Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obézní pacient
aktualizováno včera 11:15
stovky případů

Hasiči musí tahat obézní pacienty za své. Nikdo to nechce platit

V loňském roce ve Středočeském kraji výrazně přibylo případů, kdy hasiči museli pomáhat s převozem pacientů trpících nadměrnou obezitou. Zatímco například v roce 2015 takových případů bylo kolem padesáti, v loňském roce hasiči asistovali záchrance při osmi stech převozech. Výjezdy si však museli hradit sami, místo toho, aby je hradily zdravotní pojišťovny. A to se krajským radním příliš nelíbí.

Tlusté dítě
20.02.
Vedeme i v kouření

Češi patří k nejtlustším v EU! Máte také nadváhu? KALKULAČKA

Češi patří k nejtlustším národům v Evropě. Ze statistik vyplývá, že se situace nelepší, spíše naopak - za poslední roky se procento obézních lidí v Česku jen zvýšilo. Nelichotivý žebříček "vedeme" také v kouření.

Desetiletý chlapec váží 192 kg - 3
26.01.
morbidní obezita

Chlapec (12) vážil 190 kilo a nemohl chodit. Takhle se proměnil

Nejtlustší chlapec světa Arya Permana ve svých deseti letech vážil neuvěřitelných 190 kilogramů. Vše zašlo tak daleko, že se nemohl ani zvednout z postele. Podařilo se mu shodit přes 76 kilogramů a konečně si může hrát se svými vrstevníky.

Prásk.tv píše:

Lékař Ilustrační snímek
čtěte o tématu obezita na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Dieta
03.01.
účinné diety

Zbavte se rychle vánočních kil. Z jídelníčku stačí vyřadit jedinou věc

Jen málokdo během Vánoc odolá horám cukroví, chlebíčků a smažených řízků. Brzy se ale mohou dostavit výčitky svědomí, a to když se v novém roce snažíme nasoukat do kalhot, které nám ještě před svátky padly. Poradíme vám, jak se nechtěných kil rychle zbavit!

Tlusté dítě
09.11.
SPOČÍTEJTE SI TO

Nemáte obézní nebo podvyživené dítě? Odpoví vám KALKULAČKA

Je to ještě dětské sádlíčko, nebo je vaše dítě regulérně obézní? Dětských tlouštíků v populaci bohužel stále přibývá. Spočítejte si na nové kalkulačce, jestli už i vaše ratolest nepřekročila únosnou mez.

Miriam před začátkem hubnutí vážila 140 kilo
20.10.
Úžasná proměna

Bývalá modelka se projedla na 140 kilo. Zhubla a vrátila se na molo

Před mnoha lety byla Miriam Hogerová modelkou zvyklou chodit po molech. Záliba v módě jí zůstala i poté, co změnila povolání a stala se zdravotní sestrou. Co Miriam nezůstalo, byla její váha.

Obezita u dětí
14.10.
KALKULAČKA Studie WHO

Lékaři bijí na poplach: Obézních dětí přibývá! Jak jste na tom vy?

Obézních dětí a dospívajících celosvětově přibývá a lékaři už bijí na poplach. Spolu s váhou totiž rostou i zdravotní rizika, která děti ohrožují. Pokud bude trend pokračovat, bude za pět let na světě více dětí obézních než podvyživených.

Transport XXL pacientky
07.10.
Vážila 300 kilo

Dvacet hasičů, nakladač a bourací kladivo, tak převáželi obézní ženu

Český národ stále více tloustne. Momentálně je obézní každý pátý Čech. Potvrdit by to mohli i hasiči, kteří stále častěji musí pomáhat záchranářům s transportem pacientů s nadváhou. Poslední takový případ se stal na Pardubicku. Pomoc potřebovala 300 kilogramů vážící žena. Aby ji dostali hasiči ven z domu, museli ho nejdřív zčásti rozbourat, a naložit do sanitky ji pomohla až zemědělská technika.

Eman Ahmed - 2
26.09.
selhání orgánů

Zemřela nejtěžší žena světa. Z půl tuny zhubla na 165 kilo

Eman Ahmed z Egypta byla nejtěžší ženou na světě. Narodila se se zvláštní nemocí, díky které měla konstantní hlad a přibrala na neuvěřítelných 500 kilogramů. Zemřela v pondělí ráno na selhání orgánů.

Obezita - 2
aktualizováno 26.09.
Nelichotivé prvenství

Česko je nejméně zdravým státem světa! Pijeme, kouříme, jsme tlustí

Češi získali další nepopulární prvenství. Česko je podle nejnovější studie nejméně "zdravým" státem na světě. Výzkumníci analyzovali data, ukazující na obezitu, konzumaci alkoholu a tabáku.