Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Finance v rodině
21.11.
srovnání mezd

Češi jsou v EU chudí příbuzní! Jinde je minimální mzda i 50 tisíc

Přes 50 tisíc korun činí v některých evropských státech výše minimální mzdy. V České republice sice od ledna stoupne na 13 350 korun, přesto jsme ve srovnání s jinými státy Evropské unie spíš jen chudí příbuzní.

Alkohol, cigarety, obezita
30.10.
Rozdíly v životě

Muži pijí více alkoholu, ženy raději nakupují. Takový je život v Česku

Rozdíly mezi muži a ženami ve způsobu života jsou obrovské. Například muži více pijí alkohol a kouří cigarety než ženy. Co se týče sportu, je překvapením, že jsou na tom muži lépe, i když jich nadváhou trpí více. Sportovním aktivitám se například v roce 2016 věnovalo pouze 26 % žen. Na sociálních sítích však ženy tráví času mnohem více než muži a rády nakupují online, vyplývá z průzkumu Eurostatu, na kterém spolupracoval se statistickými úřady členských států Evropské unie.

Šťastná rodina
21.10.
Nový průzkum

Čeští muži jsou mamánci, ale začínají s prací dříve než ženy!

Muži odcházejí od svých rodičů později, než ženy. Většinou si užívají komfortu, který jim je poskytován. Do manželství nebo domácích prací se také zrovna nehrnou. Na rozdíl od žen však nastupují do zaměstnání o pár let dříve a dožívají se kratšího věku, vyplývá z nového průzkumu Evropského statistického úřadu Eurostat.

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Šťastní zaměstnanci
19.09.
Statistika EU

Česko se může radovat. V čem jsme nejlepší v Evropské unii?

Evropská unie se podle údajů evropského statistického úřadu Eurostat může pyšnit vysokým počtem vzdělaného obyvatelstva. Dochází tak i ke zvyšování ekonomicky aktivních osob a tím i celkové zaměstnanosti. Česká republika se řadí mezi země s nejvyšším kvalitním vzděláním a vysokou šancí na získání pracovních míst pro absolventy.

Hospitalizace v nemocnici
18.09.
přehled chorob

Smutné prvenství Čechů. Na tuto nemoc umíráme nejvíc z Evropanů

Statistický úřad Evropské unie Eurostat zveřejnil údaje o příčinách úmrtnosti obyvatel členských států. Česká republika se například řadí mezi země s nejvyšším počtem úmrtí způsobených rakovinou, ale také mezi státy s největším počtem odborných lékařů.

Růst cen
04.09.
Růst cen

V EU nejvíc zdražil alkohol a tabák, za nimi jsou školy! PŘEHLED

Ceny skoro všech služeb a produktů, které denně používáme, letěly v posledních letech strmě nahoru. Dokazuje to i nejnovější výzkum společnosti Eurostat, který se zaměřil na růst cen v jednotlivých státech Evropské unie mezi lety 2000 a 2017. Česko se přitom ve vývoji cen pohybuje okolo průměru.

Matka drží dítě
aktualizováno 14.08.
Statistika EU

Počet nemanželských dětí prudce roste! ČR je nad průměrem

Téměř každé druhé dítě v EU se narodí mimo manželský svazek, oproti předchozím rokům jde o rekordní statistiku. Česká republika je navíc v počtu mimomanželských dětí dokonce nadprůměrná, uvádí evropská výzkumná agentura Eurostat.

Úřad práce - ilustrační foto
aktualizováno 31.07.
Daří se nám dobře

Česko je vzorem Evropy! Máme nejnižší nezaměstnanost z celé EU

Podle nových dat Eurostatu je nejnižší nezaměstnanost ze všech osmadvaceti zemí EU v České republice! Bez práce bylo v červnu jen 2,4 % lidí. Unijní průměr je přitom 6,9 %. Meziročně klesla nezaměstnanost o půl procenta. Bez práce bylo 127 tisíc lidí. Zaměstnavatelé ale narážejí na nedostatek pracovní síly.

Finance - mobilní služby, bydlení, elektřina
02.07.
Ceny v Česku

Za co platí Češi více než Evropa? Vedou energie a mobilní služby

Život v Česku je sice sedmý nejlevnější z celé Evropské Unie. což potvrzují nejaktuálnější výsledky statistického úřadu Eurostat. Ale i přesto se ale najdou zboží a služby, za které Češi platí mnohem více než jejich evropští sousedé.

Mamahotel - ilustrační foto
20.05.
Mama hotel

Jsou Češi mamánci? Na Slováky a Chorvaty nemají. SROVNÁNÍ

Více než čtvrtina dospělých ve věku od 25 do 34 let žila v roce 2016 ještě u rodičů. Nejdříve se od rodičů stěhovali obyvatelé skandinávských zemí, naopak Chorvati, Slováci nebo Malťané zůstávali u rodičů do třicítky. Češi patří v užívání "mama hotelu" k evropskému průměru.