Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pokuty i požáry

Házení vajglů z auta se může pořádně prodražit! I za hranicemi

Vyhazování nedopalků cigaret z okna se může řidičům prodražit. Policie tento přestupek trestá pokutou až ve výši dvou tisíc korun. Pozor by si měli dát kuřáci za volantem i při cestě na dovolenou – v Rakousku stojí vyhozený nedopalek až 30 tisíc korun. Sankce jsou přísné, protože kvůli nedopalkům mnohdy vznikají nebezpečné požáry.

Bitka v plzeňském baru
Aktualizováno Předevčírem 21:37
nespokojený host

Chlápek brutálně zmlátil barmana! Řekl mu, že v baru nesmí kouřit

K drsné potyčce došlo v noci z pátku na sobotu v jednom z plzeňských barů. Host tady brutálně napadl barmana. A důvod? Zakázal mu kouřit.

Kouření
Aktualizováno 18.6. 2017 23:04
hádky o kouření

Zákaz kouření v praxi: Lidé kouří před hospodami a ruší okolí

Protikuřácký zákon už začíná vadit nejen kuřákům, ale i lidem bydlícím v okolí restaurací. Kouřit se totiž teď chodí před hospody a místní si stěžují na rušení nočního klidu. Řešení situace je ale v nedohlednu.

Prásk.tv píše:

Co říkají o zákazu kouření slavné osobnosti?
čtěte o tématu kouření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Konec kouření
Aktualizováno 8.6. 2017 21:04
zákaz kouření

Kontroly už chodí po hospodách! Padly i první pokuty kuřákům

Hygienici už chodí po restauracích, ale prozatím jim jen radí s dodržováním protikuřáckého zákona. Restauracím pokuty zatím nedávají, kuřáci by ji za porušení zákazu dostat mohli. Nějaké pokuty už dokonce padly, ale týkaly se něčeho jiného - odhazování nedopalků.

Ministr kontroloval hospody, od kuřáků to schytal
Aktualizováno 8.6. 2017 16:13
Týden od zákazu

Ministr kontroloval hospody, od kuřáků to schytal! VIDEO

Už týden si lidé nemohou v restauracích a barech zapálit cigaretu ani doutník. Podle protikuřáckého zákona je povoleno kouřit jen venku. Jestli se novela dodržuje v pražských restauracích, se večer chtěl na vlastní kůži přesvědčit ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Od některých hostů se dočkal nadávek, od jiných pochval.

Další zákaz

Protikuřácký zákon platí pár dní, poslanci ho už chtějí zpřísnit

Zákon zakazující kouření v restauracích začal platit od 31. května. Kuřáky vyhnal z restaurací, v divadlech či kinech zrušil kuřárny a zakázal třeba kouření na zastávkách. Poslanec TOP 09 Rom Kostřica už ale bojuje za jeho zpřísnění. Zakázat by chtěl také kouření v autech, pokud v nich cestují děti.

Unikátní řešení

Zákaz kouření? V této hospodě v Kolíně se kouří dál. Pokuty nehrozí

Kvůli zákazu kouření se čeští hospodští obávají, že lidé přestanou chodit do hospod a tržby půjdou výrazně dolů. Velký pokles návštěvnosti zaznamenali i v restauraci Barborka na sídlišti v Kolíně. Její majitel Jiří Horák hledá řešení, jak zajistit, aby zákaz štamgasty co nejméně omezoval. Přišel s unikátním nápadem.

anketa ničivé následky?

Hospody přiznaly vážné problémy! Tohle jim způsobil zákaz kouření

Protikuřácký zákon představuje pro některé provozovatele barů a restaurací vážný problém. Kromě toho, že kuřáci doslova okupují chodníky před budovami podniků, provozovatelé přicházejí o tržby. Štamgasti si totiž raději dávají pivo doma - u cigarety.

Kouření
Aktualizováno 1.6. 2017 20:41
Protikuřácký zákon

Ubývají nám hosti, stěžují si hostinští na zákaz kouření

Už druhý den platí v Česku protikuřácký zákon. A například v Karlových Varech a v Sokolově už některé restaurace a bary zaznamenaly úbytek hostů.

jak velká je zastávka?

O kouření na zastávce rozhodují centimetry! Kde už zákaz neplatí?

Od středy v Česku platí tzv. protikuřácký zákon. Ten zakazuje kouření například v restauracích, školách nebo v nemocnicích. Nově si však nezapálíte ani na zastávkách veřejné dopravy. Víte ale, jak velká vlastně taková zastávka je?