Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení - 1
aktualizováno 13.12.
Studený víkend

O víkendu přijdou pořádné mrazy! Bude sněžit, hrozí i ledovka

Do konce týdne nás čekají pořádné mrazy a náledí. Převážně bude zataženo až oblačno se sněžením, které bude přecházet v mrznoucí déšť. O víkendu se budou teploty pohybovat kolem -5°C, v noci klesnou až na -9 °C.

Vánoce bez sněhu
aktualizováno 12.12.
jak bude?

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Předpověď do konce roku!

Vánoce se rychle blíží a většina lidí doufá, že bude letos hromada sněhu. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se ho však v nížinách nedočkáme. Sněžit totiž bude jen na horách. Na Štědrý den by měly teploty dokonce vystoupat až na 5 °C.

Zima - 2
aktualizováno 10.12.
Týdenní předpověď

Česko zasáhnou opět mrazy! Bude sněžit, místy zahrozí i ledovka

V týdnu si hezkého a slunného počasí moc neužijeme. Čekají nás převážně sněhové, ale i dešťové přeháňky. V pondělí se ještě dočkáme teplot kolem 6 °C, poté začnou teploty klesat, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Prásk.tv píše:

Baba Vanga - 4
čtěte o tématu předpověď na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Ochlazení - 2
aktualizováno 08.12.
měsíční výhled

Budou bílé Vánoce? Předpověď slibuje sněžení a ochlazení

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech se zřejmě nebude vymykat z průměru. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v průměru kolem dvou stupňů Celsia a v noci kolem minus dvou až minus čtyř stupňů. Na konci sledovaného období se mohou vzhledem k nejistotě předpovědi od těchto hodnot odchylovat, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav v měsíčním výhledu počasí.

Zima - 4
03.12.
Týdenní předpověď

Ledovka znovu udeří, varují meteorologové! Začne také sněžit

Ledovka a mrznoucí déšť potrápí Česko i v nadcházejícím týdnu.

Nehoda na Olomoucku
aktualizováno 02.12.
varování čhmú extrémní nebezpečí

Na Moravě hrozí velmi silné náledí! Lidé by měli radši zůstat doma

Meteorologové v neděli dopoledne zpřísnili ledovkovou výstrahu. Na Moravě hrozí výskyt velmi silného náledí. Výstraha ČHMÚ platí až do pondělka. Meteorologové také prozradili, jaké bude počasí do konce roku.

Počasí - sníh, déšť
aktualizováno 29.11.
Výkyvy počasí

Z extrému do extrému! Po tuhých mrazech se oteplí až na 11 stupňů

I ve čtvrtek ráno byl pořádný mráz - na Šumavě teploty klesly až pod -20 stupňů. Mráz bude Česko sužovat do konce týdne, pak se ale výrazně oteplí. Příští týden teploty stoupnou až na 11 stupňů.

Dopravní nehoda u Borkovan
aktualizováno 25.11.
galerie sjízdnost silnic

Řidiče trápila ledovka a mlha, silnice navíc pokryje čerstvý sníh

Česko se ponořilo v neděli ráno do husté mlhy, která místy velmi komplikovala dopravu. Kromě mlhy trápila ráno řidiče také ledovka. Situace na silnicích bude v pondělí a úterý pravděpodobně ještě horší, meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou.

Zima - 4
aktualizováno 23.11.
týdenní předpověď

Do Česka se vrátí arktické mrazy, příští týden bude opět chumelit

Po krátkém oteplení se do Česka opět vrátí mrazy, příští týden by podle meteorologů mohla teplota v noci klesat až k -10 °C, přes den by pak mělo být kolem nuly. Také bychom se měli připravit na novou sněhovou pokrývku a to nejen ve vyšších polohách.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 22.11.
Varování pro řidiče

Jezděte opatrně! Na Moravě a na Chomutovsku se tvoří ledovka

Na některých místech České republiky se tvoří ledovka. Platí to hlavně pro Olomoucko, Opavsko a Chomutovsko. Silničáři silnice solí, přesto by řidiči měli jezdit opatrně.