Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
21.03.
Otrava agenta

Jed novičok se vyvíjel v Česku, u nás ne, tvrdí dál Rusové

Ruské ministerstvo zahraničí dnes v oficiálním dokumentu znovu zařadilo Českou republiku mezi země, které pracovaly na vývoji armádního jedu novičok.

Sergej Skripal
aktualizováno 21.03.
Rusko versus Evropa

Diplomatická válka kvůli otravě agenta neutichá. Zuří i v Česku

Diplomatická roztržka kvůli otravě špiona mezi Británií, Českem a dalšími státy na jedné straně a Ruskem na druhé dnes dostala další kapitolu.

Martin Stropnický
21.03.
ruské tvrzení

Novičok z Česka? Stropnický chce vysvětlení, předvolal velvyslance!

Ministr zahraničí Martin Stropnický si do Černínského paláce předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Chce od něj vysvětlení výroku ruské diplomacie, že jed novičok, který byl použit při útoku na přeběhlého ruského agenta v Británii, mohl pocházet z Česka.

Prásk.tv píše:

Družička zemřela na svatbě
čtěte o tématu otrava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
18.03.
jed novičok

Putin popřel podíl Ruska na otravě exagenta Skripala v Británii

uský prezident Vladimir Putin se o otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii dozvěděl z médií. Prohlásil to v neděli na tiskové konferenci se zahraničními novináři v Moskvě. Žádné jedy podobné tomu, který byl při útoku použit, Rusko nemá, všechny podobné látky zlikvidovalo, řekl prezident.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
aktualizováno 17.03.
útok na agenta v británii

Nervový plyn mohl pocházet z Česka! Moskva obvinila čtyři země

Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je podle ruské diplomacie Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. V ruské televizi Rossija 24 to dnes řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Nad USA jako možným původcem visí otazník, poznamenala.

Policisté vyšetřují smrt Nikolaje Gluškova
aktualizováno 16.03.
zběhlý agent

Gluškov byl podle Britů zavražděn! Rusko rozjíždí vlastní vyšetřování

Ruský Vyšetřovací výbor (SK), obdoba amerického FBI, zahájil trestní stíhání v kauze otravy Julije Skripalové, dcery bývalého plukovníka ruské rozvědky Sergeje Skripala. Oznámila to dnes mluvčí SK Svetlana Petrenková. Stíhání bylo rovněž zahájeno v případu Rusa Nikolaje Gluškova, který zemřel v Londýně za nevyjasněných okolností počátkem týdne. Britští vyšetřovatelé v pátek oznámili, že úmrtí vyšetřují jako vraždu.

Sanitky
16.03.
Krůček od tragédie

Tři malé děti se v bytě přiotrávily plynem. Skončily v nemocnici

Tři malé děti a jeden dospělý se v pátek ráno otrávili oxidem uhelnatým. Záchranáře do domu ve Frýdku-Místku zavolali okolo 6. hodiny ráno. Postižená čtveřice trpěla bolestmi hlavy, někteří členové domácnosti dokonce kolabovali. Záchranáři je rozvezli do nemocnic.

Sergej Skripal
16.03.
Diplomatická válka

Rusko: Nevšímáme si, co Britové říkají k otrávenému agentovi

Rusko si už nebude všímat britských prohlášení k případu otravy tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. V kazašské Astaně to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Neochota Londýna spolupracovat s Moskvou při vyšetřování útoku je podle ruského ministra porušením mezinárodních dohod.

Theresa Mayová
aktualizováno 14.03.
případ skripal

Odveta za otravu agenta: Britové vyhostí 23 ruských diplomatů!

Velká Británie vyhostí 23 ruských diplomatů. Na jednání v parlamentu to dnes oznámila premiérka Theresa Mayová. Britové tak reagují na vývoj případu otráveného agenta Skripala. Podle premiérky jsou Rusové za jeho pokus o vraždu zodpovědní.

Čepování vody z cisterny
12.03.
otrava v Dejvicích

Kontaminovanou vodou se otrávily tisíce lidí, policie ukončila šetření

Policie ukončila vyšetřování největší otravy kontaminovanou vodou za poslední desítky let. Navrhla obžalovat muže a ženu, kteří jsou podle ní viníky znečištění vodovodního řadu v pražských Dejvicích na jaře 2015. Kolem čtyř tisíc lidí kvůli tomu mělo zdravotní problémy. Třicet jich skončilo v nemocnici.