Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kouření
včera 11:18
nevšední zákon

Zákaz kouření na vašem balkoně? Na některých místech už platí

Od září začal v jednom z panelových domů v Horních Počernicích platit nový zákon, který majitelům bytů zakazuje kouřit na vlastních balkónech nebo lodžiích. Zákon vyvolal řadu diskuzí i mezi odborníky.

Malé lásky Kinga a Štefan - 3
06.09.
malé lásky

V těhotenství kouřila 10 cigaret za den! Pár dní po porodu přišel šok

Miminko Kingy a jejího partnera Štefana nemělo příchod na svět zrovna jednoduchý. Kvůli porodním komplikacím musela maminka do nemocnice sanitkou! A na sále nepříjemně překvapila i přítomné porodní asistentky. Ukázalo se totiž, že během celého těhotenství kouřila.

Náhradní matka Iva kouří na balkoně
aktualizováno 04.09.
video premiérová výměna

Dítě nechám vybrečet, říká máma (17) z Výměny a kouří na balkoně

Začíná další týden a s ním přijde další premiérová Výměna manželek. Po "hadí“ Výměně se opět máte na co těšit. Hlavní hrdinkou tentokrát bude 17letá Iva na mateřské dovolené a její výrazně starší manžel. A bude se na co dívat.

Prásk.tv píše:

Agáta Prachařová - 1
čtěte o tématu kouření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Kouření
aktualizováno 29.08.
ostrý provoz

Protikuřácký zákon zpřísňuje! Úřady začínají rozdávat pokuty

Úřady začnou pokutovat za nedodržování protikuřáckého zákona. Dnes totiž končí přechodná lhůta, během které se měli majitelé barů a restaurací přizpůsobit novým pravidlům. Trvala devadesát dnů. Podnikatelům za porušování zákona hrozí až dvoumilionové pokuty.

Konec kouření
14.08.
Co má být jinak?

Naděje pro kuřáky! Ministr chce zmírnit protikuřácký zákon

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka chce zmírnit protikuřácký zákon. Vede jej k tomu vlastní zkušenost, kdy byl v restauraci, kde se kvůli pergole nesmí kouřit ani na zahrádce. Přidávají se další kritici, kteří by rádi povolili kuřárny. Část poslanců by ale zákon raději ještě zpřísnila.

Konec kouření
aktualizováno 04.08.
Sporná norma

Ano či ne? Protikuřácký zákon stále budí emoce. I mezi politiky

V restauracích si lidé naposledy zapálili 30. května. A situace kolem tohoto zákona je i dnes pořád dost vyostřená - jedni jsou proti a jiní si ho zase pochvalují.

Konflikt v Brně: Muž hodil mezi kuřáky petardy, jednoho popálil
aktualizováno 04.08.
Konfliktů přibývá

Muž hodil mezi kuřáky petardy. Jednoho popálil, další jsou v šoku

Protikuřácký zákon začíná rozdělovat českou společnost čím dál víc a přicházejí i první konflikty. Zatím asi ten nejvážnější se stal v Brně, kde naštvaný muž hodil na kuřáky před restaurací petardy.

Elektronická cigareta
25.07.
Nový trend

Riziko, nebo způsob odvykání? Expert promluvil o e-cigaretách

Po zavedení protikuřáckého zákona hledali kuřáci způsob, jak si i tak dát svoji cigaretu ke džbánku piva, aniž by museli odejít od stolu. Řešení našli v elektronické cigaretě. Takzvaný vaping ale skrývá mnoho otázek. Je to zdravější způsob kouření, nebo nese i rizika?

E-cigarety
24.07.
"Vapování" táhne

Čeští školáci mají novou zábavu - kouří elektronické cigarety!

Čeští školáci si našli novou zábavu - stále častěji sahají po elektronických cigaretách. A i když ne všichni mají náplně s nikotinem, jde podle expertů v každém případě o velmi nebezpečnou zábavu.

Kouření
aktualizováno 23.07.
velký přehled co je jinak?

Protikuřácky zákon v Anglii platí 10 let, má to tyto NÁSLEDKY!

Budou to už dva měsíce od doby, kdy v České republice začal platit protikuřácký zákon a reakce veřejnosti jsou stále rozpačité. V Anglii už obdobné nařízení musejí lidé dodržovat deset let. Jak se protikuřácká politika promítla do fungování země?