Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Konference ODS
Aktualizováno 22.4. 2017 20:57
Programová konference

Snížit daně, zvýšit platy, zrušit EET. ODS se shodla na programu

Nižší a jednodušší daně, zrušení EET, konec omezování kuřáků nebo vyšší platy učitelů - to jsou hlavní body programu Občanské demokratické strany, s nimiž jde do podzimních voleb. Své plány strana zveřejnila na sobotní programové konferenci.

Daňové úniky

Sobotka: S korunovými dluhopisy mohly na daních utéct stamiliony

Premiér Bohuslav Sobotka i ministr vnitra Milan Chovanec se v pátek velmi ostře pustili do vedení finanční a daňové správy. Politiky zajímá, co úřady udělaly, aby zjistily, zda při vydávání korunových dluhopisů neutekly na daních stamilióny korun.

Zveřejní přiznání?

Tisíce lidí proti Trumpově tajení daní: "Ukaž, pro koho pracuješ!"

Desítky tisíc Američanů vyšly do ulic, aby apelovaly na amerického prezidenta kvůli zveřejnění daňových přiznání. Protestovaly na 150 místech po celých Státech. V Kalifornii se demonstranti střetli s Trumpovými fanoušky a 21 lidí bylo zatčeno.

Prásk.tv píše:

David Beckham - 1
čtěte o tématu daně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
Aktualizováno 6.4. 2017 16:38
ministrovy průšvihy

Babiš je podezřelý z daňových přestupků, čeká ho vyšetřování!

V majetkovém přiznání ministra financí Andreje Babiše (ANO) jsou podle sněmovního mandátového a imunitního výboru nesrovnalosti. Výbor na dnešním jednání odhlasoval, že věc postoupí k prošetření městskému úřadu kvůli možnému přestupku. Novinářům to řekl místopředseda výboru Martin Plíšek (TOP 09). Pokud Městský úřad v Černošicích skutečně zahájí řízení, mohl by ministrovi uložit podle zákona o střetu zájmů až padesátitisícovou pokutu. Babiš označil rozhodnutí výboru za snahu poslance a předsedy kontrolního výboru Vladimíra Koníčka (KSČM) o zviditelnění, prý vše vysvětlil.

zasedání kabinetu

Vláda schválila tyto důležité zákony! PŘEHLED ZMĚN

Nejen Sněmovna včera i dnes přijímá zásadní změny zákonů - například daňové úlevy nebo zjednodušení stavebního zákona. Činila se i vláda. Ta mimo jiné rozhodla o penězích pro řidiče autobusů nebo zvýhodnění rodičů se dvěma a více dětmi či o tom, kdo v Česku bude řídit digitální agendu...

přehled co nás čeká?

Rychlejší výstavby, slevy na děti: Sněmovnou prošly tyto ZÁKONY!

Poslaneckou sněmovnou tento týden prošlo ve třetím čtení hned několik zákonů, které výrazně ovlivní život Čechů. Vyšších slev na dani se dočkají rodiny s dětmi, jednodušší má být i získání stavebního povolení.

Rodina a finance
Aktualizováno 6.4. 2017 10:42
daňový balíček

SCHVÁLENO: Rodiny s dětmi si polepší, ušetří i tisíce korun!

Sněmovna dnes schválila vládní daňový balíček, který od letošního roku zvyšuje daňové slevy na druhé a další dítě. Poslanci odmítli pozměňovací návrhy Senátu, který chtěl osvobodit pozemky okolo staveb při jejich prodeji od daně z přidané hodnoty. S návrhem nesouhlasil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Daňový balíček, který mění sedm zákonů z daňové oblasti, nyní zamíří k podpisu prezidenta.

Sídlo vlády osvítil nápis
Aktualizováno 3.4. 2017 13:23
Neznámí aktivisté

Sídlo vlády osvítil nápis: "Nebuď blbej, plať daně jak Andrej!"

Právě dnes máte poslední šanci odevzdat daňové přiznání za loňský rok. Svůj názor na to během uplynulé noci vyjádřili zatím neznámí aktivisté a promítli ho na fasádu Strakovy akademie.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 21.3. 2017 20:44
Celý dopis Údajné daňové podvody

Babiš píše Sobotkovi: Je to lynč, distancujte se od Sněmovny!

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že ho Sněmovna bez důkazů obviňuje z daňových podvodů a chce ho i soudit, takové jednání označuje za lynč. Napsal to v dopisu, jímž odpovídá premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) na výzvu k vysvětlení svých příjmů a finančních transakcí. Sobotku také vyzval, aby se od jednání Sněmovny distancoval.

Bydlení
Aktualizováno 21.3. 2017 17:52
Díra v zákoně

Chyba senátorů! Majitelé bytů budou muset platit statisíce

Senátoři dostali do problémů mladé rodiny, které si v minulých letech koupily byt v malém domku. Kvůli chybě v legislativě po nich finanční úřady vymáhají až statisíce korun za daň z nabytí nemovitosti. Přitom zákonodárci před třemi lety schválili zákon, který je měl od poplatku osvobodit.