Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Soud ilustrační
aktualizováno 21.11.
Ústavní soud

Neplatil výživné, ale řidičák dostal zpět! Děti šly k Ústavnímu soudu

Sedm let neplatil alimenty na své dvě děti. Soud mu v rámci exekuce sebral řidičák. Když děti dosáhly dospělosti, tak Okresní soud v Písku rozhodl o vrácení průkazu, přestože muž dluh nesplatil. Za děti se postavil až Ústavní soud.

Hypotéka
aktualizováno 21.10.
Změny v hypotékách

Rekord v počtu hypoték! Čechy stále děsí přísnější pravidla

V září si přišel v Česku pro hypotéku rekordní počet lidí. Bylo jich přes 9 tisíc a důvodem bylo hlavně to, že od prvního října začaly platit přísnější podmínky. Na půjčku na bydlení teď dosáhne mnohem méně lidí. Cílem České národní banky, která podmínky zpřísňuje, je prý ochránit domácnosti před případným poklesem ekonomiky.

Vymáhání
21.10.
Předlužená země

Stále více lidí nezvládá splácet své dluhy, nejhůř je na tom Ústecko

I přes ekonomický růst nezvládá mnoho Čechů své dluhy. Problémy s insolvencemi drtí hlavně severní Čechy a Moravu. Nejhorší je situace v severozápadních Čechách, kde podíl lidí v insolvenci přesahuje v průměru deset procent. Vyplývá to ze čtvrtletní zprávy sdružení SOLUS. To provozuje registr s informacemi o dlouhodobě nesplácených dluzích.

Prásk.tv píše:

Michael Reed - 1
čtěte o tématu dluh na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Lidový dům
19.10.
Kauza Altner

Kde vzali peníze? ČSSD prý může obří dluh splatit Altnerovým hned!

Dluhy zahlcení sociální demokraté prý mají připravené prostředky na úhradu dluhu dědicům zesnulého advokáta Zdeňka Altnera. Ten na ČSSD vysoudil téměř 338 milionů korun. Altnerovi pozůstalí straně navrhli, že pokud stáhne své dovolání k pravomocnému rozsudku, dají jí čtyři měsíce na urovnání dluhu.

Zdeněk Altner
aktualizováno 18.10.
Kauza Altner

Altnerovi dědicové dávají ČSSD ultimátum! Chtějí své peníze

Dědicové advokáta Zdeňka Altnera chtějí co nejdříve zpět své peníze, které jim dluží ČSSD. Po posledním fiasku sociálních demokratů v komunálních volbách přišli Altnerovi pozůstalí s návrhem na vyřešení celé situace.

Lidé na ulici
aktualizováno 18.10.
Dluhová past

Češi v minusu: Na každého připadá dluh už přes 200 tisíc

Vzrostl počet Čechů, kteří mají problém splatit své dluhy. A to poprvé od roku 2015. Vyplývá to z registru sdružení SOLUS, ktere schraňuje informace o dlouhodobě nesplacených dluzích. Tyto dluhy dosahují výše téměř padesáti miliard korun. V průměru dluží každý Čech asi 210 tisíc korun.

Důchody - 2
18.10.
Průzkum

Senioři v Česku živoří na hranici chudoby! Tisíce jich řeší exekuce

Chudoba a zadlužení trápí stále více českých seniorů. Podle průzkumu je na vině především exekuce, která postihla až 120 tisíc lidí ve věku nad 60 let. Čtyřicet procent seniorů má tři a více exekucí, desetina více než deset. Problémy však mají i lidé ve věku 50 – 60 let, exekuční řízení je vedeno proti 167 tisícům. Oproti průměru Evropské unie máme příliš vysoké náklady, díky kterým senioři často končí i na ulicích.

Řecký premiér Alexis Tsipras
20.08.
Pomoc eurozóny

Řecko vystoupilo ze záchranného programu. Dluh bude splácet 40 let

Po osmi letech vystupuje Řecko ze třetího záchranného programu evropských věřitelů. Během ekonomické krize obdrželo postupně 300 miliard eur, které teď bude muset splácet. Už při tom ale bude spoléhat jen na sebe.

Energie
25.07.
dávejte si pozor

Energetičtí šmejdi řádí! Vyhrožují lidem exekucí už po 24 hodinách

Vyděšení lidé se čím dál častěji obracejí na Českou obchodní inspekci (ČOI) a Energetický regulační úřad (ERÚ) kvůli sankcím, které jim vystavil dodavatel energií nebo zprostředkovatelské společnosti a čelí výhružným sdělení inkasních agentur. Agentury vyhrožují exekucí po uplynutí 48 hodin.

Žena nechala auto na parkovišti 9 let
aktualizováno 04.04.
Drahý špás

Na placeném parkovišti nechala žena auto 9 let! Vyjde ji na 700 tisíc

Dlouhých devět let nechala žena stát své auto na placeném parkovišti. Zapomnětlivost či nedbalost ji přijde pořádně draho. Celá věc totiž skončila u soudu, který nařídil řidičce zaplatit více než 700 tisíc korun.