Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kriminalita
01.04.
přehled po krajích

Kriminalita v Česku: Kde je nejhůř a jak bezpečno je u vás. PŘEHLED

Oproti předloňskému roku kriminalita v České republice podle policejních statistik nepatrně poklesla, nejen díky tomu započítali policisté také méně vyřešených případů. Málokoho asi překvapí, že nejvíce zločinů spáchají lidé v Praze, některé kraje svou poklidností ale velice překvapují.

Radovan Krejčíř
aktualizováno 28.03.
rozhodnutí soudu

Krejčíř si neoddechne, soud mu potvrdil 15 let za zločiny v ČR

Patnáctiletý souhrnný trest pro uprchlého Radovana Krejčíře za skutky spáchané v ČR platí. Potvrdil to dnes pražský vrchní soud, když zamítl Krejčířovo odvolání. Verdikt, který mu rovněž uložil pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech firem, je pravomocný. Odvolací senát odmítl argument Krejčířovy obhájkyně, že by se věc měla projednávat až v přítomnosti jejího klienta. Mužovo nynější uvěznění v Jihoafrické republice je podle soudu přímým důsledkem událostí, které se staly poté, co v roce 2005 utekl českým policistům při domovní prohlídce své vily.

"Superrecidivistovi" je 47, 34 let strávil za mřížemi
aktualizováno 05.02.
"Superrecidivista"

Je mu 47 let, 34 měl strávit za mřížemi. A už tam je zpátky!

Teď tu máme případ, který dokládá, že někteří lidé jsou nepoučitelní. Policisté z Hradce Králové dopadli zloděje, který kradl v obchodě s potravinami. Pak vyšlo najevo, že je teprve měsíc podmíněně propuštěný z vězení. Je mu 47 let a celkem už byl odsouzen do vězení na 34 let a 5 měsíců.

Prásk.tv píše:

Muž dostal pokutu - 1
čtěte o tématu zločin na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Českou pašeračku Terezu zadrželi v Pakistánu - 7
aktualizováno 12.01.
Výpověď pašeračky

Tereza odhalila velkou drogovou síť! Stopy vedou do Británie

Česká pašeračka Tereza H., zatčená v pákistánském Láhauru, tím, že při výslechu začala vypovídat, rozjela lavinu. Policisté díky ní rozbíjejí mezinárodní síť obchodníků s drogami!

Jakeš na demonstraci KSČM
aktualizováno 21.12.
bývalý režim

Jakeš a Štrougal čelí trestnímu oznámení, hrozí jim doživotí

Pětadevadesátiletý Miloš Jakeš, bývalý generálním tajemník Ústředního výboru KSČ, a o dva roky mladší expremiér Lubomír Štrougal by mohli jít do vězení. Německý soud přijal trestní oznámení nejen na ně, ale i na dalších 65 lidí. Podle něj měli mít podíl na zabití lidí, kteří se za minulého režimu snažili utéct na Západ. V případě, že by Jakeš se Štrougalem byli uznáni vinnými, hrozilo by jim doživotí.

Radovan Krejčíř u soudu
aktualizováno 17.11.
Trable za hranicemi

Čechů v zahraničních vězeních přibývá, sedí po celém světě

Rok od roku stoupá počet Čechů, kteří končí ve vězení nebo ve vazbě v zahraničí - aktuálně se jedná asi o tisíc dvě stě českých občanů. Své tresty si odpykávají prakticky po celém světě, ale nejvíc zadržených českých občanů je v zemích Evropské unie.

Rapper Nelly
07.10.
Nelly

Zatkli známého rappera. Znásilnil mě v autobuse, tvrdí žena

Známý americký rapper Nelly, vlastním jménem Cornell Iral Haynes, byl v sobotu zatčen a obviněn ze znásilnění. Na tísňovou linku se obrátila mladá žena, která tvrdí, že ji Nelly znásilnil ve svém autobuse, v němž objíždí koncertní šňůru. Nelly obvinění odmítá.

V Chomutově našli policisté mrtvého muže
22.08.
Vražda na Vysočině

V Humpolci našli mrtvého muže (45). Podezřelého zatkli

Zřejmě první letošní vraždu vyšetřují policisté na Vysočině. V pondělí brzy ráno našli na ubytovně v Humpolci tělo pětačtyřicetiletého cizince. Záchranářům se už muže nepodařilo oživit. Policisté zadrželi jednapadesátiletého muže, kterého podezřívají, že má čin na svědomí.

Smutné dítě - ilustrační foto
17.08.
Zločin na Hradecku

Soused (14) nás chtěl znásilnit! Svěřili se dívka (6) a chlapec (8)

Hrůzný případ přišli středočeským policistům nahlásit rodiče dvou malých dětí. Šestiletá dívka a její o dva roky starší bratříček se rodičům svěřili, že se je pokusil znásilnit čtrnáctiletý soused!

Novinky
03.08.
horké novinky připravuje se

Silné příběhy, reality show i české zločiny! Čekají vás NOVÉ POŘADY

Emoce, napětí, skutečné příběhy z kriminálního i nemocničního prostředí, ale i reality show a hodně zábavy. To vše pro své diváky chystá TV Nova. Připravují se hned čtyři nové pořady a bude z čeho vybírat!