Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Bezpečnost chodců

Stát a EU dají miliardu na nové chodníky a cyklostezky. PŘEHLED

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo přehled 130 projektů zaměřených na zvýšení bezpečnosti dopravy, které podpoří z evropských fondů. Za více jak miliardu korun tak v Česku vzniknou nové cyklostezky, chodníky u frekventovaných silnic I. a II. třídy či semafory a další bezpečnostní prvky u silnic.

Dotace ministerstva

Zemědělci a rybáři dostanou od státu miliardy! Návod, jak žádat

Stát rozdává peníze pro zemědělce a rybáře! V rámci dotačního programu, který financuje Evropská unie a ministerstvo zemědělství, rozdělí téměř dvě miliardy korun. Čtěte, kdo na ně má nárok a jak o ně zažádat.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Ještě ušetříte

Sbírejte dešťovku, stát vám přispěje! NÁVOD, jak získat peníze

Stát rozdává další miliony na lepší bydlení. Dotaci získáte, pokud si pořídíte nádrž nebo systém na zadržování a následnou spotřebu dešťové vody. Tou pak můžete splachovat, zalévat nebo mýt nádobí.

Demolice objektů
Aktualizováno 1.4. 2017 23:03
co zmizí ve vašem kraji?

Obce zbourají desítky budov. K zemi půjde škola i tábor! PŘEHLED

Desítky zničených a vybydlených budov po celém Česku půjdou k zemi. Na jejich místě vzniknou parky, travnaté plochy či dětská hřiště. Ministerstvo pro místní rozvoj na demolice poskytne dotace ve výši 90 milionů korun.

Kotlíková dotace
Aktualizováno 16.3. 2017 13:08
Nepropásněte šanci

Stát rozdává miliardy na výměnu kotlů! NÁVOD, jak o peníze žádat

Stát spouští druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdá téměř 3,5 miliardy korun. Do dvou let by se mělo vyměnit 35 tisíc starých kotlů za nové ekologické. Tentokrát však lidé nedostanou peníze na uhelné kotle.

rakouský kancléř zuří

Nepřijmete uprchlíky? Nedostane peníze z EU, hrozí politik Česku

Na hodně tvrdou notu zahrál rakouský kancléř Christian Kern. Pouhý den před summitem EU v Bruselu prohlásil, že kdo není ochoten přijímat uprchlíky, neměl by od EU dostávat peníze.

anketa útěk do měst

Vesnické obchody mizí. A hned po nich z vesnic utíkají lidé!

Na jednu stranu stát utahuje malým podnikatelům šrouby, navaluje na ně další náklady, byrokracii a administrativu. Teď se rýsuje nápad, že se naopak ze státního budou dotovat malé obchody na vesnicích. Přišel s ním ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.

Anketa Přehled opatření

Stát chce zastavit vylidňování venkova. Na tohle dá miliardy

Ministerstvo zemědělství chce zastavit trend, kdy se malé obce na českém venkově vylidňují. Na jejich oživení chce připravuje opatření, která vyjdou na několik miliard korun. Podnikatelé, kteří budou v těchto obcích podnikat, se dočkají výhodnějších úvěrů a daňových paušálů. Občané by se měli dočkat rychlého internetu.

VÝMĚNA KOTLŮ

Kotlíkové dotace: Kola přihlášek se blíží! PŘEHLED PO KRAJÍCH

Ministerstvo životního prostředí České republiky rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. V některých krajích ještě probíhá doplňkový program prvního kola. Jaká je situace ve vašem kraji?