Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dalibor Janda
17.07.
nepřiměřená dotace?

Na koncert Hurikána Jandy přispěl kraj 200 tisíc. Z fondu na pohromy!

200 tisíc korun přispěl Středočeský kraj na koncert zpěváka Dalibora Jandy. Ten se přitom nekonal ani na území kraje, ale v Praze. Prý se jednalo o marketing a zviditelnění. Peníze šly z fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof.

Evropský parlament - peníze
aktualizováno 01.07.
peníze z evropy

Finanční podpora z EU od roku 2020 klesne, kraje přijdou o peníze

České ekonomice se daří. Obrazem toho bude nižší finanční podpora z Evropské unie. Kraje si tak po roce 2020 uříznou méně z evropského rozpočtu, a to až o 20 % oproti minulým rokům.

Čapí hnízdo
28.06.
dotační kauza

Dotace na Čapí hnízdo se vrátí, na stíhání Babiše to nebude mít vliv

Výbor Regionálního operačního programu Střední Čechy dnes schválil dohodu s firmou Imoba z holdingu Agrofert o vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo na Benešovsku. Pro podezření z dotačního podvodu kvůli sporné dotaci čelí stíhání premiér Andrej Babiš (ANO) a další lidé, včetně Babišových příbuzných.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Čapí hnízdo
aktualizováno 21.06.
kauza Čapí hnízdo

Dotaci na Čapí hnízdo Imoba vrátí, podmínky ale prý firma neporušila

Firma Imoba z holdingu Agrofert souhlasila s vrácením padesátimilionové dotace na vybudování Čapího hnízda. Dohodu bude v příštím týdnu schvalovat výbor ROP Střední Čechy, ten dotaci původně udělil. Imoba ale stále trvá na tom, že podmínky dotace porušeny nebyly. Na informaci upozornil deník MF Dnes.

Magistrát hlavního města Prahy - ilustrační foto
aktualizováno 19.06.
Zásah policie

Na pražském magistrátu zasahuje policie. Kvůli sportovním dotacím

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) od rána zasahují na pražském magistrátu. Na případ upozornil server iDnes.cz. Policisté se podle informací zajímají především o sportovní dotace.

Andrej Babiš - peníze
18.06.
Evropský rozpočet

Babiš odmítá rozpočet EU: "Je pro nás naprosto nepřijatelný!"

Návrh rozpočtu Evropské unie na příští programovací období je pro českou vládu nepřijatelný, řekl dnes premiér Andrej Babiš (ANO) novinářům v Pardubicích. "Je nedokonalý stejně jako ten na současné období," prohlásil. Evropa podle něj Česku nadiktovala na léta 2014 až 2020 programy, kde je velká část peněz vyčleněna na sociální oblast, ale ty se nedaří vyčerpat.

Sucho
18.06.
Rozdělení dotací

Zničilo vám sucho úrodu? Od státu můžete dostat i miliony!

Lidé, kteří přišli kvůli loňskému suchu o část úrody, mohou dostat část peněz zpět. Od pondělka mohou žádat o dotace, stát mezi zemědělce rozdělí dvě miliardy korun.

Andrej Babiš
aktualizováno 06.06.
Vyšetřování Čapího hnízda

Jsme nezávislí, ohradil se úřad OLAF proti Babišovým útokům

Úřadující šéf Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) Nicholas Ilett se dnes důrazně ohradil proti tvrzení českého premiéra Andreje Babiše.

Čapí hnízdo
aktualizováno 05.06.
Rozhodl úřad

Dotaci za Čapí hnízdo zatím firma vrátit nemusí. Prodloužili jí lhůtu

Firma Imoba z holdingu Agrofert má prodlouženu lhůtu k dobrovolnému vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Nově tak může učinit do 29. června. Žádosti firmy vyhověl Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy.

Peníze a lidé - ilustrační foto
29.05.
snížení o čtvrtinu

Česko dostane od Bruselu dotací méně! Tato odvětví to pocítí nejvíc

Česká republika bude dostávat z Bruselu méně dotací. Podle předběžných návrhů Evropské komise by měla být celková částka až o čtvrtinu nižší. Podle odborníků by to ale česká ekonomika jako celek neměla pocítit. Jednotlivá odvětví, jako třeba zemědělství, ale zřejmě ano.