Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Daňové přiznání
aktualizováno 07.02.
zúčtování daní

Na daních můžete ušetřit tisíce! Kolik dostanete? KALKULAČKA

Už jen do příštího týdne mají zaměstnanci čas požádat svého zaměstnavatele o roční zúčtování daní. Mohou tak od státu získat tisíce korun! A nemusejí ani sami podávat daňové přiznání.

Daňový ráj
23.01.
Daňová spravedlnost

Daňové ráje mizí. EU vyřadila z černého seznamu osm zemí

Evropská unie smazala ze svého nedávno vytvořeného černého seznamu daňových rájů osm zemí, včetně kritizované Panamy. Za přesun na mírnější ‚šedý seznam‘ přislíbila osmička států lepší spolupráci v daňové oblasti. Zda dojde ke skutečné změně k lepšímu, bude EU dále pozorně sledovat.

Zásah ÚOOZ - Ilustrační foto
aktualizováno 08.01.
"Daňová kobra"

Policie odhalila krácení daní. 18 lidí připravilo stát o 1,4 miliardy

Kvůli krácení daní při obchodování s naftou a benzinem navrhla Daňová Kobra obžalovat 18 lidí z miliardového krácení daní. Obvinění jsou podezřelí také z legalizace výnosů z trestné činnosti a hrozí jim až desetiletý pobyt ve vězení.

Prásk.tv píše:

David Beckham - 1
čtěte o tématu daně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Rodina
aktualizováno 01.01.
velký přehled novinek

Změny v roce 2018 se dotknou nás všech. Desítky věcí budou jinak

Růst minimální mzdy, vyšší daňové slevy na dítě nebo třeba nižší doplatky na léky. Od nového roku nás čekají desítky změn. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších v jednotlivých odvětvích.

Americký prezident Donald Trump
26.12.
foto uvnitř

Trump dostal neobvyklý dárek – balíček s koňským hnojem!

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin dostali společný vánoční dárek. Psycholog Robert Strong naplnil ozdobenou krabici koňským hnojem a zaslal ji jako protest proti daňové reformě, která začne platit od ledna.

Americký prezident Donald Trump
aktualizováno 22.12.
prezidentův podpis

USA čeká daňová revoluce, reforma začne platit v lednu

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal daňovou reformu, kterou tento týden schválil Kongres Spojených států. Daňové změny, které budou platit od ledna, jsou nejrozsáhlejší od dob prezidenta Ronalda Reagana, který vládl v 80. letech. Reforma, která mimo jiné snižuje daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent a jednotlivcům umožňuje snížit daňový základ o dvojnásobek současného stavu, je jedním z pilířů Trumpova politického programu.

Donald Trump
aktualizováno 20.12.
revoluce v daních

Trumpova daňová reforma prošla, už stačí jen prezidentův podpis

Kongres Spojených států dnes schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh již v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli procedurálním pochybením musel následně odsouhlasit pozměněnou verzi, kterou dnes potvrdila také sněmovna, čímž schvalovací proces skončil. Zákon nyní zamíří k Trumpovi k podpisu. Prezident na twitteru přijetí reformy označil za historickou daňovou úlevu pro Američany.

Donald Trump
19.12.
revoluční změny

Trump slaví velké vítězství. Senát schválil jeho daňovou reformu

Senát amerického Kongresu schválil ve středu s úpravami konečnou verzi daňové reformy. Pozměněnou verzi proto ještě musí opět schválit Sněmovna reprezentantů, která o ní má hlasovat ještě dnes. Podle agentury AP jde o nejrozsáhlejší daňovou reformu ve Spojených státech za více než 30 let.

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
aktualizováno 22.12.
novinky ministerstva financí

Získejte od státu tisíce navíc! Tyto finanční změny se dotknou všech

V příštím roce si mnozí finančně polepší. Zvyšují se totiž daňová zvýhodnění na děti a také slevy na dani za umístění dítěte ve školce. Čeká nás ale také zdražování cigaret nebo novinky při používání platební karty.

Donald Trump během proslovu v Kongresu
02.12.
legislativní vítězství

Trump může slavit, jeho daňová reforma těsně prošla Senátem

Americký Senát dnes poměrem 51 ku 49 hlasům schválil daňovou reformu, kterou prosazuje republikánský prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v daňových předpisech od 80. let. Pro návrh přitom nehlasoval žádný ze senátorů za Demokratickou stranu, proti hlasoval také jeden republikán.