Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jaromír Drábek
aktualizováno 16.05.
Ministerstvo práce a sociálních věcí

Policie stíhá exministra Drábka. Viní ho z dotačního podvodu

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že jeden z bývalých ministrů a další pracovníci instituce čelí trestnímu stíhání pro podezření z dotačního podvodu. Podle deníku MF Dnes jde o Jaromíra Drábka, který byl ministrem v Nečasově vládě.

WiFi
aktualizováno 15.05.
dotace na připojení

Evropská unie rozdává peníze na internet na veřejných místech

Obce a města mohou od úterý žádat o evropské dotace na instalaci bezplatného Wi-Fi připojení k internetu na veřejných místech. Získat mohou až 400 tisíc korun.

Čapí hnízdo
aktualizováno 10.05.
milionová kauza

Do měsíce vraťte dotaci na Čapí hnízdo, vyzval úřad jeho majitele

Nástupnická společnost původního příjemce dotace na projekt Čapí hnízdo by měla dobrovolně vrátit dotaci. Vyzval ji k tomu Úřad Regionální rady regionu Střední Čechy (ROP), který to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Dům na demolici
aktualizováno 10.05.
rozsáhlá renovace

Vyloučené lokality čeká demolice budov. Stát rozdá městům miliony

Ministerstvo pro místní rozvoj rozdá obcím 113 milionů korun na demolice budov ve vyloučených lokalitách. O dotaci už požádala města Most, Chomutov, Bohumín i Karviná. K zemi půjdou roky prázdné činžáky, i historické nádraží.

Internet
07.05.
nové dotace

EU rozdává statisíce na internet. Za připojení nebudete muset platit

Téměř 400 tisíc korun (15 tisíc euro) přispěje Evropská komise obcím na zřízení bezplatného internetu. Lidé by jej mohli zdarma využít na veřejných místech – například na úřadech či v parcích. Žádost přitom provází jen minimum papírování.

Šetření vody
04.05.
nová dotace

Nemáte doma dost pitné vody? Ministerstvo rozdává 600 milionů!

Stále více měst a obcí se potýká s extrémním suchem, špatnou kvalitou pitné vody a jejími nedostatečnými zásobami. S tím by chtělo pomoci Ministerstvo životního prostředí, které na boj se suchem vyčlenilo v rámci dotací 600 milionů korun.

Venkov - ilustrační foto
02.05.
Přehled Půlmiliardová injekce

Stát posílá na venkov stamiliony na silnice i hřiště. Možná i k vám

Často se objevují slova o tom, že český venkov se pomalu vylidňuje a zvlášť mladá generace prchá "za lepším" do měst. Nepříznivý trend se pokouší zvrátit ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které do nejmenších obcí nalije více než půl miliardy korun.

Oprava silnice
aktualizováno 30.04.
důležitá podmínka

Kraje dostanou miliardy na opravy silnic, musí ale zatočit s billboardy

Kraje dostanou na opravy silnic druhých a třetích tříd čtyři miliardy korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Úřad vlády informoval, že kabinet v pondělí schválil návrh ministerstva dopravy na rozdělení dotací krajům na opravy krajských silnic. Návrh přitom počítá s podmínkou pro udělení dotací - odstraňováním nelegálních billboardů kolem silnic 1. třídy.

Dotace na sport
16.04.
dotace MŠMT

Ministerstvo dává miliardu sportu: Tyto disciplíny dostanou nejvíc

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v tomto roce přispěje sportovním svazům částkou 1 271 398 000 korun. Návrh na podporu sportovních svazů byl rozdělen do tří Výzev a navazuje na Program V z loňského roku. Největší příspěvek dostane Fotbalová asociace České republiky ve výši 378 584 000. Dále bude také podpořen Český svaz ledního hokeje, Český svaz biatlonu nebo Český atletický svaz.

Rakovina
aktualizováno 11.04.
velký úspěch

Máme nový lék na rakovinu, hlásí čeští vědci. A mají úspěch

Tým složený z českých a amerických vědců našel novou metodu, jak bojovat s rakovinou. Spočívá v tom, že se rakovinným buňkám odebere aminokyselina glutamin, která jim slouží jako palivo. Výsledky jsou tak slibné, že další výzkum podpořil zahraniční investor částkou zhruba 800 milionů korun.