Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Black Friday
aktualizováno 24.11.
černý pátek

Vypuklo předvánoční šílenství! Lidé se perou o nejlevnější zboží

Ve Spojených státech v pátek odstartovala předvánoční nákupní horečka. Tradiční marketingová akce na Černý pátek mezi zákazníky slaví úspěch. Spotřebitelé údajně letos utratí v přepočtu až 30 bilionů korun. Ceny snižují i čeští prodejci.

Black Friday
19.11.
Černý pátek

Chcete ušetřit za dárky? Někde začaly obří slevy s předstihem!

Takzvaný Černý pátek (Black Friday), tedy nákupní svátek, kdy obchodníci poskytují na svůj sortiment i osmdesátiprocentní slevy, je sice podle kalendáře až 24. listopadu, někteří prodejci nákupní horečku odstartovali s předstihem.

Nakupování přes internet - ilustrační foto
15.11.
Black Friday

Sháníte dárky? Nepropásněte obří slevy a dopravu zdarma!

Vánoce se nezadržitelně blíží, dárky si rozbalíme už za 40 dnů. A pokud chcete při nákupech pro své blízké ušetřit, je právě teď ideální doba. Právě totiž vrcholí akce Den dopravy zdarma a příští týden následuje Černý pátek (Black Friday), kdy obchody nabízejí i slevy ve výši až 80 procent.

Prásk.tv píše:

Muž prodával vestu z obchodu - 1
čtěte o tématu slevy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Rvačka o máslo v akci
aktualizováno 29.09.
slevy na máslo

Máslové šílenství pokračuje! Lidé se rvali o každý kus. VIDEO

Stoupající ceny másla vyvolávají v Češích paniku. To je patrné především z toho, jak většina zákazníků reaguje v obchodech, které máslo zlevnily. Nekonečné fronty, strkanice a přehnaná agresivita jsou na denním pořádku.

Rodina
aktualizováno 21.06.
velké změny

Zeman podepsal nové klíčové zákony! Potěší rodiny i důchodce

Prezident Miloš Zeman ve středu schválil další důležité zákony. Dotknou se hlavně rodin s dětmi, ale třeba i důchodů. Pět nových zákonů podepsala hlava státu i v pondělí.

Koruna posiluje
06.04.
konec intervencí

Česká koruna posílila: Co všechno nakoupíme levněji? PŘEHLED

Levnější zahraniční dovolené, oblečení nebo elektronika - to všechno může být brzy skutečností. Česká národní banka ve čtvrtek totiž po více než třech letech skončila s devizovými intervencemi - tedy umělým udržováním kurzu koruny. Česká měna okamžitě posílila, ale ekonomové upozorňují na to, že rozdíl v kurzu se nakonec může rozplynout v maržích obchodníků.

Rodina a finance
05.04.
podpora rodin

Dobrá zpráva pro rodiče více dětí! Vláda podpořila pokles odvodů

Rodičům dvou a více dětí by mohly klesnout sociální odvody ze současných 6,5 procenta až na nulu v závislosti na počtu potomků. Vláda dnes podpořila návrh novely o pojistném na sociální zabezpečení, která s tím počítá. Novináře o tom informoval vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Před týdnem kabinet kvůli neúčasti lidoveckých ministrů projednávání bodu přerušil.

Slevové portály
aktualizováno 14.03.
co dělat?

Krachy slevových portálů: Jak se domoci svých peněz nebo služeb

Krachy slevových portálů doprovázejí zmatky. Zákazník si koupí voucher, obchodník ho nepřijme a slevový portál mlčí a čeká jak to dopadne. Tak vypadá většina scénářů, kdy zákazník neví jestli má škodu vymáhat po obchodníkovi nebo slevovém portálu. Obchodníci zase často netuší, jestli musí službu nebo zboží poskytnout, když od slevového portálu nedostali zaplaceno.

Rodina
aktualizováno 13.01.
daňový balíček

SCHVÁLENO! Rodiny s dětmi si letos polepší o tisíce korun

Sněmovna dnes schválila vládní daňový balík, který především zvyšuje daňové slevy na druhé, třetí a další dítě. Poslanci v něm zamítli návrhy úlev v elektronické evidenci tržeb, které vznesl ministr financí Andrej Babiš a vládní KDU-ČSL. Zamítli i opoziční návrhy na zrušení zákona o evidenci tržeb. Neprošly ani návrhy pravice na snížení sazeb daně z přidané hodnoty nebo na zrušení solidární přirážky daně z příjmů.

Daňové přiznání
11.01.
daňové přiznání

Ušetřete na daních tisíce korun! Poradíme vám, jak to udělat

Asi čtvrtina ekonomicky aktivních Čechů si každoročně sama vyplňuje daňové přiznání. Často se ale kvůli chybnému uplatnění slev nebo špatným výpočtům odpisů připraví o nemalé částky. Jaké slevy mohou poplatníci uplatnit v daňovém přiznání za rok 2016 a jaké je čekají příští rok?