Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sucho
Aktualizováno Včera 18:02
schválená koncepce

Boj se suchem: Vodné a stočné může být v době krize dražší

Česko bude investovat desítky miliard korun na boj proti suchu. Počítá s tím koncepce boje proti dopadům sucha, kterou dnes schválila vláda. Koncepce počítá i s možností zvyšovat v mimořádných situacích v době sucha vodné a stočné podle vzrůstajících odběrů. Hlavním cílem koncepce je snížit odtoky vody z území ČR, uvedl úřad vlády.

Miroslav Pelta
Aktualizováno 11.7. 2017 20:48
Chce promluvit

Pelta slibuje: Řeknu, jak to bylo s dotacemi na sport!

Fotbalový boss Miroslav Pelta se chystá promluvit o kauze možného zneužívání sportovních dotací. Údajně čeká na ten správný čas. Právě kvůli této kauze jsou české sportovní svazy bez peněz.

Sport - ilustrační foto - 1
Aktualizováno 10.7. 2017 21:22
Rozdělování peněz

Svazy jsou kvůli dotačnímu skandálu bez peněz, půjčují si

Od vypuknutí kauzy kolem sportovních dotací a jejich zastavení tehdejší ministryní školství Kateřinou Valachovou jsou sportovní svazy stále bez většiny peněz.

Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Sport - ilustrační foto
Aktualizováno 23.6. 2017 21:16
Peníze nedostanou všichni

Sportovci se konečně dočkají dotací, svazům ale hrozí bankrot

Po třech měsících nejistoty dostanou sportovní svazy první peníze z dotací ministerstva školství. Ne ale všechny budou zachráněny - více než polovině z nich stále hrozí krach.

Muzea
Aktualizováno 23.6. 2017 14:29
Dotace pro muzea

Regionální muzea dostanou od ministerstva 1,6 miliardy!

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace 1,6 miliardy korun pro rekonstrukce regionálních muzeí. Dotace budou čerpány z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a budou se týkat 39 projektů.

Řecký premiér Alexis Tsipras
Aktualizováno 16.6. 2017 22:44
finančí pomoc

Pomoc eurozóny: Řecko chce ukončit opatření do roku 2018

Ministři financí Eurozóny se v Lucembursku shodli na třetím balíčku pomoci Řecku, který Aténám pomůže s dluhy splatnými už příští měsíc. Shodli se i na možnosti dalších úlev pro zadluženou zemi. Jednání se zúčastnila také šéfka mezinárodního měnového fondu. Oznámila, že se postará o schválení nového úvěru pro Řecko. Jeho výši ale zatím nepřiblížila.

Kauza sportovních dotací
Aktualizováno 13.6. 2017 22:56
sportovní dotace

Kauza dotací ve sportu: Projekty místopředsedy budí pozornost!

Kauza sportovních dotačních afér se pomalu rozplétá. Fotbalová asociace sice přišla o předsedu Miroslava Peltu, ale nového šéfa zatím nemá a řídí ji tak dvojice místopředsedů. Jedním z nich je Roman Berbr. Jeho jméno se přitom skloňuje i v případě několika staveb, na které šly dotační peníze a to v řádech několika desítek milionů.

Jak je získat?

Stát láká: Dáme vám dotaci na bydlení a navrch 40 tisíc! NÁVOD

Zateplete si dům nebo vyměňte okna, k tomu si pořiďte nový kotel a stát vám jako bonus přidá 40 tisíc. Takový je plán ministerstva životního prostředí, které vyhlašuje další výzvu v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). O bonus bude možné žádat od září.

dotační kauza

Některé sportovní svazy na dotace nedosáhnou, hrozí jim zánik!

Sportovní svazy od ministerstva školství po měsíci čekání konečně dostanou peníze na svou činnost. Celkem si rozdělí skoro jednu a půl miliardy korun. Ne všechny sporty ale budou zachráněny. Ministerstvo totiž některým slíbené peníze nedá a to kvůli novým pravidlům, aby už nemohlo dojít k machinacím s dotacemi.

Prasečí chřipka - 1
Aktualizováno 6.6. 2017 20:36
riziková místa

České nemocnice jsou měkké cíle teroristů. Dostanou ochranu

Nemocnice v České republice se budou připravovat na možný teroristický útok. Byly totiž vytipovány jako takzvané měkké cíle - to znamená jako místa, která nejsou dostatečně chráněná a přitom se tam pohybuje velké množství lidí. V připomínkovém řízení je teď návrh dotací, ze kterých budou moci na lepší zabezpečení čerpat peníze.