Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Solární bouře
13.03.
polární záře

Blíží se silná sluneční bouře! Tohle všechno může na Zemi způsobit

S blížícím se slunečním větrem očekávají vědci solární bouři, která by se měla objevit během středy a čtvrtka. Centrum pro kontrolu vesmírného počasí kvůli tomu vydalo varování před kolísáním proudu a možným poškozením satelitů. Na událost se připravují i milovníci noční oblohy, solární bouři bude provázet výrazná polární záře.

Mrtvé velryby na britském pobřeží
06.09.
hromadné vymírání

Proč velryby často končí a hynou na plážích? Vědci mají odpověď

Záhadná úmrtí velryb a dalších kytovců, kdy jich v jediné chvíli na plážích uvíznou někdy i desítky, mátla lidi po celém světě. Spekulovalo se o celé řadě příčin, co ale vedlo zvířata k sebevražedným plavbám, se dlouho zjistit nepodařilo, nyní ale přišli vědci s teorií, podle které matou kytovce sluneční bouře. Ty se u nás projevují ve formě polární záře a výrazně narušují magnetické pole Země.

CME - Výron koronární hmoty ze slunce - umělecké zpracování
22.01.
věda a vesmír

USA se chystají na sluneční bouři: 4 scénáře, co nebude fungovat

Výpadky elektřiny, které by mohlo způsobit extrémní kosmické počasí, by jen Spojené státy stály až 48 miliard za den. Podle studie Americké geofyzikální unie (AGU) by navíc více než polovina ztráty vznikla mimo zónu výpadku.

Prásk.tv píše:

Solární bouře
čtěte o tématu solární bouře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Solární bouře
aktualizováno 24.06.
Nebezpečí z vesmíru

Vědci varují: Slunce prodělalo extrémní bouři! Tohle nám hrozí

Zemi od víkendu atakuje největší solární bouře za deset let. Planetě hrozí pád sítí, citlivým lidem poruchy spánku a soustředění.