Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kontroly na D1
18.10.
Rozsáhlá akce

V pořádku nejsou auta ani řidiči, ukázaly kontroly "cizích" kamionů

Rozsáhlé mimořádné kontroly zaměřené hlavně na zahraniční kamiony rozjeli policisté a celníci na Vysočině - a to na dálnici D1 i dalších hlavních tazích, které vedou na jih Evropy.

Tuberkulóza
15.10.
Otevřená tuberkulóza

Firmu v Jihlavě děsí "tubera", na testy musejí desítky zaměstnanců!

V jedné z průmyslových firem v Jihlavě musí řešit velmi nepříjemné problémy. Pracoval tam zahraniční dělník, který trpí otevřenou formou vysoce nebezpečné tuberkulózy. Muž skončil v nemocnici. Na kontrolní testy teď musí desítky jeho spolupracovníků a známých.

Prase
aktualizováno 01.10.
Africký mor prasat

Ministerstvo otočilo: Dovážené vepřové nezačne testovat na mor

Mimořádná veterinární opatření, podle kterých měli příjemci dováženého vepřového masa kontrolovat zboží na africký mor prasat, se od úterý vypisovat nebudou. Změnu dnes ČTK oznámilo ministerstvo zemědělství. Podle informací z minulého týdne se povinnost měla vztahovat na dovozce ze zemí, kde se nemoc vyskytuje. Po námitkách Evropské komise plánuje ministerstvo plošné kontroly, které bude provádět Státní veterinární správa. Zároveň však úřad nevylučuje zavedení mimořádných opatření v budoucnosti.

Obchodní sdělení

Játra ovlivňují stav našeho těla víc než si připouštíme

Více v této reportáži

Prase
aktualizováno 27.09.
Nebezpečná nemoc

Africký mor děsí Evropu, vepřové dovážené do ČR čekají kontroly!

Africký mor prasat se šíří Evropou. Vepřové maso z dovozu proto čekají kvůli možné hrozbě nákazy nové kontroly, které začnou platit v úterý, mimořádná opatření vyhlásí stát už v pondělí. Bez nich se nebude moci dostat vepřové na český trh.

Kontroly myslivců
06.09.
Důkladné kontroly

Sezóna honů je tu: Do lesů se chystají myslivci i policisté!

Policisté budou i letos kontrolovat myslivce na honech - kromě zbraní se u nich zaměří i na alkohol. Například loni na Jindřichohradecku narazili na myslivce, který nadýchal jedno promile.

Opilá žena. Ilustrační foto
aktualizováno 01.09.
děti a alkohol

Rozjela se akce HAD, bary, herny a restaurace čekají přísné kontroly

V noci na dnešek hned v pěti krajích proběhly velké kontroly barů, heren a restaurací. Policisté s úředníky se zaměřili především na podávání alkoholu dětem a mladistvým. A výsledky jsou zatím velmi zarážející. Jen na Jižní Moravě zadržela policie šest podnapilých dětí, některé z nich měly v krvi dokonce přes jedno promile alkoholu. Kontroly ale stále pokračují.

Dívka s alkoholem
31.08.
Alkoholové opojení

Děti zapíjejí konec prázdnin, pak se chtějí prát, zjistili strážníci

Zdá se, že minimálně pražští studenti se na nový školní rok připravují popíjením alkoholu. Strážníci jich za pár dní pochytali pod vlivem patnáct - dívky počtem výrazně předstihly kluky.

Kontroly cyklistů
21.08.
Bezpečnostní akce

Cyklisté zbytečně ohrožují ostatní. Policisté se na ně zaměřili

Silnice i cyklostezky jsou plné cyklistů - podle dopravních expertů ale řada z nich zbytečně ohrožuje životy své i druhých. Nerespektují dopravní předpisy a nemají povinnou výbavu. Policisté se proto v úterý po celé republice zaměřili právě na kolaře.

Policejní razie v tržnici SAPA
02.08.
Dvoutýdenní akce

Reportér vyrazil s celníky do Sapy. Zabavili tam už tisíce padělků

Pražští celníci dnes ukončili 14denní akci, zaměřenou na vietnamskou tržnici SAPA v pražské Libuši. Kontrolovali padělky zboží i výdej účtenek EET. Na zátahu s celníky byl i reportér Jan Mareš.

Colours of Ostrava
aktualizováno 04.08.
další problémy

Na Colours of Ostrava nalévali mladistvým a nedodržovali míry

Festival Colours of Ostrava navštívili i inspektoři české obchodní inspekce, kteří si proklepli 39 stánků, restaurací a dalších. U celkem 20 z nich řešili problémy a nedostatky, jako například prodávání alkoholu mladistvým, nebo nedodržování míry.