Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zásah GIPS
aktualizováno 13.12.
prohlídky

GIBS po kontrolách obvinil 10 lidí. Včetně tří policistů

Generální inpekce bezpečnostních sborů včera zasahovala mimo jiné v několika advokátních kancelářích v Praze. Výsledkem je minimálně deset zadržených osob.

Gruzínský prezident Michail Saakašvili
aktualizováno 09.12.
Podruhé v jednom týdnu

Saakašvili znovu v poutech. Podle žalobce bere špinavé peníze

Ukrajinské bezpečnostní složky zadržely bývalého gruzínského prezidenta a opozičního politika Michaila Saakašviliho. Saakašvili byl zatčen už v úterý, z policejní dodávky ho ovšem osvobodil početný dav jeho příznivců.

Fíky
aktualizováno 05.12.
sušené ovoce

Inspekce odhalila závadné fíky pro vánoční trh. Způsobují rakovinu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Středočeský kraj zadržela 4,3 tun sušených fíků z Turecka. Ovoce nevpustila na území ČR, protože obsahovalo nebezpečný karcinogen.

Prásk.tv píše:

Anna Chambersová - 11
čtěte o tématu zadržení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

České turisty zadrželi v Tunisku kvůli podezření z terorismu
28.11.
Na policii kvůli hře

Čechy v Tunisku měli za teroristy! "Báli jsme se o život," přiznali

Hodně nepříjemné chvilky zažili čeští turisté v Tunisku. Místní tajná služba je považovala za teroristy a na několik hodin skončili na policejní služebně. Bezpečnostním složkám přišlo podezřelé jejich chování, hráli totiž geocaching, tedy hru při níž se pomocí GPS hledají schránky s ukrytými drobnostmi.

Boje ISIS a tuniské policie - 5
27.11.
Šílený zážitek

Dovolená hrůzy: Jste teroristi, udeřili na Čechy v Tunisku!

V obrovské drama se před týdnem změnil pro rodinu z Brna na dovolené v Tunisku výlet do lesa u letoviska Hammamet. Jejich auto totiž zablokovali z obou stran ozbrojenci. Češi pak museli na policii dvě hodiny vysvětlovat, že nejsou teroristé.

Taxikář omdlel a zemřel - 4
aktualizováno 20.11.
foto z místa byl hledaný

Taxikář za jízdy omdlel a zemřel! Klient unikl smrti, ale zadrželi ho

Jeho auto se zastavilo na pokraji srázu o kamennou lavičku, přesto se taxikáře, který omdlel při jízdě Hradišťkem na Praze-západ, záchranářům nepodařilo oživit. Na policejní stanici však nečekaně skončil taxikářův klient, byl totiž v databázi hledaných osob.

Zadržení podezřelého
16.11.
drogoví bossové

Policie zadržela členy drogového gangu. Distribuovali kokain

Úspěšný zásah proti narkomafii hlásí policisté z Národní protidrogové centrály. Zadrželi údajně vysoce postavené členy gangu, který v Evropě distribuoval kokain.

Zásah GIBSu v Rokycanech
aktualizováno 09.11.
masivní akce

Detektivové GIBS zadrželi dva muže, jeden je z cizinecké policie

Zhruba dvě desítky detektivů Generální inspekce bezpečnostních sborů zasahovaly v Rokycanech. Měly zadržet dva muže. Podle informací televize Nova má být jedním z nich příslušník cizinecké policie. Podezřelý je z braní úplatků a předávání policejních informací.

Rozkrok
08.11.
"Mám tam hada!"

Policisté prohledávali opilce. To, co měl v kalhotách, je šokovalo

Kuriózní zatčení mají za sebou němečtí policisté. Ve městě Darmstadt zasahovali kvůli opilecké hádce, pak si ale všimli, že jednomu z mužů něco kouká z kalhot.

Taťjana Felgengauerová
aktualizováno 23.10.
útok nožem

Muž vtrhl do budovy ruského rádia. Redaktorku bodl do krku!

Ozbrojený útočník v pondělí přišel do budovy ruské nezávislé rozhlasové stanice Echo Moskvy. S nožem se vrhl na zástupkyni šéfredaktora Taťjanu Felgengauerovou. Zraněná žena útok přežila, nyní je v péči lékařů v nemocnici.