Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky
aktualizováno 13.08.
týdenní předpověď

Po vedrech dorazily do ČR bouřky! Meteorologové: Extrémy nekončí

Pondělí má být sice podle meteorologů nejteplejším dnem celého týdne, odpoledne ale vtrhly do Česka první bouřky, které místy doprovází krupobití a přívalový déšť. Spolu s nimi má přijít i prudké ochlazení, odborníci na počasí varují před dalšími extrémy.

Horko a bouřky
aktualizováno 12.08.
varování ČHMÚ

Přijdou tropy a silné bouřky! Výstraha varuje i před kroupami

Po velmi krátkém ochlazení nás opět čeká pořádné vedro, meteorologové kvůli tomu vydali hned tři výstrahy. Varování před vysokými teplotami je od pondělí platné pro celou republiku, kvůli vysokým teplotám by se také mohly objevovat silné bouřky. Stále také platí varování před nebezpečím požárů.

Horko - 1
11.08.
Měsíční předpověď

Čeká nás parný konec léta! Experti řekli, kdy se konečně ochladí

Ani v následujících týdnech se výrazně neochladí. Znovu nás čekají třicítky, teplý bude i začátek září. Také sucho bude pokračovat, v příštích dvou týdnech zaprší jen zřídka. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Prásk.tv píše:

Tomáš Holý
čtěte o tématu předpověď na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Bouřky
aktualizováno 09.08.
předpověď na víkend

Máme za sebou nejteplejší den! Vedra ukončí silné bouřky

Čtvrtek byl zřejmě v průměru nejteplejším dnem. Rekordy padly na šestině meteorologických stanic. Nejvíce bylo v Hradci Králové a Tuhani - 37,1 stupně. Přesto meteorologové varují před silnými bouřkami, a to až do zítřejšího večera. O víkendu se ochladí, a to o více než deset stupňů.

Horko
aktualizováno 07.08.
počasí v týdnu

Ničivá horka zasáhnou celou ČR! Bude i 38 °C, platí nové výstrahy

Vedra v Česku pokračují a meteorologové před nimi i nadále varují. Výstrahy před velmi vysokými teplotami platí prakticky po celé České republice. Teploty se v průběhu týdne mohou vyšplhat i na 38 °C.

Dítě se opaluje
aktualizováno 06.08.
týdenní předpověď

Platí výstraha před tropy i požáry! O víkendu se ochladí o 10 stupňů

Tropické počasí vydrží i tento týden. Připravit se musíme na teploty dosahující až 38 stupňů. Ochladí se teprve o víkendu, a to o více než 10 stupňů.

Letní a zimní dovolená
aktualizováno 06.08.
Vyplní se předpovědi?

Přijde po horkém létě tuhá zima? Odbornice řekla, co máme čekat

Zatímco Česko spalují tropická vedra, mnozí už s obavami očekávají zimu. Obávají se totiž, že po horkém létě bude následovat tuhá zima. Na pravdivost této pověry se redakce TN.cz zeptala meteoroložky Dagmar Honsové. Ta milovníky mírných zim uklidňuje, spojitost mezi ročními obdobími není.

Horko - 1
aktualizováno 01.08.
Měsíční předpověď

POČASÍ V SRPNU: Tropy budou Česko drtit dál! Kdy se ochladí?

Pokud plánujete dovolenou až v srpnu, nemusíte za teplem jezdit daleko. I v Česku očekávají meteorologové tropy. Mírně se ochladí v druhé polovině měsíce, teploty ale dlouhodobě neklesnou pod 25 stupňů.

Horko
aktualizováno 30.07.
týdenní předpověď

Extrémní vedra budou pokračovat, teploty stoupnou až k 37 °C!

Česká republika čelí vlně veder, extrémně vysoké teploty, které mohou vystoupat až k 37 °C, vydrží přes celý týden. Meteorologové kvůli horku vyhlásili výstrahu, která je platná až do odvolání, kvůli suchu také varují před vznikem požárů.

Sucho - 2
aktualizováno 28.07.
měsíční předpověď

V srpnu budou pokračovat tropy a sucho! Teploty až 35 °C

Období od 30. července do 26 srpna bude podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu teplotně nadprůměrné. Pršet by mělo méně, než je tomto období obvyklé, uvedl na svém webu ČHMÚ v měsíční předpovědi.