Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brigáda
Aktualizováno Předevčírem 20:52
Co je nového?

Nová pravidla pro letní brigády: Tohle všechno se letos změnilo!

Blíží se čas letních brigád. Letošní léto je první, kdy studenti mladší 18 let nesmějí mít brigádu, během které by podávali nebo prodávali alkoholické nápoje. U některých brigád také vzniká povinnost podat si daňové přiznání.

Velký přehled

"Podnikatelé platí nižší daně!" Je to tak doopravdy? SROVNÁNÍ

Předseda Senátu Milan Štěch přišel v týdnu s návrhem, jak českým firmám zajistit tisíce pracovníků. Chce zvýšit odvody pro OSVČ na úroveň zaměstnanců, což vyvolalo vlnu nevole. O kolik peněz vlastně živnostníci odvádí méně? A opravdu se podnikání tolik vyplatí?

149 dní

Je den daňové svobody! Až dosud jsme vydělávali jen na stát

Dnes je den daňové svobody. Označuje se tak pomyslný přelom od kterého začíná každý daňový poplatník vydělávat pouze na sebe. Do tohoto dne daňové svobody naopak veškerý jeho výdělek plynul státu. Letos jsme tak na stát vydělávali 149 dní.

Prásk.tv píše:

David Beckham - 1
čtěte o tématu daně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Sociální odvody na děti
Aktualizováno 28.4. 2017 14:57
Dobrá zpráva

Rodiny zaplatí nižší daně. Spočítejte si o kolik! Kalkulačka

Prezident Miloš Zeman dnes podepsal vládní daňový balíček, který zvyšuje daňové slevy na druhé a další dítě. Předloha také snižuje na polovinu limity pro výdajové paušály živnostníků, které jim slouží při výpočtu základu daně. Na druhé straně rozšiřuje okruh živnostníků, kterým může finanční úřad stanovit daň z příjmů paušální částkou.

Konference ODS
Aktualizováno 22.4. 2017 20:57
Programová konference

Snížit daně, zvýšit platy, zrušit EET. ODS se shodla na programu

Nižší a jednodušší daně, zrušení EET, konec omezování kuřáků nebo vyšší platy učitelů - to jsou hlavní body programu Občanské demokratické strany, s nimiž jde do podzimních voleb. Své plány strana zveřejnila na sobotní programové konferenci.

Daňové úniky

Sobotka: S korunovými dluhopisy mohly na daních utéct stamiliony

Premiér Bohuslav Sobotka i ministr vnitra Milan Chovanec se v pátek velmi ostře pustili do vedení finanční a daňové správy. Politiky zajímá, co úřady udělaly, aby zjistily, zda při vydávání korunových dluhopisů neutekly na daních stamilióny korun.

Zveřejní přiznání?

Tisíce lidí proti Trumpově tajení daní: "Ukaž, pro koho pracuješ!"

Desítky tisíc Američanů vyšly do ulic, aby apelovaly na amerického prezidenta kvůli zveřejnění daňových přiznání. Protestovaly na 150 místech po celých Státech. V Kalifornii se demonstranti střetli s Trumpovými fanoušky a 21 lidí bylo zatčeno.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
Aktualizováno 6.4. 2017 16:38
ministrovy průšvihy

Babiš je podezřelý z daňových přestupků, čeká ho vyšetřování!

V majetkovém přiznání ministra financí Andreje Babiše (ANO) jsou podle sněmovního mandátového a imunitního výboru nesrovnalosti. Výbor na dnešním jednání odhlasoval, že věc postoupí k prošetření městskému úřadu kvůli možnému přestupku. Novinářům to řekl místopředseda výboru Martin Plíšek (TOP 09). Pokud Městský úřad v Černošicích skutečně zahájí řízení, mohl by ministrovi uložit podle zákona o střetu zájmů až padesátitisícovou pokutu. Babiš označil rozhodnutí výboru za snahu poslance a předsedy kontrolního výboru Vladimíra Koníčka (KSČM) o zviditelnění, prý vše vysvětlil.

zasedání kabinetu

Vláda schválila tyto důležité zákony! PŘEHLED ZMĚN

Nejen Sněmovna včera i dnes přijímá zásadní změny zákonů - například daňové úlevy nebo zjednodušení stavebního zákona. Činila se i vláda. Ta mimo jiné rozhodla o penězích pro řidiče autobusů nebo zvýhodnění rodičů se dvěma a více dětmi či o tom, kdo v Česku bude řídit digitální agendu...

přehled co nás čeká?

Rychlejší výstavby, slevy na děti: Sněmovnou prošly tyto ZÁKONY!

Poslaneckou sněmovnou tento týden prošlo ve třetím čtení hned několik zákonů, které výrazně ovlivní život Čechů. Vyšších slev na dani se dočkají rodiny s dětmi, jednodušší má být i získání stavebního povolení.