Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Plyn a elektřina
10.09.
elektřina a plyn

Doba levných energií končí, varují analytici. Přijde prudké zdražení

Období relativně nízkých cen energií postupně končí, což pocítí stále více domácností. Vyplývá to podle analytiků z dnešních údajů o srpnové inflaci. Spotřebitelské ceny porostou více než dvouprocentním tempem i ve zbytku letošního roku a většinu příštího roku, uvádějí ekonomové.

Energie
aktualizováno 03.09.
Ceny energií

Ceny letí vzhůru. Spočítejte si, jak ušetřit tisíce za plyn a elektřinu

Češi se musí připravit na zvýšení cen energií. Ty na burzách rychle rostou a to se už začíná projevovat v cenách pro koncové zákazníky. Po elektřině je teď na řadě plyn, upozorňují pondělní Hospodářské noviny. Vyplatí se změnit dodavatele? To si můžete spočítat na kalkulačkách.

Energie
aktualizováno 27.08.
Zdražování energií

Zvyšování cen elektřiny. Připlatíte si za ni také?

Za elektřinu letos platíme nejvíc za posledních šest let. Na konci minulého týdne už překročila hranici padesáti eur za megawatthodinu. Ceny porostou zhruba o pět procent i příští rok. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Prásk.tv píše:

Muž močil ve výtahu
čtěte o tématu elektřina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Traktorista na Rakovnicku porazil sloup vysokého napětí
aktualizováno 28.07.
Kuriózní nehoda

Traktorista srazil stožár vysokého napětí, škoda jde do milionů!

Na dnešní den nebude rád vzpomínat mladý traktorista z Rakovnicka. Na poli u obce Heřmanov narazil do stožáru vysokého napětí.

Pošťačka
20.07.
šmejdi útočí

Nový trik šmejdů! Pošta varuje, na co si mají dát starší lidé pozor

Šmejdi mají nový trik. Vydávají se za pošťáky a nutí zejména starší lidi, aby jim ukazovali svá SIPA, což jsou soustředěné inkaso platby obyvatelstva. V případě, že na takové jednání narazíte, nahlaste vše policii, doporučuje Česká pošta.

Elektřina
06.07.
zdražování energií

V létě účty za elektřinu rostou! Odborníci řekli, proč platíme víc

Elektřina od začátku roku zdražuje a podle odborníků na to má vliv i stále teplejší počasí. Lidé si totiž pořizují častěji bazény nebo klimatizace, a tak je spotřeba přes léto mnohem vyšší než v minulých letech. Poptávka po elektřině roste prakticky v celé Evropě, a i proto její cena stoupá.

Elektřina
aktualizováno 04.07.
připlatíme si

Elektřina zdraží o stovky korun! Růst cen se promítne i do nákupů

Za elektřinu si zase připlatíme. Její cena roste už od začátku roku a podle ekonomů se jen tak nezastaví. Zdražovat se bude nejen letos, ale i další minimálně dva roky. Hlavním důvodem je růst ceny uhlí, ze kterého se elektřina vyrábí. A je bohužel pravděpodobné, že se zdražování elektřiny promítne i do cen ostatních výrobků. Třeba potravin, oblečení nebo automobilů.

Horko - 2
17.06.
Klimatizace a větráky

Horké léto zvedá účty za elektřinu. Praktické rady, jak ušetřit!

Neobvykle teplé počasí přinutilo Čechy, aby začali mnohem dříve používat klimatizace. Energetici hlásí nárůsty odběrů, ale protože elektřina podražila, tak jsou teplé dny draze vykoupeny. Hlouběji do kapsy ale musíme sáhnout i kvůli zvyšování cen potravin nebo pohonných hmot.

Poslanec Pirátů Tomáš Vymazal
aktualizováno 23.05.
Chtěl si přivydělat?

Poslanec Pirátů těžil v bytě kryptoměnu. Vymlouval se na zimu

Poslanec za Piráty Tomáš Vymazal využíval služební byt nedaleko sněmovny k těžbě takzvaných kryptoměn. Na vše se přišlo díky tomu, že kvůli těžbě virtuálních peněz byla v bytě obrovská spotřeba elektřiny.

Vlk v zooparku
30.04.
Drama v Chomutově

Vlk zapletený v ohradníku hrozně trpěl, na pomoc čekal 45 minut

Vlk, který se v chomutovském zooparku zamotal do elektrického ohradníku, trpěl 45 minut. Během té doby nebyl v celém areálu přítomen jediný zaměstnanec, který by elektřinu vypnul a zvíře z bolestivé pasti vysvobodil.