Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oko
aktualizováno 12.10.
vidíte dobře?

Lidé stále častěji nepoznají barvy! Nejste i vy barvoslepí? TEST

Na druhý čtvrtek v říjnu každoročně připadá Světový den zraku. Má upozorňovat na problémy spojené s vadami očí. Vidíte dobře? Připravili jsme pro vás dva testy.

Catt Gallinger a její oko
30.09.
infekce v oku

Modelka si nechala tetovat bělmo. Podívejte se, jaké to má následky

Modelka Catt Gallingerová (24) z Ottawy v Kanadě uveřejnila děsivé snímky poté, co absolvovala tetování oka. Proceduru absolvovala před čtyřmi měsíci a od té doby si stěžuje na špatné vidění. Navíc jí inkoust vytéká z oka a nyní hrozí, že by mohla oslepnout nebo přijít o oko.

Kontaktní čočky
aktualizováno 18.07.
namodralá masa

Hrůzný nález: Doktoři vyndali pacientce z jednoho oka 27 čoček!

Ti, kteří nosí kontaktní čočky, určitě slyšeli o nebezpečích, která se mohou stát, když si nechají čočky příliš dlouhou dobu na očích, ale případ, který popsal Britský lékařský magazín (BMJ), ukázal skutečný extrém. Doktoři totiž museli pacientce z oka odstranit neuvěřitelných 27 čoček.

Prásk.tv píše:

Catt Galinger - 1
čtěte o tématu oko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Jednooká kozička
18.05.
hotová senzace

Jednooká kozička je pro lidi božím darem, nosí prý štěstí! VIDEO

Hotovou senzací se stala kozička z Indie, která se narodila jen s jedním okem. Podle veterinářů jí nezbývá moc času, lidé ze všech koutů země se sjíždí, aby mohli v její blízkosti strávit alespoň několik málo vteřin. Věří, že je božím darem.

Schizofrenik před soudem
18.10.
nebezpečný muž

Schizofrenik přizabil pacienta a vyrazil mu oko. Už dříve zabíjel

Kroměřížský okresní soud řešil kauzu schizofrenika, který v tamní psychiatrické léčebně brutálně napadl jiného pacienta a vyrazil mu oko. Stejný pachatel před dvěma lety dokonce zabíjel.

Nůž v lebce
aktualizováno 23.09.
Štěstí v neštěstí

Znovu se narodil! Mladík přežil nůž bodnutý do oka. Dokonce vidí!

Neuvěřitelné štěstí měl dvaadvacetiletý muž z Kolumbie. Jeho příbuzný mu do oka zabodl kuchyňský nůž. Lékaři v Bogotě pak dokázali nemožné. Nejenže mladík operaci přežil a velmi rychle se zotavuje, ale na zraněné oko dokonce vidí.

Optický klam způsobuje halucinaci
28.06.
internetový virál

Hotová senzace: Tohle VIDEO způsobí krátkodobou halucinaci!

Pokud si chcete vyzkoušet, jaké je to mít opravdovou halucinanci, pak se podívejte na následující video. Stačí jen pozorovat písmenka uprostřed pohyblivých obrazců a v určitou chvíli odtrhnout zrak. Nemusíte mít přitom vůbec strach, halucinace trvá jen několik málo vteřin, pak se vše opět vrátí do normálu.

Díra na punčoše
27.10.
není to lak

Rozčilují vás oka na punčochách? Skvělý trik, jak se jich zbavit!

Zná to asi každá žena. Chcete si vzít sukni a okouzlit okolí dlouhýma nohama a ejhle. Stačí o něco lehce zavadit a oko na punčoše se rozjede jako zběsilé. A v té chvíli byste se nejraději propadla do země.

čočky
aktualizováno 10.10.
velká hrozba

Nosíte kontaktní čočky? Pozor na Akantamébu, můžete oslepnout!

Začíná zánětem, končí až slepotou. Zákeřný prvok Akantaméba se do těla dostává z devadesáti procent prostřednictvím kontaktních čoček. Přitom mnohdy jen stačí dodržovat správnou hygienu. Víte jak?

červ v oku
aktualizováno 04.06.
záběry jen po otrlé

Chlapci vytáhli z oka obrovského červa. Podívejte se na video!

Přišel do nemocnice s opuchlým okem, co v něm lékaři našli, nečekal asi nikdo. Chlapci se přímo v oku zabydlel obrovský červ. Lékařům nezbylo nic jiného, než parazita z oka vytáhnout.