Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vrah, který zabil svou sestru
15.05.
Poslali ho do detence

Schizofrenik se vyhnul trestu za vraždu, v léčebně užíval drogy!

Velmi nebezpečného muže okresní soud v Kroměříži poslal z psychiatrické léčebny do zabezpečovací detence. 30letý muž zabil podle policie velmi brutálním způsobem svou sestru. Stalo se to ve Zlíně. Jenomže lékařské posudky ukázaly, že byl v době činu nepříčetný. Nemůže tak skončit ve vězení.

Záchranka Praha
25.04.
pokus o sebevraždu

Školák (15) chtěl skočit z mostu, spolužákům rozeslal děsivou SMS!

Rychlá reakce spolužáků a učitelky ve středu zachránila život mladému školákovi. Chlapec se ve středu chtěl na Čechově mostě v Praze pokusit o sebevraždu. O svém úmyslu informoval spolužáky, kteří to řekli třídní učitelce a ta zalarmovala policii. Muži zákona tak okamžitě vyrazili k mostu, kde chlapce zastavili.

Gabriela Koukalová
17.04.
otevřená zpověď

Trpí psychickými problémy? Tohle si o Koukalové myslí psycholog

Biatlonistka Gabriela Koukalová ve své autobiografii Jiná šokovala otevřenou zpovědí o anorexii i napjatých vztazích v týmu. A právě zjištění, že biatlonový tým není tak dokonalá rodina, jak se navenek zdálo, mnohé šokovalo. Co si o pomluvách i přiznání Koukalové myslí psycholog?

Prásk.tv píše:

Justin Bieber - 1
čtěte o tématu psychické problémy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Zimní deprese
18.01.
video rozhovor

Jak přežít nejdepresivnější dny roku? Čtěte RADY PSYCHOLOGA

Druhá polovina ledna a začátek února jsou nejdepresivnějším obdobím v roce. A nemohou za to jen krátké dny bez slunce, ale i řada jiných aspektů. Jak si i v tomto období udržet dobrou náladu, nám poradil odborník!

Smutné dítě - ilustrační foto
aktualizováno 09.05.
učitelky u výslechu

Školka hrůzy: Děti měly sprchovat ledovou vodou! Hoch má trauma

Možné týrání nejméně jednoho dítěte prošetřují policisté na Jihlavsku. Obrátili se na ně rodiče chlapce, který podle psychologa trpí kvůli zacházení dvou učitelek z mateřské školy v Puklicích na Jihlavsku psychickými problémy.

Princ Harry o Dianě
aktualizováno 18.04.
šokující zpověď

Princ Harry přiznal vážné problémy! Skončil v rukou lékařů

Britský princ Harry všechny šokoval, když porušil tradici královské rodiny nemluvit na veřejnosti o duševních zdravotních potížích. V rozhovoru pro zahraniční média přiznal, že měl po smrti své matky princezny Diany vážné problémy a musel vyhledat profesionální pomoc.

Lymská borelióza - Přemek Černík
21.09.
smutný příběh

Zrádná borelióza: Co všechno tahle hrozná nemoc dokáže?

Lymská borelióza je zákeřná nemoc, kterou přenášejí převážně infikovaná klíšťata. Skvrny na kůži, bolesti hlavy, teploty a únava ale nejsou jejími jedinými příznaky. Často se přidají i psychické obtíže, které mohou pacienta ohrozit ještě více, než nemoc samotná.

Policie - ilustrační foto
aktualizováno 06.09.
Agresivní pacient

Policisté pátrali po nebezpečném muži, našli ho při ničení auta!

Policisté od pondělka pátrali po 36letém muži, který se v minulosti léčil na psychiatrii. Neměl u sebe léky, proto mohl být nebezpečný. Nakonec ho našli policisté v Ostravě, jak ničí zaparkované auto.

Pobodání v Londýně
aktualizováno 04.08.
Vzal na lidi nůž

Útok blázna v Londýně: Mladík ubodal ženu, dalších 5 lidí zranil

Devatenáctiletý mladík napadl ve středu večer v centru Londýna nožem skupinu lidí. Jedna starší žena zraněním podlehla, dalších pět osob utrpělo zranění. Útočníka policisté zadrželi za použití paralyzéru. Původně pracovali i s možností, že by motivem mohl být terorismus, později to ale vyloučili.

Princ Harry o Dianě
31.07.
KRÁLOVSKÁ ZPOVĚĎ

Princ Harry: Lituji, že jsem o smrti své matky nemluvil dřív

Princi Harrymu, který je pátým následníkem britského trůnu, bylo jen 12 let, když v Paříži v roce 1997 tragicky zahynula jeho matka princezna Diana. Prince prý mrzí, že o její smrti dlouho nebyl schopný hovořit.