Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš - zprávy v Evropě
včera 11:39
střet zájmů

Babiš má problém, píší noviny v Evropě! Nesmysl, tvrdí premiér

Evropská komise získala další podnět k vyšetřování od nevládní protikorupční organizace Transparency International kvůli podezření na střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Organizace tvrdí, že má Babiš stále vliv na společnost Agrofert. Premiér označil prohlášení za nesmysl. Ostudného vyšetřování si nicméně všímají už i zahraniční portály.

Rekonstrukce
aktualizováno 18.09.
nová zelená úsporám

Revoluční změny v dotacích! Dosáhnete na ně? KALKULAČKA

Revoluční nabídku přichystalo ministerstvo životního prostředí (MŽP) spolu se Státním fondem životního prostředí (SFŽP) majitelům a stavitelům rodinných domů. Od poloviny října bude možné získat dotace na daleko větší množství věcí. Vyřízení přitom bude jednodušší.

Monika Babišová a Andrej Babiš
10.09.
rezignace

Záhadný krok Moniky Babišové: Odstoupila z vedení Čapího hnízda

Monika Babišová odešla z vedení firmy Imoba, která vlastní Čapí hnízdo. Podle deníku E15, který informaci přinesl, to bylo na vlastní žádost. Z čela společnosti odešla 23. května.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Malé obce budují nádrže a rybníky
aktualizováno 09.09.
Dotace od státu

Boj se suchem: Obce díky dotacím staví nádrže za miliony korun

V Česku začíná boj se suchem. Na stovkách míst po celé republice začínají vyrůstat například nové nádrže a rybníky. Je to hlavně kvůli tomu, že možnosti kombinovat dotace od kraje a státu, a tak se zaplatí běžně jen třeba deset procent nákladů.

Kuks
07.09.
Rekonstrukce památek

Česko může kvůli "cinklým" opravám vracet stamiliony z EU!

Česku reálně hrozí, že bude muset vracet Evropské unii více než 300 milionů korun - to tvrdí Transparency International v souvislosti se skandálem kolem Národní kulturní památky Kuks.

Mladý podnikatel
04.09.
Mladí podnikatelé

Kraje podpoří podnikatele. Máte nárok na dotaci i vy?

Kraje pomáhají začínajícím podnikatelům a poskytují jim příspěvky pro realizaci jejich projektů. Například Jihomoravský kraj z rozpočtu poskytne 2 miliony korun, Ústecký kraj pak vyčlení celkem 8 milionů korun. Jak jsou na tom ostatní kraje a co musíte udělat, abyste dotaci získali?

Veřejné osvětlení
30.08.
SVĚTELNÉ ZNEČIŠTĚNÍ

Stát rozdává miliony na osvětlení! Dočká se i vaše obec? PŘEHLED

Až dva miliony korun na rekonstrukci veřejného osvětlení mohou dostat obce od ministerstva životního prostředí. Cílem je snížit tzv. světelné znečištění, žádat o dotaci mohou obce v chráněných krajinných oblastech. Díky novému osvětlení mohou ušetřit na výdajích za elektřinu a zároveň zmírnit negativní vliv na přírodu a zdraví lidí.

Miroslav Pelta
24.08.
V hodnotě 45 milionů

Pelta měl převést majetek na ženu! Úřady na něj nedosáhnou

Po více než roce, kdy byl bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta obviněn z manipulací s dotacemi, obstavili vyšetřovatelé jeho majetek. Pelta měl ovšem v době, kdy policisté zjišťovali, co všechno vlastní, přepsat část majetku v hodnotě 45 milionů na svou manželku. Úřady tak na něj nedosáhnou.

Policie - dotace EU
20.08.
peníze z EU

Nelegálně čerpali dotace! Deseti lidem teď hrozí až 12 let vězení

Kvůli neoprávněnému čerpání evropských dotací podala zlínská pobočka brněnského krajského zastupitelství obžalobu na deset osob. Podle žalobců způsobily škodu za desítky milionů korun a hrozí jim až 12 let vězení.

David Ondráčka, Andrej Babiš
aktualizováno 16.08.
transparency international

Šéf neziskovky tvrdí, že Babiš dál ovládá Agrofert. Premiér zuří

David Ondráčka, šéf české pobočky Transparency International, zveřejnil informace o premiérovi Andreji Babišovi, že stále ovládá Agrofert a nelegálně čerpá dotace. „Ondráčka lže a jeho neziskovka je zkorumpovaná,“ ohradil se Babiš. Chce ho žalovat, ale nařčení vyvracet sám nechce. Prý na to má právníky.