Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mráz
aktualizováno 14.03.
Mrazy na obzoru

Potvrzeno: Zima se vrátí, první jarní den bude pořádně ledový!

Zatím to při pobytu venku tak nevypadá, ale nezadržitelně se na nás valí velké ochlazení. A nyní to navíc vypadá, že návrat zimního počasí bude delší, než meteorologové původně očekávali.

Počasí na velikonoce
aktualizováno 10.03.
měsíční výhled

Teplo, nebo zima? Meteorologové prozradili, jak bude na Velikonoce!

Do Česka vtrhlo jaro a podle meteorologů hned tak neodejde. Příjemné teploty nad deset stupňů Celsia si budeme užívat prakticky celý měsíc a jinak tomu nebude ani na Velikonoce. Už v neděli se má rtuť teploměru vyšplhat i na 16 °C.

Oteplení
09.03.
zima končí

Už je tu jaro? Příroda vysílá jasné signály! Fotky a video jako důkaz

Do Česka dorazilo jaro, příroda se už začala probouzet. Myslivci už v lese nachází první mláďata, stěhovaví ptáci se pomalu vrací a zahrádkáři se chystají na první výsadbu. O víkendu k nám navíc podle meteorologů vtrhne teplo.

Prásk.tv píše:

Solární bouře
čtěte o tématu jaro na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ULTRA MUSIC festival přitáhl za dvacet let už více než dva miliony posluchačů

Dvacátý ročník festivalu elektronické hudby, ULTRA MUSIC FESTIVAL 2018, letos přesáhne návštěvnost dvou milionů posluchačů. Začátek nejočekávanější sestavy v historii akce, Phase One, byl vypuštěn právě včas, aby zahájil nadcházející prázdninovou sezónu. Festival proběhne v závěrečné fázi Miami Music Week.

Oteplení - 1
08.03.
Prudké oteplení

Mrazy končí, je tu jaro! Teploty stoupnou o desítky stupňů

Zdá se, že do Česka přišlo jaro. Mrznout bude v následujících dnech jen v noci - a to ještě ojediněle. Postupně se bude oteplovat, o víkendu teploty vystoupají až na neuvěřitelných 18 stupňů.

Oteplení
aktualizováno 03.03.
měsíční výhled

Mrazy končí! Konečně se dočkáme jara a teplot i 15 °C. PŘEDPOVĚĎ

Mrazivým dnům, které celý týden sužovaly Česko, je konec. Podle meteorologů se v následujících týdnech dočkáme příjemných teplot okolo šesti, postupně okolo deseti stupňů Celsia. Odpoledne se navíc rtuť teploměru může vyšplhat až na 15 °C!

Omrzlý krokus
aktualizováno 02.03.
zkušenosti předků

Tuhé mrazy v březnu? Na teplé jaro zapomeňte, tvrdí pranostiky

Že můžeme podle počasí odhadnout, jak bude za měsíc nebo dokonce v létě, věděly už naše babičky. Ne nadarmo se pranostiky předávají z generace na generaci. Co nás podle těch březnových čeká?

Oteplení
aktualizováno 28.02.
předpověď změny počasí

Z kruté zimy skočíme rovnou do jara! Teploty stoupnou až o 30 °C

Po mrazivém konci února nás čeká velký teplotní skok. V následujících dnech ještě mohou teploty na některých místech klesat až k -20 °C, už v příštím týdnu ale meteorologové očekávají i deset stupňů nad nulou. Velký nápor tak čeká i imunitu lidí.

Mráz
aktualizováno 27.02.
kdy se oteplí?

Jsou tohle letos poslední mrazy? Odborníci řekli, kdy přijde jaro

Česko prožívá nejchladnější pracovní týden letošní zimy. Teploty mohou na některých místech klesat až k minus 35 stupňům. Podobně nízké teploty ale budeme letos měřit naposledy, v příštím týdnu o sobě dá vědět jaro.

Počasí - sníh, slunce
aktualizováno 20.02.
Dlouhodobý výhled

Největší mrazy udeří za pár dní. Ale jaké bude jaro a léto?

Tuhé mrazy dorazí už za pár dní. Ale jak dlouho vydrží? Dočkáme se ještě sněhové nadílky? A kdy se naopak oteplí? Na tyto i další otázky odpověděl ve Snídani s Novou mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Oteplení
aktualizováno 29.01.
změna období

Přišlo už do Česka jaro? Zvířata i rostliny v tom mají jasno!

Náhlé oteplení u nás zmátlo i přírodu. Na některých místech už rozkvětají květiny, jinde zvířata začala shazovat zimní srst. Znamená to tedy, že je zima u konce? Podívejte, co je na tom pravdy.