Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
dnes 05:45
novinky ministerstva financí

Získejte od státu tisíce navíc! Tyto finanční změny se dotknou všech

V příštím roce si mnozí finančně polepší. Zvyšují se totiž daňová zvýhodnění na děti a také slevy na dani za umístění dítěte ve školce. Čeká nás ale také zdražování cigaret nebo novinky při používání platební karty.

Donald Trump během proslovu v Kongresu
02.12.
legislativní vítězství

Trump může slavit, jeho daňová reforma těsně prošla Senátem

Americký Senát dnes poměrem 51 ku 49 hlasům schválil daňovou reformu, kterou prosazuje republikánský prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v daňových předpisech od 80. let. Pro návrh přitom nehlasoval žádný ze senátorů za Demokratickou stranu, proti hlasoval také jeden republikán.

Registrační pokladna - ilustrační foto
aktualizováno 01.12.
vydělala 3,2 miliardy

EET funguje přesně rok. Skončily kvůli ní tisíce podnikatelů

Uplynul přesně rok od zavedení EET. Podle odhadů ministerstva financí se mělo dosud ve dvou vlnách do elektronické evidence tržeb zapojit až 240 tisíc podnikatelů. Několik tisíc jich ale muselo kvůli povinému vydávání účtenek s podnikáním skončit.

Prásk.tv píše:

David Beckham - 1
čtěte o tématu daně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyzrajte na vánoční pečení

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, příprava na ně je ale už v plném proudu. O to víc se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám usnadní práci anebo dokonce vylepší výsledek vašeho úsilí.

Rodina
29.11.
Dobrá zpráva

Rodiny s dětmi si příští rok finančně polepší! Tohle se změní

Rodiny s dětmi se mohou radovat! V příštím roce si finančně polepší. Zvyšuje se totiž daňové zvýhodnění na první dítě i školkovné. Otcové budou mít nárok na placenou otcovskou dovolenou a změní se také podmínky čerpání rodičovského příspěvku.

Rumuni vyšli v pondělí opět do ulic
aktualizováno 13.11.
velké protesty

Tisíce lidí demonstrovaly v Rumunsku. Bouří se proti korupci

Demonstranti v rumunských městech se bouří proti reformě soudního systému, která budí obavy z možného oslabení boje proti korupci. Lidé také nesouhlasí s daňovou a soudní reformou a chtějí odstoupení sociálnědemokratického kabinetu.

Tomio Okamura
aktualizováno 25.10.
střet zájmů?

Okamurovi chybí v majetkovém přiznání 15 milionů! VYJÁDŘENÍ

Předseda SPD Tomio Okamura má v majetkovém přiznání za loňský rok pořádné mezery. Loni za deset milionů korun prodal byt na pražských Vinohradech, který ale nepřiznal - stejně jako bankovní úvěr až pět milionů korun. Na nesrovnalosti upozornila Mladá fronta DNES. Sám Okamura odmítá, že by úmyslně prodej zamlčel.

Daňové přiznání - ilustrační foto
aktualizováno 05.10.
co plánují

Zůstane nám v peněžence víc? Většina stran chce snížit daně

Jedním z nejdůležitějších témat blížících se voleb jsou daně. Některé strany by je chtěly razantně snížit a zrušit chtějí například i superhrubou mzdu. Přinášíme přehled, jaký názor na daně mají zástupci politických stran, které se podle posledních průzkumů mohou dostat do Poslanecké sněmovny.

Daňové přiznání - 1
29.06.
předvolební kampaň

Strany před volbami VSADILY NA DANĚ! Tohle všechno vám slibují

Předvolební kampaň je v plném proudu a politici se svými sliby rozhodně nešetří. Letos jsou hitem daně. Většina stran už prozradila své hlavní volební taháky a bude z čeho vybírat. Například hnutí ANO chce zavést superhrubou mzdu nebo snížit DPH na potraviny, ČSSD zase láká na progresivní zdanění.

Brigáda
aktualizováno 25.06.
Co je nového?

Nová pravidla pro letní brigády: Tohle všechno se letos změnilo!

Blíží se čas letních brigád. Letošní léto je první, kdy studenti mladší 18 let nesmějí mít brigádu, během které by podávali nebo prodávali alkoholické nápoje. U některých brigád také vzniká povinnost podat si daňové přiznání.

Práce
18.06.
Velký přehled

"Podnikatelé platí nižší daně!" Je to tak doopravdy? SROVNÁNÍ

Předseda Senátu Milan Štěch přišel v týdnu s návrhem, jak českým firmám zajistit tisíce pracovníků. Chce zvýšit odvody pro OSVČ na úroveň zaměstnanců, což vyvolalo vlnu nevole. O kolik peněz vlastně živnostníci odvádí méně? A opravdu se podnikání tolik vyplatí?