Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vánoční trhy
29.12.
Česká obchodní inspekce

Kontroly na vánočních trzích: Chyboval každý čtvrtý prodejce!

Dva týdny před Vánocemi kontroloři České obchodní inspekce zintenzivnili kontroly na vánočních trzích. Těch provedly mezi 11. a 24. prosincem celkem 431. Pochybení odhalili hned u 103 prodejců. Za nejzávažnější považují případy, kdy prodejci nalívali alkohol nezletilým.

Zábavní pyrotechnika SAPA - 2
28.12.
Kontroly před Silvestrem

Inspektoři hledají zakázané rachejtle! Sehnat se dají snadno

Po nebezpečné pyrotechnice v těchto dnech velmi intenzivně pátrají inspektoři České obchodní inspekce i policisté. V prodeji jsou totiž i pumy a dělobuchy, které by laik rozhodně neměl dostat do rukou. Přestože kontroly zatím odhalily pouze dvě vážná provinění, štáb televize Nova opakovaně - včera i dnes - životu nebezpečnou pyrotechniku bez problémů koupil.

Prodej vánočních kaprů - 2
aktualizováno 21.12.
kontroly veterinářů

Vánoční kapři už jsou v kádích a na pultech, letos si ale připlatíme

Za vánočního kapra si letos na většině míst připlatíme. Kilo je o několik korun dražší než loni. Do štědrovečerní večeře zbývají čtyři dny, prodej ryb tak začal ve velkém. Do ulic proto vyrazili na kontroly i veterináři.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 04.12.
galerie hrůzy uzavřené provozovny

Plíseň i myši! Letos zavřeli desítky podniků, tyto jsou nejodpornější

Hygienici od ledna do října letošního roku zkontrolovali tisíce stravovacích zařízení, uzavřeli téměř 40 podniků a nyní chtějí rozdat pokuty za více než 11,7 milionu korun. Podobně děsivé výsledky pak hlásí i Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Ta uzavřených podniků hlásí už více než 130!

Pád lávky v Troji - 2
aktualizováno 02.12.
pražské mosty

Lávka v Troji má mnoho poruch, tvrdili odborníci už před lety!

Čtyři lidé se zranili po pádu lávky přes Vltavu v pražské Troji. Lávka byla postavena v roce 1984, často se mluvilo o tom, že její technický stav nebyl dobrý. Což se jejím pádem potvrdilo. I přesto, že byl most pravidelně kontrolován odborníky, nakonec se zbortil do řeky.

Kontroly chat
aktualizováno 21.11.
proti zlodějům zabezpečení objektů

Začíná sezóna zlodějů. Policie kontrolovala stovky chat

Přes stovku chat v úterý zkontrolovali policisté na Brněnsku. Do terénu vyrazili se psy a na koních a v lokalitě u Ivančic prověřovali zajištění rekreačních objektů po skončení chatařské sezóny. Na žádného nezvaného hosta sice nenarazili, ale jedna chata zůstala nejspíš kvůli nepozornosti majitele otevřená.

Policie ČR - ilustrační - 5
aktualizováno 20.10.
Oznámil to otec

Tříletou holčičku měli unést 4 muži! Našli ji u matky v Německu

Pražští policisté pátrali po tříleté dívence, kterou podle Aktu.cz unesli čtyři muži. Na tísňovou linku to oznámil její otec, kterému byla údajně soudně svěřena do péče. Holčičku našli u matky, která žije v Německu.

Kouřící komín
aktualizováno 25.09.
Pozor na to!

Topíte doma tím, čím máte? Hříšníkům hrozí vysoké pokuty!

Od začátku roku můžou úředníci kontrolovat, čím kdo topí přímo v domech. Pokud zjistí, že se v kotli spaluje nevhodné palivo, můžou uložit pokutu v řádech desítek tisíc korun. Ke kontrole je přitom potřeba doložit také revizní posudek kotle. Kdo ho nemá, toho čekají další sankce.

Policejní kontrola
aktualizováno 31.08.
konec prázdnin

Policie chystá bezpečnostní akci: Řekli, na co se u řidičů zaměří

Na řidiče si v posledních prázdninových dnech posvítí více policejních hlídek. Mnoho lidí se totiž bude vracet z dovolených a hrozí tak vyšší riziko vzniku dopravních nehod. Hlídky posílí zvláště na Vysočině.

Turisté v Praze
11.08.
kontroly ČOI

Třetina prodejců šidí turisty! Na co si dát na výletě největší pozor?

Téměř třetina prodejců v turisticky oblíbených lokalitách šidí zákazníky. Odhalily to kontroly České obchodní inspekce (ČOI), které se zaměřily na kontrolu nabídky a prodeje výrobků a poskytování služeb.