Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Islámský stát
02.04.
Boj proti terorismu

ISIS ztrácí, teroristé se vrátí do Evropy, bojí se lidé. Tohle dělá EU

Každý teroristický útok v Evropě vyvolá vlnu pobouření a strachu. Bezpečnostní složky jednotlivých zemí proto co nejvíce spolupracují na výměně informací, zavádějí se kontroly na hranicích a další protiteroristická opatření. Jak se snaží státy atentátům předcházet?

Požár obchodního centra v Rusku - 3
31.03.
zemřely desítky lidí

Hasiči: Ruská tragédie se mohla stát v ČR! Obchody čekají kontroly

Od prvního dubna začíná celorepubliková akce hasičských kontrol obchodních center. A to kvůli nedávné tragédii v Rusku, při které zemřely desítky lidí v hořícím nákupním středisku. Hasiči objevili velké nedostatky v protipožární ochraně i u nás a nejméně jedna mohla mít podobně hrozivé následky jako ta v Kemerovu.

Označení vajíček
30.03.
Výrobci klamou

Nenechte se napálit při koupi vajec! NÁVOD, jak poznat kvalitu

Vajíčka k Velikonocům neodmyslitelně patří. A tak už teď narůstá poptávka po nich, na Velikonoční pondělí pak mají často menší obchody vyprodáno. Kontroloři proto vydali několik doporučení, na co si dávat pozor, aby vás obchodníci neoklamali.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Obchody porušují požární předpisy. Kontrolou u nás prošla třetina!
27.03.
alarmující výsledky

Hrozí ruská tragédie i v Česku? Kontroly obchodů dopadly strašně

Obchodní domy a nákupní centra v Česku opakovaně porušují předpisy o požární ochraně. V souvislosti s tragédií, která se stala v ruském Kemerovu, to říkají čeští hasiči. Při kontrolách bývá bez závad jen necelá třetina subjektů. Problémem jsou většinou zakryté směrovky k únikovým východům a cesty přehrazené zbožím.

Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 6
24.03.
Preventivní opatření

Zlínský dopravní podnik po vážné nehodě raději zkontroluje řidiče!

Zlínský dopravní podnik se rozhodl zavést mimořádné zdravotní kontroly svých řidičů. Impulzem k tomu byla vážná nehoda trolejbusu v centru města, která se stala v pondělí. Podobné nehody se ale stávají prakticky po celé republice a jednou z možných příčin je i to, že řidiči jsou přepracovaní, protože si často musejí přivydělávat jinde.

Zátah policie na kamioňáky
aktualizováno 21.03.
Rozdávali pokuty

Stojí, kde nemají. Policie trestala kamioňáky, ti se zlobí!

Dálniční policisté na Vysočině rozjeli ještě v noci rozsáhlou kontrolní akci, při které na odstavných parkovištích kolem dálnice D1 odchytávali, pokutovali a také vykazovali desítky špatně parkujících šoférů kamionů.

Smutný pes
19.03.
výsledky za rok 2017

Nejvíc týraných zvířat má Ústecký kraj. Mučí tu psy, kočky i koně

Státní veterinární správa a všechny krajské veterinární správy (KVS) včetně KVS pro Ústecký kraj prožívaly výjimečně náročný rok. Jedním ze sledovaných úseků jsou také životní podmínky zvířat a jejich pohoda. V Ústeckém kraji však bylo v roce 2017 nejvíce podnětů na podezření z týrání zvířat z celé republiky.

Potraviny - med
aktualizováno 18.03.
boj za kvalitu

EU si posvítí na nekvalitní med, pokuty by měly jít výrazně nahoru

Pančování medu, dovoz medu s obsahem antibiotik nebo řídkého medu z Asie, tomu chce zabránit Evropská unie. Europoslanci schválili doporučení, podle kterého by se měly razantně zvýšit pokuty za dovoz a prodej nekvalitního medu.

Petr Novotný
aktualizováno 06.03.
galerie ještě nemá vyhráno

Bojoval o život, po měsíci je doma. Novotný musí zase do nemocnice!

Bavič Petr Novotný (70) je po vážných zdravotních komplikacích, kvůli kterým musel být téměř na měsíc hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici, opět doma. Přesto ještě nemá vyhráno. Musí pravidelně docházet do nemocnice, navíc by potřeboval operaci prostaty.

UZAVŘENÉ PROVOZOVNY ZA ÚNOR 2018
aktualizováno 04.03.
velký přehled uzavřené provozovny

Švábi v bistru, myši v pekárně! Inspektoři zavřeli i známé podniky

Hned 21 provozoven museli v únoru částečně nebo zcela uzavřít kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Hygienické podmínky, ve kterých se připravovalo jídlo, byly totiž na katastrofální úrovni.