Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump přednáší svou první Zprávu o stavu Unie
12.01.
Zablokovaný rozpočet

Neblahý rekord: Americké úřady jsou zablokované nejdéle v historii

Nynější omezené fungování úřadů ve Spojených státech se v sobotu stalo nejdelším v historii země. Trvá již od 22. prosince loňského roku. Americký prezident Donald Trump blokuje státní rozpočet, protože Sněmovna reprezentantů odmítá schválit peníze na výstavbu zdi na hranicích s Mexikem.

Donald Trump
aktualizováno 04.01.
Nouzový režim

Sněmovna USA schválila peníze pro úřady. Trumpovi na zeď nedala

Americká Sněmovna reprezentantů schválila ve čtvrtek večer dvojici návrhů ukončujících nouzové fungování vládních úřadů. Krátce poté, co díky volbám získali ve sněmovně většinu demokraté, prosadili text, který má zajistit dostatek peněz pro většinu federálních úřadů do konce září. Bílý dům nedlouho před hlasováním varoval, že poradci prezidenta Donalda Trumpa doporučili návrhy vetovat.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
03.01.
Zdlouhavé řízení

Získat stavební povolení trvá v ČR 246 dní! Vláda chce změnu zákona

Ministerstvo pro místní rozvoj chce vytvořit úplně nové stavební právo, které by mělo vyřizování stavebního povolení výrazně zrychlit a zpohodlnit. V současnosti je totiž stavební řízení kvůli komplikovaným zákonům extrémně zdlouhavé, podle některých patří k nejsložitějším na světě.

Prásk.tv píše:

Dominika Mesarošová - 1
čtěte o tématu úřady na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Huawei
aktualizováno 18.12.
Velká kauza

Huawei využívají úřady i operátoři. Pokyny, co dělat, budou až v lednu

Až v polovině ledna vydá národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) pokyny, jak se mají zachovat státní instituce, které využívají software a hardware čínských firem Huawei a ZTE.

Stavební dělníci - ilustrační foto
09.10.
Nový stavební zákon

Bič na úředníky! Nesouhlas musí dát do 60 dnů, jinak můžete stavět

Stavební řízení by v budoucnu nemělo trvat déle než rok. Průkopníkem by se už příští rok mohla stát tzv. fikce souhlasu závazného stanoviska. To znamená, že úředníci by případný nesouhlas museli žadateli sdělit do 60 dnů.

Muž u přepážky
aktualizováno 04.09.
Doklad s čipem

E-občanka slibuje méně cest na úřady, Češi o ni ale příliš nestojí

Už přes dva měsíce si Češi mohou pořídit občanské průkazy obsahující elektronický čip. Ten má usnadnit komunikaci s úřady a ušetřit čas.

John a Susan Cooper zemřeli v Hurghadě
aktualizováno 29.08.
Úmrtí manželů

Záhadná smrt turistů v Hurghadě: Úřady potvrdily slova jejich dcery!

Úřady potvrdily slova dcery britského páru, který za záhadných okolností zemřel v hotelu v Hurghadě. Kelly už přes týden tvrdí, že její rodiče zabilo "něco v jejich pokoji". Před smrtí prý cítili ve vzduchu něco zvláštního, což připustil i guvernér.

Rozestavěné domy v Brně
aktualizováno 14.08.
Chtějí stavět jinde

Novela stavebního zákona brzdí výstavbu v Brně! Developeři zuří

Brněnští developeři se zlobí. Jejich projekty totiž brzdí novela stavebního zákona, která měla vydávání stavebních povolení urychlit. V Brně to ale má opačný efekt, protože úředníci magistrátu řízení protahují a na stavební povolení se čeká několik měsíců nebo i celý rok.

Kuchař se vydával za lékaře
12.08.
Kuchař doktorem

Falešný lékař pečoval o důchodce dva roky! Jak mu to mohlo projít?

Slovenskem otřásl případ kuchaře, který se vydával za lékaře a podával léky klientům v domově důchodců. Za záhadných okolností tady zemřelo nejméně deset lidí. Muže i jeho spolupracovnici už zatkli. Teď se ale úřady dohadují, jak tam mohl kuchař ordinovat.

Tržby EET
aktualizováno 09.07.
evidence tržeb

Padla rekordní pokuta za EET! Restauratér padělal tisíce účtenek

Úřady udělily rekordní pokutu v rámci elektronické evidence tržeb (EET), ta činí neuvěřitelných 270 tisíc korun. Pokutu dostal pražský podnikatel kvůli vydávání falešných účtenek. Celkem už padly pokuty ve výši téměř 100 milionů korun.