Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Falšované medy
aktualizováno 11.12.
Potravinářská inspekce

Kontroly medů skončily katastrofou, půlka vzorků neprošla

V zimním období je spotřeba medu vyšší - dejte si ale pozor na falšované medy. Potravinářská inspekce varuje, že polovina vzorků, které kontrolovala, neodpovídá požadované kvalitě.

V Ostravě hořelo v ubytovně, 80 evakuovaných
25.11.
Nejtragičtější požáry

Ubytovny jsou smrtící pasti! Hasiči se často k lidem nedostanou

Hasiči se chtějí ve velkém zaměřit na kontroly ubytoven. Až 70 procent z nich má prý problémy s protipožárními bezpečnostními opatřeními. K nejčastějším prohřeškům patří zablokované únikové cesty či chybějící hasicí přístroje. Právě požáry ubytovacích zařízení přitom patří k těm nejtragičtějším.

Polský hraniční přechod - ilustrační foto
aktualizováno 22.11.
Schengenský prostor

Polsko obnovilo kontroly na hranicích. Připravte si občanky

Kdo se od dnešního dne bude chtít dostat do Polska či zpět, musí počítat s namátkovou kontrolou. Naši severní sousedé totiž až do 16. prosince obnovují hraniční kontroly.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Požár komína - Ilustrační foto
aktualizováno 21.11.
pravidelná kontrola

Nenechali jste si zkontrolovat komín? Hrozí vám mastná pokuta

S příchodem zimy začala topná sezóna, díky tomu ale také přibylo požárů spalinových cest. Lidé by si měli podle zákona nechat pravidelně kontrolovat komín a kotel. Těm, kdo pravidelnou kontrolu odkládají, hrozí až desetitisícová pokuta.

Tesco - kapusta
aktualizováno 08.11.
Kapusta z Polska

Inspekce našla v Tescu jedovaté kapusty! Hrozí mu tučná pokuta

Potravinářská inspekce v hypermarketu Tesco odhalila jedovaté kapusty. Zelenina dovezená z Polska měla vysoký obsah pesticidů, které se používají na hubení škůdců. Společnosti tak hrozí vysoká pokuta.

Kontroly myslivců
aktualizováno 03.11.
Lovecká sezóna

Policie si posvítí na myslivce. Kontroluje vše, testuje alkohol!

Lovecká sezóna je v plném proudu, ale kromě myslivců mají pohotovost i policisté. Mají za úkol kontrolovat to, jestli lovci používají dovolené střelivo, jestli mají v pořádku zbrojní průkazy, nebo jestli před honem dokonce nepili alkohol.

Hlávkův most v Praze
31.10.
Stovka ve špatném stavu

Spadnou pražské mosty? "Správci kašlou na údržbu," tvrdí inženýři

V hlavním městě je podle odborníků ve špatném stavu stovka mostů. Problém se netýká jen těch velkých, ale i menších do délky sto metrů. Podle České komory autorizovaných inženýrů a techniků je problém především v počtu kontrol a také ve financování.

Policejní kontrola
aktualizováno 25.10.
dopravní policie

Řidiči pozor! Policie chystá na sváteční víkend dopravní kontroly

Blíží se víkend a s ním také 28.říjen a oslavy 100 let republiky. V souvislosti se oslavami a také s blížící se Památkou zesnulých chystá policie několik bezpečnostních akcí po celé republice.

Kontroly na D1
18.10.
Rozsáhlá akce

V pořádku nejsou auta ani řidiči, ukázaly kontroly "cizích" kamionů

Rozsáhlé mimořádné kontroly zaměřené hlavně na zahraniční kamiony rozjeli policisté a celníci na Vysočině - a to na dálnici D1 i dalších hlavních tazích, které vedou na jih Evropy.

Tuberkulóza
15.10.
Otevřená tuberkulóza

Firmu v Jihlavě děsí "tubera", na testy musejí desítky zaměstnanců!

V jedné z průmyslových firem v Jihlavě musí řešit velmi nepříjemné problémy. Pracoval tam zahraniční dělník, který trpí otevřenou formou vysoce nebezpečné tuberkulózy. Muž skončil v nemocnici. Na kontrolní testy teď musí desítky jeho spolupracovníků a známých.