauzy a dostanou se k penězům z ministerstva školství. Poslanci si totiž na kobereček pozvali ministryni školství Kateřinu Valachovou a vypadá to, že 180 milionů korun pro fotbal a další miliarda pro ostatní sportovní kluby už od pondělí začnou proudit na jejich účty.

Bohuslav Sobotka a Kateřina Valachová
aktualizováno 16.05.
odchod z vlády

Valachová kvůli fotbalové kauze končí! Premiér přijal její demisi

Premiér Bohuslav Sobotka přijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové. Valachová svůj odchod z vlády oznámila kvůli dotační kauze v českém fotbalu před týdnem, až dodnes ale nebylo jasné, zda ji premiér opravdu odvolá. O to, aby Valachová zůstala v ministerském křesle, bojovala i Národní rada pro sport.