Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Si Ťin-pching a Donald Trump
03.11.
návštěva zemí

Trump se vydal na klíčovou cestu do Asie, musí být velmi opatrný

Prezident Spojených států Donald Trump se vydal na svou čtvrtou zahraniční cestu. Míří do Asie, kde navštíví pět zemí a to v době vzrůstajícího napětí mezi USA a Severní Koreou. Americká média upozorňují, že si bude muset mezi protokoly svázanými státníky dát pozor na přešlapy a neformálnost.

Donald Trump a Angela Merkelová
aktualizováno 29.05.
Rozkol mezi spojenci

Merkelová: Na Trumpa spoléhat nemůžeme, Evropa je v tom sama

Summit G7 narušil vztahy mezi Evropou a Spojenými státy. Podle německé kancléřky Angely Merkelové se Evropa bude muset spolehnout jen sama na sebe. Pochyby vyvolal hlavně odmítavý postoj prezidenta Donalda Trumpa k dohodě o společné ochraně světového klimatu.

Holocaust - 1
aktualizováno 21.04.
nová zjištění

Přepíšou se učebnice dějepisu? Objevili nové dokumenty z války!

Víc než 70 let po skončení druhé světové války vycházejí na povrch nové šokující informace. V tomto týdnu by měly být zveřejněny unikátní archivní materiály Komise OSN pro vyšetřování válečných zločinů. Z těch vyplývá, že Spojenci věděli o holokaustu už od prosince 1942, tedy mnohem dřív, než tvrdili.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Brad Pitt a Marion Cotillardová ve filmu Allied
22.09.
je to jeho?

Konec Pitta a Jolie: Francouzská herečka potvrdila těhotenství

A je to venku. Francouzská herečka Marion Cotillard je prý těhotná. Kdo je otcem? Musí to být přece Brad Pitt, spekulují už zahraniční portály.

Americké tanky Abrams v Rize
15.06.
budou i v česku?

Kvůli Rusku pošlou USA do Evropy tanky, děla a vojáky

Spojené státy plánují rozmístění těžké vojenské výzbroje v pobaltských a východoevropských státech, aby uklidnily tamní spojence, které znervóznila ruská intervence na Ukrajině. Uvedl to v sobotu podle agentury Reuters nejmenovaný vysoký představitel Spojených států.