Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pokuta
18.05.
novinky v zákonech

V zahraničí se změnily předpisy. Řidičům hrozí pokuta až 25 tisíc!

Pokud se chystáte na dovolenou autem, možná by vás zajímalo, že se v některých zemích změnily předpisy. Rozšířil se počet míst, kde je trestné zapálit si v autě v přítomnosti dítěte.

Cigareta
09.05.
výsledky kontrol

Zákaz kouření? Hygienici rozdali restauracím pokuty za statisíce!

Krajské hygienické stanice se zaměřily na dodržování protikuřáckého zákona ve stravovacích zařízeních. Po celé republice provedly od poloviny loňského roku bezmála 11 tisíc kontrol. Výsledkem byly pokuty za více než 300 tisíc korun, zmapoval tým senátora Jaroslava Malého.

Změny od května
aktualizováno 01.05.
velký přehled

Změny od května: Lepší ochrana identity i 130 tisíc od úřadu práce!

Nový měsíc s sebou přinese řadu změn, které se dotknou prakticky všech Čechů. Týkají se nejen nových opatření v přístupu k ochraně osobních údajů, ale třeba i kouření na letišti, omezení v dopravě nebo změn na sociálních sítích. Od května navíc vzrostou náhradní platy pro pracovníky, kterým krachující zaměstnavatel nedal peníze.

Prásk.tv píše:

Kouření v hospodách a restauracích
čtěte o tématu kouření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Pálení čarodějnic
aktualizováno 30.04.
Razantní krok

Pálení čarodějnic bez ohně. Praha zakázala vatry i kouření!

Poslední dubnový den tradičně patří pálení čarodějnic - tedy velkým vatrám a všeobecnému veselí. V Praze to ovšem tentokrát neplatí. Kvůli výstraze meteorologů totiž magistrát zakázal v podstatě všude v metropoli rozdělávat ohně.

Kouření v hospodě
aktualizováno 20.04.
překvapivé výsledky

Hospody bez cigaret Češi vítají. Zákaz nevadí ani části kuřáků!

Ve všech českých restauracích platí zákaz kouření už od loňského května. Na přísný zákon si od té doby stěžují někteří kuřáci, ale i majitelé hospod. Provozovatelé tvrdí, že díky zákazu přišli o část zákazníků a klesly jim tak tržby. Z nového průzkumu však vyplívá, že většině občanů restaurace bez cigaret nevadí.

Kouření - ilustrační
17.04.
Další omezení

Na pražském letišti si nezapálíte, zruší se i kuřárny! ANKETA

Pražské letiště bude nekuřácké. Lidé si nebudou moci zapálit v terminálech, ani v dosavadních kuřárnách. S cigaretou musí na vyhrazené místo před vstupy do budovy.

Zákaz kouření
aktualizováno 09.04.
méně hospitalizací

Facka pro kritiky: Protikuřácký zákon hlásí skvělé výsledky

Výsledkem protikuřáckého zákona je jen za posledních pět měsíců sledování výrazný pokles hospitalizací. Tvrdí to nejnovější čísla 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Ta proto odmítá zmírňování zákona zakazujícího kouření v restauracích.

Hasiči a uzavřený prostor - Ilustrační foto
30.03.
tragický požár

Neopatrnost při kouření stála ženu život, vzplálo na ní oblečení

Páteční ráno poznamenala tragédie, při které uhořela seniorka (†81) ve svém bytě. Vyšetřování ukázalo, že jí při kouření vzplálo oblečení, volání o pomoc zaslechli její sousedé, už jí ale nemohli nijak pomoci.

Konec kouření
aktualizováno 14.03.
jednání vlády

Vláda odmítla kouření v malých hospodách. Jednotná však nebyla

Vláda dnes na svém zasedání řešila novelu protikuřáckého zákona, která by přinesla úlevu z plného zákazu pro menší hospody a bary. Kabinet v demisi sice nebyl před jednáním jednotný, ale novelu nakonec stejně zavrhl. Návrh však ještě posoudí Sněmovna.

Tlusté dítě
20.02.
Vedeme i v kouření

Češi patří k nejtlustším v EU! Máte také nadváhu? KALKULAČKA

Češi patří k nejtlustším národům v Evropě. Ze statistik vyplývá, že se situace nelepší, spíše naopak - za poslední roky se procento obézních lidí v Česku jen zvýšilo. Nelichotivý žebříček "vedeme" také v kouření.