Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Eura Ilustrační snímek
12.12.
nedoporučili přijetí eura

Euro zatím v ČR nebude, rozhodlo ministerstvo financí a ČNB

Ministerstvo financí a ČNB opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum přijetí eura. Dokument ve středu dopoledne schválila vláda.

Daňové přiznání - ilustrační foto
aktualizováno 10.12.
daňové přiznání

Velká změna pro malé živnostníky! Výdajové paušály jdou nahoru

Výdajové paušály pro podnikatele se příští rok zvednou z jednoho na dva miliony korun. Změna by se měla projevit u daňového přiznání za rok 2019. Malí podnikatelé a živnostníci novinku vítají.

Účtenkovka
aktualizováno 07.12.
Státní loterie

Auto a statisícové výhry nelákají. Zájem o Účtenkovku opadá

Posledního slosování státní loterie Účtenkovka se zúčastnilo necelých 350 tisíc aktivních hráčů. Bylo jich tak nejméně za celou dobu fungování. Ministerstvo financí se přesto nechystá soutěž ukončit.

Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 06.12.
přidají i na sociální péči

Poslanci upravili rozpočet. Chtějí více peněz na školství či obranu

Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny peněz v celkovém objemu kolem 134 miliard korun. Sešlo se devět desítek pozměňovacích návrhů. Loni při stejné příležitosti navrhli poslanci přesuny za téměř 100 miliard. Dnešní rozprava trvala přes šest hodin.

Po mincích nabízí stát výroční dluhopisy
aktualizováno 27.11.
Ministerstvo financí

Můžete snadno vydělat! Stát nabízí výhodné výroční dluhopisy

Ministerstvo financí v pondělí zahájí u příležitosti 100. výročí vzniku Československa prodej státních dluhopisů určených pro občany. Emise s názvem Dluhopis Republiky bude vydán se splatností šest let. Jeho výnos nebude pravidelně vyplácen, ale bude reinvestován jednou ročně do stejné emise dluhopisů. Na tiskové konferenci o tom v úterý informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Alena Schillerová, Jana Maláčová
aktualizováno 27.11.
Skřípění v koalici

Ministryně jsou hitem internetu! Smějí se jim kvůli zvýšení dávek

Vládní strany se nedohodly, o kolik by se mohlo v Česku zvýšit životní a existenční minimum. Jedenáctiprocentním navýšení požadují sociální demokraté. Hnutí ANO je zatím proti.

Alena Schillerová, Jana Maláčová
aktualizováno 26.11.
Dobrá zpráva

Vláda rozhodla! Rodičovský příspěvek se zvýší o desítky tisíc

Vládní strany začaly jednat o tom, o kolik a kdy by se případně mohlo v Česku zvýšit životní a existenční minimum. Ministerstvo práce pod vedením ČSSD se chystá tento týden předložit svůj návrh s přidáním asi o 11 procent, a to už od ledna. Ministerstvo financí pod správou hnutí ANO by částky případně zvedlo až od roku 2020. Jednání budou pokračovat v úterý. Vláda v pondělí schválila navýšení rodičovského příspěvku o 80 tisíc korun. Nově bude 300 tisíc.

Martin Janeček
01.11.
rezignace

Chtěli po lidech účtenky za svatby, teď šéf Finanční správy končí

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček požádal o odvolání, skončit chce k letošnímu 27. prosinci. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) Janečkovu žádost přijala. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo financí. Janeček čelil kritice kvůli vyměřování takzvaných zajišťovacích příkazů a postupu některých svých podřízených, kteří kvůli kontrole elektronické evidence tržeb (EET) zjišťovali od novomanželů podrobnosti o svatebních hostinách.

Celní správa - ilustrační
aktualizováno 30.07.
Koaliční roztržka

Schillerová chce větší pravomoce celníků. Vnitro to odmítá

Od jmenování nové vlády uplynul teprve měsíc a už se schyluje k první koaliční roztržce, a to kvůli pravomocem celníků. Ministryně financí Alena Schillerová oprášila nápad na jejich rozšíření. Požaduje, aby celníci mohli vést vyšetřování daňových trestných činů stejně jako policisté. Ministr vnitra Jan Hamáček je ale proti.

Andrej Babiš
aktualizováno 21.07.
programové prohlášení

Vláda slíbila příliš peněz a nemusí na to mít, varují ekonomové

Více peněz na platy učitelům, zdravotním sestrám, policistům i hasičům. To je jedna z priorit nové vlády, která získala před více než týdnem důvěru poslanců. Vyšší platy slibuje řada rezortů. Podle některých ekonomů je ale otázka, jestli na to stát bude mít.