Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Krkonošský národní park - cedule
aktualizováno včera 21:21
Kriminalita na Trutnovsku

Policie obvinila 10 lidí z dotačního podvodu, včetně starosty Pece

Krajská policie v Hradci Králové ve středu obvinila deset osob v případu závažné hospodářské kriminality na Trutnovsku. Obvinění devíti fyzických a jedné právnické osoby se týká zneužití pravomoci úřední osoby ve vztahu k pokusu spáchání zvlášť závažného zločinu dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie. ČTK to sdělil policejní mluvčí.

U zubaře_2
aktualizováno 19.01.
Obyvatelé zuří

Město nedalo zubařce dotaci. Odmítla proto přijímat jeho občany

Obyvatelé obce Studénka na Novojičínsku se zlobí a cítí se být diskriminovaní. Nová zubařka totiž ve své ordinaci výslovně uvedla, že nebude nabírat obyvatele Studénky. Obec jí totiž odmítla dát dotaci.

Andrej Babiš
18.01.
Kontrola dotací

Auditoři z EU dokončili kontrolu! Určí, zda je Babiš ve střetu zájmů

Auditoři Evropské komise dokončují kontrolu ve Státním zemědělském intervenčním fondu. Od začátku týdne zjišťovali mimo jiné to, zda nedochází ke střetu zájmů firmy Agrofert a premiéra Andreje Babiše.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Bydlení
15.01.
nová zelená úsporám

Dotace až půl milionu na bydlení? Žádný problém! Návod, jak na to

Přes půl milionu korun vám může přispět stát na zlepšení bydlení. V rámci programu Nová zelená úsporám můžete žádat o dotace na výstavbu nebo třeba zateplení domu. Příspěvek lze získat jak na rodinný, tak na bytový dům.

Eura - ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Kontrola z EU

Do Česka dorazili auditoři z EU, posvítí si na rozdělování dotací

Auditoři Evropské komise začali kontrolovat rozdělování dotací v České republice. Důvodem je možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. V plánu mají vyšetřit několik státních institucí.

Generální manažer české hokejové reprezentace Milan Hnilička
aktualizováno 11.01.
Financování sportu

Hnilička má velké plány! Chtěl by v Česku ministerstvo sportu

Řadě sportovních klubů v Česku hrozí zánik, protože jsou špatně financované. O problematice financování sportu hovořil poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička (za ANO).

Kouř z komínů
aktualizováno 10.01.
Kotlíkové dotace

Poslední šance získat dotaci na nový kotel. Stát rozdělí tři miliardy

Ministerstvo životního prostředí spouští poslední vlnu kotlíkových dotací. Lidé, kteří topí neekologickým kotlem, mají ještě jednu možnost pořídit si výrazně levněji nové kotle. Stát na ně uvolní přes tři miliardy korun.

Jesle
10.01.
kde jsou ve vašem kraji

Skvělá zpráva: Vzniknou nové jesle za stovky milionů! PŘEHLED

Celkem 72 mikrojeslí vzniklo v uplynulých letech díky dotacím ministerstva práce a sociálních věcí. Ty se mezi rodiči nejmenších dětí těší velké oblibě, proto by i v nadcházejících letech měly vznikat další. Stát na ně vyčlenil 224 milionů korun.

Děti na fotbalovém hřišti
09.01.
Sportovní krize

Menší sportovní oddíly živoří. Řadě z nich hrozí, že zaniknou!

Zhruba třetina sportovních klubů a jednot v Česku nedostane v tomto roce od ministerstva školství peníze na údržbu a provoz. A to může znamenat i konec některých z nich. Děti z vesnic totiž často odcházejí kvůli lepším podmínkám sportovat do větších měst. Vesnické kluby pak mají málo členů a nedosáhnou na dotace. Podle ministerstva školství by se to mohlo změnit, kdyby obce začaly dávat do sportu více vlastních peněz.

Důchodci a cestování vlakem
aktualizováno 03.01.
Nemocnice i silnice

Stát vyhazuje miliardy za slevy na jízdné! Tohle by za ně mohlo být

Zlevněné jízdné pro studenty a seniory platí už čtyři měsíce. Jen za první měsíc stát dopravcům za slevy vrátil přes 400 milionů korun, roční rozpočet činí téměř šest miliard. Ty by se daly přitom investovat do stovek hřišť nebo modernizace železnice.