Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky, ochlazení
aktualizováno 19.08.
počasí na měsíc

Tropy na konci prázdnin nečekejte, zaprší a ochladí se! PŘEDPOVĚĎ

Ani na konci prázdnin meteorologové neočekávají, že by teploty měly významněji růst, spíš naopak. Předpovídají ochlazení a déšť. Do školy se tak děti zřejmě budou vracet s deštníky.

Pila
12.08.
Kutilské přešlapy

Zlaté české ručičky? Poslední dobou vládnou spíš Pat a Mat

Zahrádkáři a kutilové, kteří se přes léto pouští do práce všeho druhu, podle odborníků často hazardují se svým životem. Přeceňují své schopnosti, místo aby si nechali pomoci od profesionálů. Dokazují to případy z posledních dnů.

Horko
12.08.
měsíční výhled

Vrátí se do konce prázdnin tropy? Předpověď počasí hovoří jasně!

S koncem prázdnin očekávají meteorologové mírné ochlazení, v příštím týdnu by navíc mělo pršet. I tak nás ale čeká ještě několik tropických dnů, těch prvních bychom se měli dočkat už ve čtvrtek.

Prásk.tv píše:

Michal David
čtěte o tématu prázdniny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Kolony na silnici
aktualizováno 27.07.
Cesta na dovolenou

Víkend na silnicích bude peklo! Kolaps čekají doma i v zahraničí

Čeká nás jeden z nejkritičtějších víkendů na silnicích. Podle expertů hrozí v Evropě dopravní kolaps. V nejlidnatějších německých spolkových státech totiž začínají prázdniny a naopak domů se bude část Němců vracet od moře. Nejhorší situace má být v pátek a v sobotu. Odborníci dokonce doporučují, aby, kdo nemusí, vůbec na evropské dálnice nevyjížděl.

Kolona ilustrační
20.07.
víkendový provoz

Čeká nás dopravní kolaps! Kudy jet, abyste se vyhnuli kolonám?

O tomto víkendu se v Evropě chystá malé stěhování národů. Na mnoha místech začínají letní prázdniny a lidé mířící na jih mohou pořádně zkomplikovat cestu na dovolenou. Dají se očekávat hodinové kolony, varují odborníci z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

Díte na internetu
aktualizováno 16.07.
Prázdniny s telefonem

Mobily na dětském táboře - ano či ne? Experti mají jasno

Rodiče malých dětí, které v těchto dnech vyrážejí na tábory, často řeší, zda s sebou mají mít mobilní telefon. Mají strach o své ratolesti, ale vedoucím letních táborů mobily přidělávají starosti. Více než dvě třetiny táborů je povolují. Odborníci jsou ale proti.

Památkový inspektor - Konopiště
aktualizováno 14.07.
Inspektor TV NOVA

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Zámek Konopiště dostal zlatou medaili

Jako každé prázdniny, tak i letos se památkový inspektor TV NOVA vydá kontrolovat naše hrady a zámky. Zjišťuje, jak to na místě vypadá, jaká jsou parkoviště, kde je zázemí pro děti i co nového si pro nás na hradech a zámcích přichystali.

Utonutí
13.07.
kritické prázdniny

Za rok se utopilo 181 lidí! Nejvíc umírají muži, tohle je hlavní příčina

V českých vodách se každoročně utopí desítky lidí, loni jich zemřelo hned 181! Ačkoli jsou tato čísla oproti předešlým rokům mírnější, i tak nejde o zanedbatelný počet. Nejvíc lidí umírá při pádu do rybníka nebo řeky.

Inspektor
aktualizováno 14.07.
nová sekce

Inspektor TV Nova: Všechny tipy na výlet na jednom místě!

Televize Nova dlouhodobě sleduje stav českých památek, kempů i dalších prázdninových cílů. Velký přehled toho, co reportéři zjistili a kam doporučují vyrazit nebo kde se ubytovat, najdete přehledně na našem webu TN.cz.

Koupání v Česku - Vranovská přehrada
06.07.
Prázdninový inspektor

Vranovská pláž si své hodnocení zaslouží, je tam ale hodně lidí

I letos se můžete těšit na reportáže našeho prázdninového inspektora. A nejprve vyrazil do kempu Vranovská pláž, který už má řadu ocenění. Právě v těchto dnech se ale ukázalo, že přeci jen jednu chybu má, počet návštěvníků totiž výrazně překračuje jeho kapacitu.