Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kotlíková dotace
aktualizováno 11.11.
Výměna kotlů

Na kotlíkové dotace přijdou krajům miliardy. Nejvíc na sever Moravy

Více než tři miliardy korun chce vláda rozdělit v rámci evropských dotací do krajů na výměnu kotlů. Krajské úřady se o ně budou moci hlásit od ledna. Třetinu peněz má dostat Moravskoslezský kraj, kde obyvatele trápí smog.

Peníze - ilustrační foto
aktualizováno 09.11.
Vydírání

Maníci se chtěli přiživit na dotaci. Manažera vydírali o miliony korun

Předsedu představenstva obchodní firmy z Karlovarska měli podle policie vydírat tři muži. Požadovali po něm čtyři a půl milionu korun a vyhrožovali mu, že přijde o dotaci.

Financování škol
aktualizováno 08.11.
nové dotace

Stát chce více zabezpečit školy. Rozdá jim celkem 40 milionů

Ministerstvo vnitra dá 40 milionů korun na ochranu škol a veřejných prostranství. Nový dotační program spustilo ve čtvrtek.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Internet
08.11.
dotace na wifi

Internet zdarma má být všude! Připojíme se na náměstí i v parku

Už brzy bychom se mohli bezplatně dostat na internet například na zastávkách, úřadech či v pracích. Obce mohou od středy žádat o dotace na zavedení internetu na veřejná místa. Celkem mohou získat bezmála 400 tisíc korun.

Agrofert
aktualizováno 29.10.
Padly desítky oznámení

Korunové dluhopisy řeší policie, Agrofert podle ní nepochybil

Premiér Andrej Babiš si v otázce korunových dluhopisů může oddychnout, trestní oznámení na společnost Agrofert policie odložila. Sdělilo to Městské státní zastupitelství v Praze. Babiš byl opozicí kritizován, že si ročně přijde z dluhopisů na 90 milionů korun, které nemusí danit.

Vlak
29.10.
zjištění nkú

Šokující zjištění: Třetina vlaků je starší 30 let a za hranicí životnosti

Vlaky, které jezdí po českých železnicích, jsou z velké části za hranicí technické životnosti. Více než třetina vlaků Českých drah slouží přes 30 let. Vyplývá to ze zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Andrej Babiš
aktualizováno 01.10.
Dotace pro Agrofert

Evropská komise začala zkoumat Babiše a Agrofert! Střet zájmů?

Na základě podnětu Transparency International Česká republika (TI) začíná Evropská komise šetřit střet zájmů premiéra České republiky Andreje Babiše v souvislosti s dotacemi pro holding Agrofert.

Prase - ilustrační foto
28.09.
Chov prasat

Kde čuník můj? Českých vepřínů ubývá, drtí je dovoz a nízké ceny

V České republice dramaticky ubývá farmářů, kteří chovají prasata. Výkupní ceny se podle Svazu chovatelů prasat dostaly na historická minima. Naopak dovoz ze zahraničí letí prudce vzhůru!

Nádrž na dešťovou vodu
aktualizováno 25.09.
dotace na vodu

Nová pravidla Dešťovky. Mohou o ni žádat lidé z celého Česka

Dalších sto milionů korun se chystá vložit ministerstvo životního prostředí do programu Dešťovka. Nově budou moci o dotaci například na retenční nádrž zažádat i lidé, kteří nežijí v suchých oblastech. Od října budou moci domácnosti z celého Česka získat až 55 tisíc korun.

Andrej Babiš - zprávy v Evropě
20.09.
střet zájmů

Babiš má problém, píší noviny v Evropě! Nesmysl, tvrdí premiér

Evropská komise získala další podnět k vyšetřování od nevládní protikorupční organizace Transparency International kvůli podezření na střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Organizace tvrdí, že má Babiš stále vliv na společnost Agrofert. Premiér označil prohlášení za nesmysl. Ostudného vyšetřování si nicméně všímají už i zahraniční portály.