Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tuleň
12.08.
Krutý zločin

Tulenici Helenku ubil neznámý pachatel baseballovou pálkou!

Tragický osud postihl malého tuleně, kterého na jaře vypustili z polské záchranné stanice ve městě Hel na svobodu. Té si však dlouho neužil. Během cesty ho připravil o život neznámý pachatel baseballovou pálkou. Polská policie hledá svědky.

Troy George Skinner
28.06.
Zločin

Mladík letěl přes půl světa za svou milou. Její matka ho postřelila

Třináct a půl tisíce kilometrů urazil minulý pátek pětadvacetiletý Troy George Skinner z Nového Zélandu, aby si vyrovnal účty s 14letou Američankou, se kterou se seznámil přes internet. Když se chtěl vloupat do domu, ve kterém dívka se svými rodiči bydlela, její matka ho postřelila.

Podezřelí z vraždy Lázní Bělohrad
aktualizováno 26.06.
detaily lázně bělohrad

Vražda sběratele mincí: Manželé šokovali dalšími hrůznými zločiny

Během výslechů manželského páru, který loni v Lázních Bělohrad podle obvinění zavraždil sběratele mincí z Prahy a dalšího muže se hned dvakrát pokusil zabít, vyšlo najevo, že manželé chystali další dvě vraždy. I v tomto případě měly být důvodem peníze a oběťmi další dva sběratelé.

Prásk.tv píše:

Muž dostal pokutu - 1
čtěte o tématu zločin na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Zloděj vykrádá byt
13.06.
odborníci se přou

Vykradači bytů mají novou taktiku! Na místě nechají jediný důkaz

Zloději v Prešově se bez poškození dveří dostali přibližně do třech bytů. Jejich majitelé si toho málem ani nevšimli. Zaměřili se pouze na jeden typ bezpečnostních dveří, kterým ve všech případech odmontovali kukátko. Mezi lidmi se proto šíří fáma, že lupiči zámek otevírají právě přes malý otvor ve dveřích.

Smutná holčička
13.06.
Horor v Austrálii!

Dívku (11) unesl cestou do školy deviant. Pět hodin ji zneužíval

Australská policie vyšetřuje odporný zločin. Teprve jedenáctiletou dívku v úterý ráno cestou do školy opakovaně sexuálně zneužil a unesl neznámý deviant. Policistům se jej zatím nepodařilo dopadnout.

Muž, který údajně vykradl pražské divadlo La Fabrika
20.05.
Změna pravidel

Obchod dostal za zveřejnění fotky zloděje pokutu. Už se to nestane

Pokud někdo zveřejní fotografie zloděje na sociálních sítích nebo na nástěnce obchodu, neměla by mu už za to hrozit pokuta. Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) totiž nechce dál tento přestupek plošně pokutovat. Každý případ bude posuzovat individuálně.

Joseph James DeAngelo
27.04.
Dopaden po 30 letech

Stalking, opakované znásilnění, ubití. Takhle řádil vrah z Kalifornie

Policie v Kalifornii zadržela sériového násilníka a vraha přezdívaného Znásilňoval z Východní oblasti a Zabiják ze Zlatého státu. Muž má zřejmě na svědomí přes 50 znásilnění a nejméně 12 vražd. I po 30 letech od posledního útoku se jej podařilo dopadnout díky DNA. Své oběti brutálně trýznil.

Kriminalita
01.04.
přehled po krajích

Kriminalita v Česku: Kde je nejhůř a jak bezpečno je u vás. PŘEHLED

Oproti předloňskému roku kriminalita v České republice podle policejních statistik nepatrně poklesla, nejen díky tomu započítali policisté také méně vyřešených případů. Málokoho asi překvapí, že nejvíce zločinů spáchají lidé v Praze, některé kraje svou poklidností ale velice překvapují.

Radovan Krejčíř
aktualizováno 28.03.
rozhodnutí soudu

Krejčíř si neoddechne, soud mu potvrdil 15 let za zločiny v ČR

Patnáctiletý souhrnný trest pro uprchlého Radovana Krejčíře za skutky spáchané v ČR platí. Potvrdil to dnes pražský vrchní soud, když zamítl Krejčířovo odvolání. Verdikt, který mu rovněž uložil pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech firem, je pravomocný. Odvolací senát odmítl argument Krejčířovy obhájkyně, že by se věc měla projednávat až v přítomnosti jejího klienta. Mužovo nynější uvěznění v Jihoafrické republice je podle soudu přímým důsledkem událostí, které se staly poté, co v roce 2005 utekl českým policistům při domovní prohlídce své vily.

"Superrecidivistovi" je 47, 34 let strávil za mřížemi
aktualizováno 05.02.
"Superrecidivista"

Je mu 47 let, 34 měl strávit za mřížemi. A už tam je zpátky!

Teď tu máme případ, který dokládá, že někteří lidé jsou nepoučitelní. Policisté z Hradce Králové dopadli zloděje, který kradl v obchodě s potravinami. Pak vyšlo najevo, že je teprve měsíc podmíněně propuštěný z vězení. Je mu 47 let a celkem už byl odsouzen do vězení na 34 let a 5 měsíců.