Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

veřejný rozpočet

Bizarní projekt: Brno si nechalo udělat zbytečnou mapu pachů

Jeden z nejbizarnějších projektů, který je placený z veřejných rozpočtů, je u konce. Brno získalo za 40 tisíc korun mapu pachů města. Akorát nikdo neví, k čemu je vlastně taková věc dobrá. Aby měl projekt alespoň nějaký smysl, výsledky dostane hlavní architekt města.

ANKETA Střepiny

Evropská unie nám vzala rum a máslo! Co dalšího změnila?

Bez oslav a ohňostrojů si právě teď v květnu připomínáme třinácté výročí vstupu Česka do Evropské unie. Na pozadí diskusí o tom, jak ji budou Britové opouštět, se dá polemizovat, jestli nám více dala nebo vzala.

dotační skandál

Dejte peníze na sport, jinak hrozí kolaps, vyzývá vládu Unie sportu

Delegáti valné hromady České unie sportu (ČUS) vyzvali vládu, aby neprodleně zajistila financování sportu, a to včetně fotbalu, jinak hrozí kolaps českého sportu. Kvůli dotační aféře letos sportovní svazy, jednoty a servisní centra v regionech nedostaly prostředky na svou činnost.

Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Kateřina Valachová - 3
Aktualizováno 9.5. 2017 22:26
dotace do sportu

Ministryně Valachová podala demisi kvůli vyšetřování dotací

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se rozhodla rezignovat na funkci. Na tiskové konferenci na ministerstvu o policejním vyšetřování dotací do sportu připustila odpovědnost, ale demisi odmítla. Později ale prohlásila, že funkci opustí, aby zamezila útokům na svou stranu.

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Bezpečnost chodců

Stát a EU dají miliardu na nové chodníky a cyklostezky. PŘEHLED

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo přehled 130 projektů zaměřených na zvýšení bezpečnosti dopravy, které podpoří z evropských fondů. Za více jak miliardu korun tak v Česku vzniknou nové cyklostezky, chodníky u frekventovaných silnic I. a II. třídy či semafory a další bezpečnostní prvky u silnic.

Dotace ministerstva

Zemědělci a rybáři dostanou od státu miliardy! Návod, jak žádat

Stát rozdává peníze pro zemědělce a rybáře! V rámci dotačního programu, který financuje Evropská unie a ministerstvo zemědělství, rozdělí téměř dvě miliardy korun. Čtěte, kdo na ně má nárok a jak o ně zažádat.

Ještě ušetříte

Sbírejte dešťovku, stát vám přispěje! NÁVOD, jak získat peníze

Stát rozdává další miliony na lepší bydlení. Dotaci získáte, pokud si pořídíte nádrž nebo systém na zadržování a následnou spotřebu dešťové vody. Tou pak můžete splachovat, zalévat nebo mýt nádobí.

Demolice objektů
Aktualizováno 1.4. 2017 23:03
co zmizí ve vašem kraji?

Obce zbourají desítky budov. K zemi půjde škola i tábor! PŘEHLED

Desítky zničených a vybydlených budov po celém Česku půjdou k zemi. Na jejich místě vzniknou parky, travnaté plochy či dětská hřiště. Ministerstvo pro místní rozvoj na demolice poskytne dotace ve výši 90 milionů korun.

Kotlíková dotace
Aktualizováno 16.3. 2017 13:08
Nepropásněte šanci

Stát rozdává miliardy na výměnu kotlů! NÁVOD, jak o peníze žádat

Stát spouští druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdá téměř 3,5 miliardy korun. Do dvou let by se mělo vyměnit 35 tisíc starých kotlů za nové ekologické. Tentokrát však lidé nedostanou peníze na uhelné kotle.