Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana mývala v Praze - 3
aktualizováno 15.04.
Zvíře proti technologii

Mýval se vplížil do rozvodny, bez proudu skončilo 43 tisíc lidí!

Opravdu husarský kousek se v americkém státě Tennessee povedl jednomu mývalovi. Zvíře totiž překonalo zábrany chránící rozvodnou stanici před divokou zvěří a způsobilo obří výpadek proudu.

Zdražení elektřiny
06.04.
dražší energie

Za elektřinu od ČEZ si domácnosti připlatí. Netýká se to ale všech

Energetická společnost ČEZ zdraží od začátku června většině svých odběratelů z řad domácností elektřinu. Účet stoupne zákazníkům, kteří nemají ceny zafixovány, a to v průměru o čtyři procenta. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Roman Gazdík.

T-Rex v plamenech
23.03.
VIDEO shořel na popel

Návštěvníci zábavního parku utíkali před hořícím T-Rexem! VIDEO

Zábavní park v americkém Coloradu přišel o svůj hlavní tahák. Elektrický model Tyranosaura rexe tam totiž ve čtvrtek lehl popelem. Nikdo z návštěvníků se při nehodě naštěstí nezranil. Na vině je pravděpodobně závada na elektroinstalaci dinosauřího modelu.

Prásk.tv píše:

Muž močil ve výtahu
čtěte o tématu elektřina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Budova ČEZ
20.03.
hospodaření

ČEZu stoupl zisk o 30 procent, tržby měl přes 200 miliard

Energetické společnosti ČEZ loni vzrostl čistý zisk o 30 procent na 19 miliard korun. Přispěl k tomu zejména jednorázový výnos z prodeje akcií maďarské společnosti MOL a také nárůst výroby jaderných elektráren o čtyři terawatthodiny (TWh). Tržby společnosti klesly o procento na 201,9 miliardy korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Popadané stromy a uvolněné střešní krytiny v Olomouckém kraji - 15
aktualizováno 19.03.
Rozmary počasí

Mrazy, vichr a výpadky proudu. Česko se vzpamatovává z kalamity

Další rekordní mrazy dnes potrápily Českou republiku. Stanice Luční bouda v Krkonoších a Šerák v Jeseníkách naměřily mínus 17 stupňů. A zatímco lesníci už pomalu po sobotní vichřici počítají škody, energetické čety stále opravují poruchy na vedení a obnovují dodávky elektřiny.

Zahradní hadice
09.03.
rodinná tragédie

Dívku (11) zranil elektrický proud ze zahradní hadice. Je v kómatu!

Obrovská tragédie hýbe celou Austrálií. Jedenáctiletou Denishar tam při zavírání kohoutku zahradní hadice zasáhl elektrický proud. Dívka utrpěla rozsáhlé poranění mozku a je v kómatu. Podle lékařů zůstane do konce života ve vegetativním stavu.

Elektronický budík
aktualizováno 08.03.
odborníci promluvili

Lidem v Česku se začaly záhadně zpožďovat hodiny. Už se ví proč

Některým odběratelům elektřiny se v minulých týdnech zpozdily hodiny na elektrických spotřebičích. Za problémem, který postihl celou Evropu, stojí podle odborníků spor mezi správci rozvodné sítě v Srbsku a Kosovu. V Evropě byl nedostatek elektřiny, a tak došlo ke kolísání elektrické sítě.

Špatné ráno
08.03.
Zpoždění hodin

Chodíte všude pozdě? Může za to Kosovo a Srbsko! Jak to?

Elektronické hodiny po celé Evropě se zpozdily až o šest minut. Pokud tedy nestíháte, protože jste kvůli budíku vstali pozdě do práce, najdete překvapivého viníka. Důvodem zpoždění má být konflikt mezi Kosovem a Srbskem.

Smutná žena - 1
12.02.
rady právníka

Šmejdi mají novou taktiku, jak vás obrat o peníze. Takto se ubráníte!

Nepoctivé a agresivní chování tzv. šmejdů se objevuje pořád častěji. Vymýšlejí přitom stále nové taktiky, jak důvěřivé lidi obrat o peníze. Nejnovější hrozbou jsou smlouvy, které se tváří jako přihlášky do soutěže.

Tramvaj v Praze - ilustrační foto
05.02.
Technické potíže

Centrum Prahy ochromil výpadek proudu, "klekla" MHD i semafory

Centrum Prahy krátce po pondělním poledni ochromil rozsáhlý výpadek dodávek elektrické energie. Kvůli tomu přibližně 20 minut nejezdily tramvaje a minimálně v okolí I.P. Pavlova nefungovaly ani semafory.