Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Práce
08.11.
dobrá zpráva

Nezaměstnaných je nejméně za dvacet let! Tyto profese ale chybí

Nezaměstnanost v Česku v říjnu klesla na 3,6 procenta ze zářijových 3,8 procenta. Uchazečů o práci bylo zhruba 271 tisíc nejméně za téměř 20 let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Zároveň přibylo volných míst proti září o téměř čtyři tisícovky na zhruba 210 tisíc.

Úřad práce - ilustrační foto
08.09.
Příznivá bilance

Nezaměstnanost je nejníž za 19 let, bez práce jsou čtyři Češi ze sta

Nezaměstnanost v Česku v srpnu klesla na čtyři procenta z červencových 4,1 procenta. Uchazečů o práci bylo 296 826, což je nejnižší počet od června 1998. Oznámil to dnes Úřad práce ČR.

Srovnání platů
aktualizováno 16.08.
Boj o zaměstnance

Firmy zoufale shánějí lidi, nabízejí i obří náborové bonusy!

Ještě pár let zpátky řada Čechů bezvýsledně sháněla práci. Nyní je situace přesně opačná - pracovní místa jsou, ale chybí lidé. Firmy se proto o nové zaměstnance přetahují a lákají je na řadu bonusů a benefitů.

Prásk.tv píše:

Cvičení s Dagmar Peckovou
čtěte o tématu nezaměstnanost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Rodina a finance
aktualizováno 08.08.
hrozí to i vám?

Stovky lidí přišly o sociální dávky! Úřad práce ušetřil miliony

Na lidi, kteří zneužívají sociální dávky, si posvítili zaměstnanci Úřadu práce (ÚP). Přídavky během uplynulého půlroku odejmuli 774 lidem. Ušetřili tak více než 20 milionů korun.

Úřad práce - ilustrační foto
12.07.
Ekonomice se daří

Bez práce je nejméně lidí za 19 let. O tyto profese je největší zájem

Nezaměstnanost v červnu opět klesla. Na konci měsíce bylo bez práce 297 439 lidí, nejméně od června 1998. Podíl nezaměstnaných osob klesl na 4 %, Česká republika má tak nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii. Rekordní je také počet volných míst, která zaměstnavatelé nabízejí.

Úřad práce - 2
08.06.
nejsou lidi

Nezaměstnanost extrémně klesá! Tak moc, že to brzdí ekonomiku

Nezaměstnanost by v dalších měsících mohla klesnout pod čtyři procenta, odhadují na základě dnešních údajů analytici. Takto nízká nezaměstnanost podle ekonomů už je ale brzdou růstu průmyslu i celého hospodářství. Zároveň tato situace vede k dalšímu růstu mezd, uvedli analytici.

Práce
aktualizováno 30.04.
anketa méně práce?

Rodí se plán zavést v Česku jen čtyřdenní pracovní týden!

Čtyři pracovní dny místo pěti - takový návrh teď zaznívá mezi politiky. Ti by chtěli prodloužit víkend o jeden den - tedy, že by se do volného dne počítal už i pátek. Česká republika totiž patří mezi země EU s jednou z nejdelších týdenních pracovních dob a to by se mohlo změnit. Návrh vítají odbory, proti jsou ale podnikatelé.

Úřad práce - ilustrační foto
10.04.
Bilance nezaměstnanosti

Bez práce je 350 tisíc Čechů, volných míst je 150 tisíc!

Nezaměstnanost v březnu klesla na 4,8 procenta z únorových 5,1 procenta. Bez práce bylo 356 112 lidí, což je nejnižší březnová hodnota od roku 2008. Volných pracovních míst přibylo na 150 917. Údaje dnes zveřejnil úřad práce. Nezaměstnanost by podle něj měla klesat i v dalších měsících.

hotelová služba
26.03.
radikální zlom

Průmysl 4.0: Vláda počítá s tím, že lidi v práci nahradí stroje a roboti

Během několika let nahradí roboti polovinu zaměstnanců. Bez práce budou pokladní, dělníci v továrně, zmizí úředníci i obsluha strojů. Kdo se o tyto lidi postará? Firmy, nebo zadlužený stát?

Práce
aktualizováno 08.03.
odhady analytiků

Nebojte si říct o vyšší plat! Firmy zoufale shání lidi, platy porostou

Dnešní údaje o poklesu nezaměstnanosti podle analytiků ukazují na přetrvávající výraznou poptávku po pracovní síle, za kterou je dobrý výkon ekonomiky. Tento vývoj přitom bude nadále tlačit na další růst mezd. Nezaměstnanost přitom podle ekonomů bude klesat i nadále, již v březnu se může dostat pod pět procent.