Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Daňové přiznání - ilustrační foto
aktualizováno 05.10.
co plánují

Zůstane nám v peněžence víc? Většina stran chce snížit daně

Jedním z nejdůležitějších témat blížících se voleb jsou daně. Některé strany by je chtěly razantně snížit a zrušit chtějí například i superhrubou mzdu. Přinášíme přehled, jaký názor na daně mají zástupci politických stran, které se podle posledních průzkumů mohou dostat do Poslanecké sněmovny.

Daňové přiznání - 1
29.06.
předvolební kampaň

Strany před volbami VSADILY NA DANĚ! Tohle všechno vám slibují

Předvolební kampaň je v plném proudu a politici se svými sliby rozhodně nešetří. Letos jsou hitem daně. Většina stran už prozradila své hlavní volební taháky a bude z čeho vybírat. Například hnutí ANO chce zavést superhrubou mzdu nebo snížit DPH na potraviny, ČSSD zase láká na progresivní zdanění.

Brigáda
aktualizováno 25.06.
Co je nového?

Nová pravidla pro letní brigády: Tohle všechno se letos změnilo!

Blíží se čas letních brigád. Letošní léto je první, kdy studenti mladší 18 let nesmějí mít brigádu, během které by podávali nebo prodávali alkoholické nápoje. U některých brigád také vzniká povinnost podat si daňové přiznání.

Prásk.tv píše:

David Beckham - 1
čtěte o tématu daně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Práce
18.06.
Velký přehled

"Podnikatelé platí nižší daně!" Je to tak doopravdy? SROVNÁNÍ

Předseda Senátu Milan Štěch přišel v týdnu s návrhem, jak českým firmám zajistit tisíce pracovníků. Chce zvýšit odvody pro OSVČ na úroveň zaměstnanců, což vyvolalo vlnu nevole. O kolik peněz vlastně živnostníci odvádí méně? A opravdu se podnikání tolik vyplatí?

Život v Česku
29.05.
149 dní

Je den daňové svobody! Až dosud jsme vydělávali jen na stát

Dnes je den daňové svobody. Označuje se tak pomyslný přelom od kterého začíná každý daňový poplatník vydělávat pouze na sebe. Do tohoto dne daňové svobody naopak veškerý jeho výdělek plynul státu. Letos jsme tak na stát vydělávali 149 dní.

Sociální odvody na děti
aktualizováno 28.04.
Dobrá zpráva

Rodiny zaplatí nižší daně. Spočítejte si o kolik! Kalkulačka

Prezident Miloš Zeman dnes podepsal vládní daňový balíček, který zvyšuje daňové slevy na druhé a další dítě. Předloha také snižuje na polovinu limity pro výdajové paušály živnostníků, které jim slouží při výpočtu základu daně. Na druhé straně rozšiřuje okruh živnostníků, kterým může finanční úřad stanovit daň z příjmů paušální částkou.

Konference ODS
aktualizováno 22.04.
Programová konference

Snížit daně, zvýšit platy, zrušit EET. ODS se shodla na programu

Nižší a jednodušší daně, zrušení EET, konec omezování kuřáků nebo vyšší platy učitelů - to jsou hlavní body programu Občanské demokratické strany, s nimiž jde do podzimních voleb. Své plány strana zveřejnila na sobotní programové konferenci.

Sjezd ČSSD - 2
21.04.
Daňové úniky

Sobotka: S korunovými dluhopisy mohly na daních utéct stamiliony

Premiér Bohuslav Sobotka i ministr vnitra Milan Chovanec se v pátek velmi ostře pustili do vedení finanční a daňové správy. Politiky zajímá, co úřady udělaly, aby zjistily, zda při vydávání korunových dluhopisů neutekly na daních stamilióny korun.

Protesty proti Trumpově tajení daní
16.04.
Zveřejní přiznání?

Tisíce lidí proti Trumpově tajení daní: "Ukaž, pro koho pracuješ!"

Desítky tisíc Američanů vyšly do ulic, aby apelovaly na amerického prezidenta kvůli zveřejnění daňových přiznání. Protestovaly na 150 místech po celých Státech. V Kalifornii se demonstranti střetli s Trumpovými fanoušky a 21 lidí bylo zatčeno.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
aktualizováno 06.04.
ministrovy průšvihy

Babiš je podezřelý z daňových přestupků, čeká ho vyšetřování!

V majetkovém přiznání ministra financí Andreje Babiše (ANO) jsou podle sněmovního mandátového a imunitního výboru nesrovnalosti. Výbor na dnešním jednání odhlasoval, že věc postoupí k prošetření městskému úřadu kvůli možnému přestupku. Novinářům to řekl místopředseda výboru Martin Plíšek (TOP 09). Pokud Městský úřad v Černošicích skutečně zahájí řízení, mohl by ministrovi uložit podle zákona o střetu zájmů až padesátitisícovou pokutu. Babiš označil rozhodnutí výboru za snahu poslance a předsedy kontrolního výboru Vladimíra Koníčka (KSČM) o zviditelnění, prý vše vysvětlil.