Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uzavřené provozovny
aktualizováno 12.10.
špína a hnus

Nejhnusnější hospody v Česku: Inspektoři jich letos zavřeli už 129

Celkem 129 restaurací a prodejen museli v letošním roce uzavřít inspektoři. Nesplňovaly totiž hygienické podmínky. Nejčastěji kontroloři trestali za špínu, plesnivé potraviny či škůdce.

Máslo
aktualizováno 04.10.
máslo v akci?

Kostka másla už stojí i 80 korun! Obchody řekly, zda konečně zlevní

Ceny másla vylétly raketově vzhůru a mnoho lidí teď řeší jediné - kde ho sehnat nejlevněji. V průměru za kostku 250gramového másla dáte kolem 60 korun, někde ho ale prodávají i za 80! Zeptali jsme se obchodů, kdy a jestli plánují máslo opět zlevnit.

Máslo v zahraničí
aktualizováno 02.10.
velký rozdíl

Marek našel máslo za 30 korun! Nechápe, jak může být tak levné

Máslo se stává luxusní potravinou. Průměrná cena už překročila 55 korun a pořád raketově stoupá. V některých krajích dokonce za čtvrtku másla lidé zaplatí skoro 80 korun! Ve Velké Británii se dá pořídit levněji – i to české! Cena se pohybuje okolo 30 korun.

Prásk.tv píše:

Žena s parfémem
čtěte o tématu obchod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Vyděrač v německých obchodech chce 10 milionů
aktualizováno 28.09.
policie varuje

Vyděrač otrávil v Německu dětské potraviny. Chce 10 milionů euro

Policie v Německu pátrá po muži, který vyhrožoval otrávením dětských potravin, pokud nedostane 10 milionů euro. Na mimořádné tiskové konferenci informovala, že v obchodě ve Friedrichschafenu objevili podezřelého muže, který manipuluje s dětskými výživami!

Nákupy
aktualizováno 28.09.
přehled OTEVÍRACÍ DOBA

Česko dnes slaví Den státnosti. Kde nakoupíte a kde bude zavřeno

Den české státnosti je dalším svátkem kdy musí být obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů zavřené. Zákazníci jsou však stále zmateni. Zatímco v supermarketech ve čtvrtek nenakoupíte, většina nákupních center zůstane otevřená.

Ekonomika
06.09.
ekonomika

Zahraniční obchod skončil v červenci schodkem 2,1 miliardy

Zahraniční obchod skončil v červenci schodkem 2,1 miliardy korun, který byl meziročně o 1,9 miliardy větší. Export tuzemských firem vzrostl meziročně o 5,8 procenta a dovoz o 6,6 procenta. Vyplývá to z předběžných dat obchodu v národním pojetí, která dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Dominik Duka kritizuje Lidl
03.09.
smazané kříže

Kardinál odsoudil odstranění křížů v reklamních letácích Lidlu

Smazané kříže u řeckých kostelů na reklamním letáku řetězce Lidl naštvaly i kardinála Dominka Duku. Zakrátko může dojít k odstraňovaání křížů a kostelů skutečných, napsal v otevřeném dopise řeckému velvyslanci, kde vyjádřil jeho zemi podporu.

Řecko bez kříže
aktualizováno 01.09.
anketa kontroverzní krok

Lidl z řeckých kostelů odstranil kříže! Vysvětlení štve zákazníky

Obchodní řetězec Lidl odstranil ze všech reklamních poutačů na akci Řecký týden kříže z modrých kupolí ostrova Santorini. Má jít o snahu zachovat politickou a náboženskou neutralitu.

Hacker zaútočil na firmu Mall.cz
28.08.
únik dat

Hackeři napadli Mall.cz! Ukradli hesla, mohou vám nabourat účty

Uživatelské účty internetového obchodu Mall.cz se pokusil napadnout hacker. Týkalo se to všech účtů se slabým heslem. Společnost všechny takové účty okamžitě zablokovala.

Volání
26.08.
Návrh ministerstev

Boj se šmejdy: Některé smlouvy už možná neuzavřete po telefonu

Ministerstva průmyslu a obchodu a spravedlnosti pracují na změně, která by znemožnila uzavírat některé druhy smluv po telefonu. Dotklo by se to třeba změn operátora či dodavatele energií. Úředníci argumentují tím, že zákazník často uzavře smlouvu aniž by o tom věděl, natožpak aby o to stál.