Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kotlíková dotace
Aktualizováno 16.3. 2017 13:08
Nepropásněte šanci

Stát rozdává miliardy na výměnu kotlů! NÁVOD, jak o peníze žádat

Stát spouští druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdá téměř 3,5 miliardy korun. Do dvou let by se mělo vyměnit 35 tisíc starých kotlů za nové ekologické. Tentokrát však lidé nedostanou peníze na uhelné kotle.

rakouský kancléř zuří

Nepřijmete uprchlíky? Nedostane peníze z EU, hrozí politik Česku

Na hodně tvrdou notu zahrál rakouský kancléř Christian Kern. Pouhý den před summitem EU v Bruselu prohlásil, že kdo není ochoten přijímat uprchlíky, neměl by od EU dostávat peníze.

anketa útěk do měst

Vesnické obchody mizí. A hned po nich z vesnic utíkají lidé!

Na jednu stranu stát utahuje malým podnikatelům šrouby, navaluje na ně další náklady, byrokracii a administrativu. Teď se rýsuje nápad, že se naopak ze státního budou dotovat malé obchody na vesnicích. Přišel s ním ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.

Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Anketa Přehled opatření

Stát chce zastavit vylidňování venkova. Na tohle dá miliardy

Ministerstvo zemědělství chce zastavit trend, kdy se malé obce na českém venkově vylidňují. Na jejich oživení chce připravuje opatření, která vyjdou na několik miliard korun. Podnikatelé, kteří budou v těchto obcích podnikat, se dočkají výhodnějších úvěrů a daňových paušálů. Občané by se měli dočkat rychlého internetu.

VÝMĚNA KOTLŮ

Kotlíkové dotace: Kola přihlášek se blíží! PŘEHLED PO KRAJÍCH

Ministerstvo životního prostředí České republiky rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. V některých krajích ještě probíhá doplňkový program prvního kola. Jaká je situace ve vašem kraji?

Andrej Babiš, Jan Mládek
Aktualizováno 12.2. 2017 20:55
Další spor

Hádka o solární panely pokračuje: Kdo by měl vymáhat peníze?

Mezi koaličními ministry se rozhořel další spor. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a šéf rezortu financí Andrej Babiš se přou o to, kdo má vymáhat stamiliony korun od solárníků. Podle soudů získali neoprávněně dotace a teď by je měli vrátit. Jenže peníze po nich nikdo nechce. Ministři se totiž nemohou dohodnout, kdo za to může.

Kotlíková dotace
Aktualizováno 8.2. 2017 21:34
kotlíkové dotace

Stát rozdá další peníze na výměnu kotlů! PŘEHLED PO KRAJÍCH

Ministerstvo životního prostředí České republiky rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. V některých krajích ještě probíhá doplňkový program prvního kola, příkladem je Moravskoslezský kraj, kde mohou lidé zažádat o dotaci během celého března. Další kraje už teď ale vydávají první odhady, kdy se budou moci lidé o dotaci přihlásit.

Jdou příkladem?

Stát prosazuje ekologická auta. Ministři je přitom sami nepoužívají

Smog, který už několik týdnů trápí Česku republiku, rozvířil debatu o tom, jak mu předcházet. Politici nahlas mluvili o tom, jak by se měli zejména řidiči aut chovat zodpovědněji. Ale oni sami, ministry nevyjímaje, většinou jezdí v autech se spalovacími motory, které mají k pojmu - ekologický - daleko

Vaše téma - s Richardem Brabcem
Aktualizováno 26.1. 2017 19:25
Vaše téma

Ministr Brabec: Na dotace na kotle máme připravené 3 miliardy

Ministerstvo životního prostředí má letos připravené tři miliardy korun na tzv. kotlíkové dotace. V pořadu Vaše téma to prozradil ministr Richard Brabec. S moderátorem Františkem Bůžkem mluvil také o boji se smogem, který Česko už týden trápí.

Smog
Aktualizováno 25.1. 2017 18:02
plán vlády

Česko proti smogu: dotace na kotle, elektromobily a zóny zákazu

Jak na smog? S pomocí evropských peněz chce vláda podpořit používání elektromobilů i výměnu kotlů. Automobilismus a lokální vytápění patří totiž mezi největší původce smogu. Ekologické organizace ve společném prohlášení vládu varovaly, že smogové situace se budou opakovat, dokud nepřijmeme účinná opatření a nové zákony.