Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kouření
Aktualizováno Dnes 16:03
velký přehled co je jinak?

Protikuřácky zákon v Anglii platí 10 let, má to tyto NÁSLEDKY!

Budou to už dva měsíce od doby, kdy v České republice začal platit protikuřácký zákon a reakce veřejnosti jsou stále rozpačité. V Anglii už obdobné nařízení musejí lidé dodržovat deset let. Jak se protikuřácká politika promítla do fungování země?

Konec kouření
Aktualizováno 2.7. 2017 11:00
Protest

Lidé se bouří proti zákazu kouření! Už plánují protestní akce

Se zákazem kouření ve vnitřních prostorách restaurací se stále nechtějí smířit jak kuřáci, tak i provozovatelé podniků. V berounské pivnici U Hvězdy tak přišli místní štamgasti s peticí, která vzbudila až překvapivě velký zájem.

Konec kouření
Aktualizováno 25.6. 2017 20:27
Odvykání kouření

V protikuřáckých poradnách je plno. Tipy, jak přestat a vydržet

Kouření cigaret je zlozvyk, který trápí i řadu kuřáků a spousta z nich se snaží cigaret opakovaně zbavit. Marně. Proto přinášíme několik tipů, které podstatně zvýší šance na to, že už si další cigaretu nezapálíte.

Prásk.tv píše:

Co říkají o zákazu kouření slavné osobnosti?
čtěte o tématu kouření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Pokuty i požáry

Házení vajglů z auta se může pořádně prodražit! I za hranicemi

Vyhazování nedopalků cigaret z okna se může řidičům prodražit. Policie tento přestupek trestá pokutou až ve výši dvou tisíc korun. Pozor by si měli dát kuřáci za volantem i při cestě na dovolenou – v Rakousku stojí vyhozený nedopalek až 30 tisíc korun. Sankce jsou přísné, protože kvůli nedopalkům mnohdy vznikají nebezpečné požáry.

Bitka v plzeňském baru
Aktualizováno 20.6. 2017 21:37
nespokojený host

Chlápek brutálně zmlátil barmana! Řekl mu, že v baru nesmí kouřit

K drsné potyčce došlo v noci z pátku na sobotu v jednom z plzeňských barů. Host tady brutálně napadl barmana. A důvod? Zakázal mu kouřit.

Kouření
Aktualizováno 18.6. 2017 23:04
hádky o kouření

Zákaz kouření v praxi: Lidé kouří před hospodami a ruší okolí

Protikuřácký zákon už začíná vadit nejen kuřákům, ale i lidem bydlícím v okolí restaurací. Kouřit se totiž teď chodí před hospody a místní si stěžují na rušení nočního klidu. Řešení situace je ale v nedohlednu.

Konec kouření
Aktualizováno 8.6. 2017 21:04
zákaz kouření

Kontroly už chodí po hospodách! Padly i první pokuty kuřákům

Hygienici už chodí po restauracích, ale prozatím jim jen radí s dodržováním protikuřáckého zákona. Restauracím pokuty zatím nedávají, kuřáci by ji za porušení zákazu dostat mohli. Nějaké pokuty už dokonce padly, ale týkaly se něčeho jiného - odhazování nedopalků.

Ministr kontroloval hospody, od kuřáků to schytal
Aktualizováno 8.6. 2017 16:13
Týden od zákazu

Ministr kontroloval hospody, od kuřáků to schytal! VIDEO

Už týden si lidé nemohou v restauracích a barech zapálit cigaretu ani doutník. Podle protikuřáckého zákona je povoleno kouřit jen venku. Jestli se novela dodržuje v pražských restauracích, se večer chtěl na vlastní kůži přesvědčit ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Od některých hostů se dočkal nadávek, od jiných pochval.

Další zákaz

Protikuřácký zákon platí pár dní, poslanci ho už chtějí zpřísnit

Zákon zakazující kouření v restauracích začal platit od 31. května. Kuřáky vyhnal z restaurací, v divadlech či kinech zrušil kuřárny a zakázal třeba kouření na zastávkách. Poslanec TOP 09 Rom Kostřica už ale bojuje za jeho zpřísnění. Zakázat by chtěl také kouření v autech, pokud v nich cestují děti.

Unikátní řešení

Zákaz kouření? V této hospodě v Kolíně se kouří dál. Pokuty nehrozí

Kvůli zákazu kouření se čeští hospodští obávají, že lidé přestanou chodit do hospod a tržby půjdou výrazně dolů. Velký pokles návštěvnosti zaznamenali i v restauraci Barborka na sídlišti v Kolíně. Její majitel Jiří Horák hledá řešení, jak zajistit, aby zákaz štamgasty co nejméně omezoval. Přišel s unikátním nápadem.