Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Alexandr Novák u soudu
aktualizováno 27.10.
manipulace s dotacemi

Německo vydalo exsenátora Nováka. Stíhán bude na svobodě

Bývalý senátor Alexandr Novák byl ve středu po deseti měsících, které strávil v německé vazbě, předán do rukou českých úřadů. ČTK to dnes sdělila mluvčí vrchního zemského soudu ve Frankfurtu nad Mohanem Gundula Fehnsová-Böerová. Novák, který má německé občanství, v Česku čelí obvinění z manipulace při rozdělování evropských dotací. Stíhán bude na svobodě.

Bydlení
26.10.
velký přehled

Obce postaví stovky bytů pro chudé lidi! Bude se stavět i u vás?

Celkem 743 milionů korun dá ministerstvo pro místní rozvoj na podporu sociálního bydlení v regionech. Na dotace dosáhlo 119 projektů z obcí po celé republice.

Kolik si vydělaly strany ve volbách
23.10.
přehled výplat

Kolik si vydělaly strany ve volbách? Stát zaplatí stamiliony

Stát letos zaplatí stranám za hlasy voličů ve sněmovních volbách více než 482 milionů korun. Rozdělí si je deset uskupení, která získala nad 1,5 procenta hlasů. Částka bude o něco nižší než před čtyřmi lety. Příspěvek na činnost bude tentokrát pobírat jen devět formací, které se dostaly do Sněmovny. Dostanou taky dotace za mandáty. Na jeden je od ledna roční příspěvek 900.000 korun, předtím byl o 45.000 korun nižší.

Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
23.10.
Zásadní kauza

Stíhání Babiše a Faltýnka skončí asi dnes. Policie stíhá dalších 9 lidí

V souvislosti s padesátimilionovou dotací na farmu Čapí hnízdo obvinila policie 11 lidí, mezi nimi i předsedu ANO Andreje Babiše a místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka. Oba Sněmovna ke stíhání vydala na počátku září, ve víkendových volbách ale mandáty obhájili. Státní zástupce tak musí jejich stíhání přerušit a znovu o jejich vydání požádat.

Starosta žádal o dotace na opravy po povodních, v obci žádné nebyly!
18.10.
Obviněný starosta

Žádali o dotace na opravy po povodních, v obci žádné nebyly!

Bývalý starosta Úštěku na Litoměřicku stanul před soudem. Viní ho z podvodů s dotacemi na opravy silnic a komunikací. Radnice totiž žádala o milionové dotace na opravy majetku, který měly poškodit silné přívalové deště v letech 2008 a 2010. Podle vyšetřovatelů tam ale žádné přívalové deště nebyly.

Školní hřiště - ilustrační foto
18.10.
Dotace 275 milionů

Stát dá miliony na školní hřiště. Bude se stavět i u vás? PŘEHLED

Ministerstvo pro místní rozvoj významně navýšilo dotaci, kterou poskytne malým obcím na vybudování či rekonstrukci školních hřišť a tělocvičen. Místo 100 milionů pošle celkem 131 obcím více než čtvrt miliardy! O dotaci je enormní zájem.

Vodovodní baterie
13.10.
ekologické dotace

Lidé se dočkají domácích čističek vody. Stát na ně rozdá 200 milionů

Oblíbené dotace na domovní čistírny odpadních vod se vrací. Po úspěchu předchozí výzvy uvolňuje Ministerstvo životního prostředí na zlepšení čištění splaškových vod pomocí domácích čistíren dvojnásobnou částku, celkem 200 milionů korun z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR. Zájemci o dotaci mohou žádat od 16. října.

Bazén
aktualizováno 04.10.
Nejsou peníze

Zavřená hřiště i bazény. Sportovci živoří, odnese to i veřejnost

Konec rekreačních sportovišť v Česku. Až k tomu může podle některých sportovních klubů dojít. Kvůli nedostatku financí od ministerstva školství přistupují ke krizovým plánům.

Čapí hnízdo
aktualizováno 29.09.
kauza čapí hnízdo

Žalobce obdržel usnesení ke kauze Čapí hnízdo. Jména nepadla

Státní zástupce obdržel usnesení o zahájení trestního stíhání v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. ČTK to potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. K počtu lidí, jichž se usnsení týká, ani k jejich jménům se nevyjádřila.

Čapí hnízdo
26.09.
živá kauza

Zeman si pozval na Hrad ministra vnitra, chtěl řesit Čapí hnízdo

Prezident Miloš Zeman si na úterý pozval na Hrad ministra vnitra Milana Chovance. Jak dříve avizoval, chtěl s ním mluvit o jeho názoru na kauzu Čapí hnízdo.