Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obézní pracovník - ilustrační foto
26.05.
Revoluční změna

Ať obézní chodí do práce později, navrhují vládní poradci v Británii

Obézní lidé by měli být chráněni v rámci antidiskriminačních zákonů, tvrdí britský vládní poradce, který má na starosti zaměstnávání handicapovaných osob. Pro obézní lidi žádá pozdější příchody do práce, aby se vyhnuli dopravní špičce, větší židle nebo dokonce možnost pracovat z domova.

Obezita žen
26.05.
Kalkulačka BMI Jak jste na tom vy?

Obezita trápí Evropanky. Češky patří k nejtlustším! PŘEHLED

Nadváha a obezita jsou stále větším problémem. A nevyhýbají se ani ženám. Podle posledních údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) je každá čtvrtá Evropanka obézní a nadváha trápí dokonce více než polovinu žen. A Češky ve statistikách WHO obsazují přední příčky.

Tlusté dítě
aktualizováno 11.04.
Alarmující čísla

Obezita trápí už 18 % Čechů! Spočítejte si, jak jste na tom vy

Češi stále více tloustnou. Obezitou je v České republice ohroženo více než 18 % lidí. Nejvíce se to týká mužů, obézní je dokonce každý pátý. Ukazují to nová data Českého statistického úřadu. Podle odborníků jsou na vině sedavá zaměstnání, nedostatek pohybu a špatné stravovací návyky.

Prásk.tv píše:

Bobbi-Jo Westley - 1
čtěte o tématu obezita na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Obezita u dětí
17.03.
hazard se zdravím

Až třetina dětí v Česku trpí obezitou! Hrozí jim i další rizika

V České republice roste počet obézních dětí. Nedostatek pohybu má za následek, že obezita a nadváha trápí už skoro třetinu dětí. S tím je spojeno i zvýšené riziko výskytu řady nemocí, které se mohou projevit dříve než v dospělosti.

Obézní pacient
aktualizováno 21.02.
stovky případů

Hasiči musí tahat obézní pacienty za své. Nikdo to nechce platit

V loňském roce ve Středočeském kraji výrazně přibylo případů, kdy hasiči museli pomáhat s převozem pacientů trpících nadměrnou obezitou. Zatímco například v roce 2015 takových případů bylo kolem padesáti, v loňském roce hasiči asistovali záchrance při osmi stech převozech. Výjezdy si však museli hradit sami, místo toho, aby je hradily zdravotní pojišťovny. A to se krajským radním příliš nelíbí.

Tlusté dítě
20.02.
Vedeme i v kouření

Češi patří k nejtlustším v EU! Máte také nadváhu? KALKULAČKA

Češi patří k nejtlustším národům v Evropě. Ze statistik vyplývá, že se situace nelepší, spíše naopak - za poslední roky se procento obézních lidí v Česku jen zvýšilo. Nelichotivý žebříček "vedeme" také v kouření.

Desetiletý chlapec váží 192 kg - 3
26.01.
morbidní obezita

Chlapec (12) vážil 190 kilo a nemohl chodit. Takhle se proměnil

Nejtlustší chlapec světa Arya Permana ve svých deseti letech vážil neuvěřitelných 190 kilogramů. Vše zašlo tak daleko, že se nemohl ani zvednout z postele. Podařilo se mu shodit přes 76 kilogramů a konečně si může hrát se svými vrstevníky.

Dieta
03.01.
účinné diety

Zbavte se rychle vánočních kil. Z jídelníčku stačí vyřadit jedinou věc

Jen málokdo během Vánoc odolá horám cukroví, chlebíčků a smažených řízků. Brzy se ale mohou dostavit výčitky svědomí, a to když se v novém roce snažíme nasoukat do kalhot, které nám ještě před svátky padly. Poradíme vám, jak se nechtěných kil rychle zbavit!

Tlusté dítě
09.11.
SPOČÍTEJTE SI TO

Nemáte obézní nebo podvyživené dítě? Odpoví vám KALKULAČKA

Je to ještě dětské sádlíčko, nebo je vaše dítě regulérně obézní? Dětských tlouštíků v populaci bohužel stále přibývá. Spočítejte si na nové kalkulačce, jestli už i vaše ratolest nepřekročila únosnou mez.

Miriam před začátkem hubnutí vážila 140 kilo
20.10.
Úžasná proměna

Bývalá modelka se projedla na 140 kilo. Zhubla a vrátila se na molo

Před mnoha lety byla Miriam Hogerová modelkou zvyklou chodit po molech. Záliba v módě jí zůstala i poté, co změnila povolání a stala se zdravotní sestrou. Co Miriam nezůstalo, byla její váha.