Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cirkus
aktualizováno 11.12.
Změna názoru

Cirkusy nejspíš zůstanou! Proti zákazu je prý ministr zemědělství

Cirkusy se zvířaty zřejmě zůstanou v České republice zachovány. S informací v úterý přichází Mladá fronta Dnes. Proti zákazu drezury se údajně postavil sám ministr zemědělství Miroslav Toman.

Cirkusy společně: Nic neskrýváme
aktualizováno 21.11.
videoreportáž

Takhle vypadá zákulisí drezúry! Žádné týrání, předvedli cirkusáci

Nic neskrýváme! To je motto akce, kterou ve středu uspořádaly české cirkusy. Dopoledne se na dvě hodiny otevřely veřejnosti, aby ukázaly, v jakých podmínkách tu zvířata žijí a jak se s nimi zachází. Iniciátoři akce Cirkusy společně tím chtějí čelit výrokům aktivistů, kteří je obviňují z týrání.

2207925
12.11.

Střepiny 11. 11. 2018

Zvířata v cirkusech nebo cirkusy bez zvířat? Jak to vidí ochránci zvířat, jak ředitelé cirkusů a jak státní úředníci? Svět budoucnosti v představách nejbohatších mužů světa. Čeká lidstvo život na měsíci, dovolené v blízkém vesmíru anebo miliony lidí zahubí epidemie? A byznys farmaceutických firem versus zájmy pacientů. Onemocnění, které končí slepotou lze léčit lékem na rakovinu. V Česku ho ale lékaři nesmí používat, proč?

Prásk.tv píše:

Lvice zaútočila v cirkuse na malou dívku
čtěte o tématu cirkus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

válka mezi zástupci cirkusů a ochránců zvířat
12.11.
Konec tradičních cirkusů?

VIDEO: Patří zvířata do cirkusu nebo ne? HLASUJTE

Už několik týdnů zuří válka mezi zástupci cirkusů a ochránců zvířat. Důvodem je novela zákona, podle které by účinkování zvířat z cirkusů mělo zmizet. Ptali jsme se odborníků i obou zainteresovaných stran. Jaké mají argumenty? Opravdu čeká tradiční cirkusy definitivní konec?

Tygr v cirkuse
03.11.
padla vysílením

Tygřice zkolabovala v cirkusu před diváky! Krotitel ji odtáhl za ocas

Hrůzný zážitek si odnesli diváci z cirkusového představení v Magnitogorsku v Rusku. Drezurované zvíře po doskoku padlo vysílením a svíjelo se v křečích.

Lvice
aktualizováno 29.10.
Útok zvířete

Brutální představení v cirkuse! Lvice se vrhla na dívku (4). VIDEO

Hrůzný zážitek si prožila malá dívka z Ruska. Při vystoupení v cirkuse na ni zaútočila lvice a zakousla se jí do hlavy. Dívka skončila s vážnými zraněními v nemocnici. Celou scénu zachytil jeden z návštěvníků cirkusu na svůj mobilní telefon.

Cirkus - 2
25.10.
Zákaz zvířat v cirkusech

"Zvířata z klece jsou na ni zvyklá," tvrdí cirkusáci. O novele netušili

Ministerstvo zemědělství plánuje novelu zákona, která by zakázala vystupování zvířat v cirkusech. Podle principálů je ale nikdo nepřizval k diskuzi a žádný zástupce cirkusů není ani ve zřízené expertní skupině. Novela je navíc podle nich založena na lžích aktivistů.

Cirkus - 1
19.10.
konec týrání

Cirkusy úplně bez zvířat! Ministerstvo chce zakázat drezuru

Ministerstvo zemědělství plánuje zakázat novelou zákona vystupování zvířat v cirkusech. Některé druhy zvířat nesmí v cirkusech vystupovat už nyní, tento zákaz chce ale ministerstvo rozšířit. "Ministerstvo zemědělství v rámci novely zákona na ochranu zvířat proti týrání navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech," uvedl mluvčí Ladislav Bílý.

Cirkus
19.10.
anketa

Zákaz zvířat v cirkusech začalo řešit už i ministerstvo! HLASUJTE!

Bouřlivé diskuze rozpoutala anketa na webových stránkách ministerstva životního prostředí. Lidé v ní mohou hlasovat, zda by mělo být zakázáno vystupování volně žijících druhů zvířat v cirkusech.

Motorkář - ilustrační foto
23.09.
Volby v Praze

Kandidátka v Praze: Jezdec v glóbu smrti, iluzionista v důchodu

Artisté, klauni a majitelé cirkusů se pokoušejí dobýt komunální volby ve městech po České republice.