Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákaz kouření
aktualizováno 13.02.
Návrh 86 zákonodárců

Poslanci chtějí kuřárny i možnost volby. Navrhli zmírnit zákon

Část poslanců se pokusí zmírnit protikuřácký zákon. Zákonodárce ODS Marek Benda předložil novelu, která by umožnila vznik kuřáren i to, aby si hospodští z malých výčepů rozhodli sami, jestli bude hospoda kuřácká, nebo ne.

Kouření
aktualizováno 12.02.
Zdravotní rizika

Co udělá s tělem cigareta? Některé věci vás nejspíš překvapí!

To, že kouření způsobuje rakovinu plic, nikoho nepřekvapí. Cigarety ovšem mají na tělo i okamžité účinky, nepoškozují zdraví jen dlouhodobě. A některé následky jsou hodně překvapivé.

kouření v hospodě
06.02.
výjimka, která neplatí

Do hospod se vrátil cigaretový kouř! Lidé používají vodní dýmku

Některé hospody nedodržují protikuřácký zákon. Lidé používají speciální vodní dýmky, do které se vloží cigareta. Podle prodejců se na ni vztahuje výjimka. Server iROZHLAS.cz ale zjistil, že to není pravda.

Prásk.tv píše:

Penis - 1
čtěte o tématu kouření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Elektronická cigareta
01.02.
Varování od vědců

E-cigarety ničí DNA a zvyšují riziko rakoviny, tvrdí nová studie

Elektronické cigarety jsou novým trendem v kouření, protože jsou údajně zdravější a také nepáchnou jako klasický tabák. Jenže tenhle obraz nyní bourá nová vědecká studie, podle které kouř z e-cigaret poškozuje DNA a zvyšuje riziko rakoviny a srdečních chorob.

Kouření
17.12.

KOŘENÍ: Kuřáci vitamínů

Vitamíny se dají inhalovat, alespoň je o tom přesvědčená americká biotechnická společnost.

Zákaz kouření - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Výbušné téma

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.

Elektronická cigareta
20.11.
škodlivý nikotin

Intoxikací z e-cigaret přibývá. Takhle poznáte, že jde o otravu

Zatímco e-cigaretu považují někteří kuřáci za "zdravou" alternativu cigaret, odborníci tuto formu nepovažují za zcela bezpečnou. Problémem totiž stále zůstává škodlivý nikotin, který je obsažen i v e-cigaretách. I když je případů otrav z e-cigaret výrazně méně než otrav z běžných cigaret, případů stále přibývá a lidé tento typ otravy velmi podceňují.

Jean-Paul Belmondo
20.11.
kampaň ve Francii

Ministryně chce zakázat kouření ve filmech! Co vy na to? ANKETA

Pohled na znuděného muže s cigaretou v ústech může být v některých filmech už brzy minulostí. Zakázat kouření herců ve Francii chce tamní ministryně zdravotnictví, která v pátek spustila protikuřáckou kampaň. A po podobném omezení pro všechny státy už dříve volala i Světová zdravotnická organizace (WHO).

Kuřácký pokus
13.11.
video kouření

To je tedy humus: Takhle vypadají plíce po 30 krabičkách cigaret

Jak vypadají plíce náruživého kuřáka ukázal pokus youtubera Chrise Notapa. Podívejte se sami.

Konec kouření
01.11.
kompenzuje cigaretové pauzy

Kouříte? V této firmě byste měli méně volna, než vaši kolegové!

Japonská firma Piala přidává svým zaměstnancům, kteří nekouří, několik dnů volna navíc. Chce jim tak kompenzovat fakt, že kuřáci pracují díky pauzám na cigaretu méně času. Vedení firmy nové pravidlo zavedlo kvůli stížnostem, že cigaretové pauzy komplikují chod společnosti. Od zaměstnavatele tak nekuřáci mohou čerpat ročně navíc až šest dnů volna oproti kuřákům.