Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Daňové přiznání - ilustrační foto
03.04.
Termín podání do dneška

Za pozdní přiznání daně hrozí 300 tisíc pokuta! Takhle se jí vyhnete

Daňové přiznání za rok 2017 musí být podáno do dneška. Výjimku mají pouze podnikatelé, kteří využili služeb daňového poradce. I v tomto případě ale musíte spravit finanční úřad. Pokud přiznání nepodáte, hrozí až statisícové pokuty.

Brigáda
aktualizováno 01.04.
novela zákona

Více peněz z brigád! Poslanci chystají velké změny v odvodech

Lidé by si v Česku na brigádách mohli vydělat víc peněz, ze kterých by nemuseli odvádět zdravotní a sociální pojištění. Ve sněmovně se už připravuje návrh na zvýšení doteď platného limitu. Ministerstvo financí z toho ale moc nadšené není.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
21.03.
zásadní témata

ANO a ČSSD se vcelku shodují, z jednání o vládě mají dobrý pocit

Hnutí ANO i ČSSD chtějí hledat kompromis u témat, u kterých se jejich názory neshodují. I proto mají zatím z jednání o možné společné vládě dobrý pocit. Jediná oblast, ve které se zásadně rozcházejí, jsou daně. O nich, ale i o dalších sporných oblastech, by mělo vedení obou stran společně diskutovat v pátek večer.

Prásk.tv píše:

David Beckham - 1
čtěte o tématu daně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Peníze - ilustrační foto
aktualizováno 21.03.
Rodinný rozpočet

Snížení daní nám ušetří spoustu peněz. PŘEHLED změn

Levnější čepované pivo, voda, kadeřnické služby nebo domácí péče. To přináší návrh ministerstva financí a hnutí ANO na snížení DPH u vybraných výrobků nebo služeb z 21 na 10 procent. Pokud by návrh skutečně prošel, znamenalo by to úsporu pro všechny. Domácnosti by mohly ročně ušetřit stovky až tisíce korun.

Daňové přiznání - ilustrační foto
11.03.
Nejčastější chyby

Chyba v daňovém přiznání přijde draho! Čtěte, na co si dát pozor

Termín podání daňového přiznání se blíží. Každý rok se přitom v odevzdaných dokumentech objevují chyby. Finanční správa proto zveřejnila pět nejčastějších chyb, kterých byste se měli vyvarovat.

Bydlení
25.02.
Plán ministerstva financí

Hrozí zdražení nájmů! Kdo se živí pronajímáním, má mít vyšší daně

Hrozí zdražení pronájmů bytů. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová chce zvýšit daň z příjmu pro všechny, které živí pronájem nemovitostí. Podle opozice to může vést k plošnému zvyšování pronájmů.

Daňové přiznání
aktualizováno 07.02.
zúčtování daní

Na daních můžete ušetřit tisíce! Kolik dostanete? KALKULAČKA

Už jen do příštího týdne mají zaměstnanci čas požádat svého zaměstnavatele o roční zúčtování daní. Mohou tak od státu získat tisíce korun! A nemusejí ani sami podávat daňové přiznání.

Daňový ráj
23.01.
Daňová spravedlnost

Daňové ráje mizí. EU vyřadila z černého seznamu osm zemí

Evropská unie smazala ze svého nedávno vytvořeného černého seznamu daňových rájů osm zemí, včetně kritizované Panamy. Za přesun na mírnější ‚šedý seznam‘ přislíbila osmička států lepší spolupráci v daňové oblasti. Zda dojde ke skutečné změně k lepšímu, bude EU dále pozorně sledovat.

Zásah ÚOOZ - Ilustrační foto
aktualizováno 08.01.
"Daňová kobra"

Policie odhalila krácení daní. 18 lidí připravilo stát o 1,4 miliardy

Kvůli krácení daní při obchodování s naftou a benzinem navrhla Daňová Kobra obžalovat 18 lidí z miliardového krácení daní. Obvinění jsou podezřelí také z legalizace výnosů z trestné činnosti a hrozí jim až desetiletý pobyt ve vězení.

Rodina
aktualizováno 01.01.
velký přehled novinek

Změny v roce 2018 se dotknou nás všech. Desítky věcí budou jinak

Růst minimální mzdy, vyšší daňové slevy na dítě nebo třeba nižší doplatky na léky. Od nového roku nás čekají desítky změn. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších v jednotlivých odvětvích.