Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vyhořelá oblast v Kalifornii
aktualizováno dnes 13:23
lesní požáry

Ráj zničily plameny, kalifornští záchranáři pohřešují přes 600 lidí!

Počet pohřešovaných během požárů v Kalifornii dramaticky stoupl. Podle americké CNN úřady nemají informace o více než šesti stech lidech. Zvýšil se také počet obětí, celkem už při strašlivých požárech zemřelo 63 lidí.

Lesní požár v Kalifornii
14.11.
lesní požáry

Drama v plamenech: Táta uklidňoval dceru cestou hořícím peklem

Málokdo si umí představit strach a chaos, který může provázet útěk před běsnícím živlem. Lidé se nyní dojímají nad úžasným videem, kde Joe Allen dělá vše pro to, aby udržel svou malou dcerku v klidu. Při projíždění kolem plamenů v kalifornském městě Paradise ji i zazpívá.

Kalifornii zasáhly obří požáry
aktualizováno 13.11.
Ohnivé peklo

Obří požáry dál pustoší Kalifornii. Celebrity přišly o své domovy!

Kalifornští záchranáři dál pátrají po obětech obrovského požáru, který od čtvrtka ničí okolí kalifornského města Paradise. Úřady evidují už nejméně 42 mrtvých. Dalších 228 lidí se pohřešuje. Podle zahraničních médií je to v Kalifornii za posledních 85 let požár s nejvyšším počtem obětí.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Požáry v Kalifornii mají už nejméně 25 obětí
aktualizováno 11.11.
Rozsáhlé požáry

Ohnivé peklo v Kalifornii! V plamenech zemřelo už 25 lidí

Na severu Kalifornie objevili záchranáři těla dalších 14 obětí rozsáhlých požárů, které tuto oblast již několik dní sužují. Dva další mrtvé také nalezli na jihu Kalifornie nedaleko přístavu Malibu u Los Angeles, napsal dnes server BBC News.

Tisíce domů v ČR nemají platnou revizi hromosvodů
aktualizováno 08.09.
Revize hromosvodů

Bez funkčního hromosvodu neplatí pojistka. Hrozí větší riziko požáru

V Česku jsou tisíce domů, které nemají platné revize hromosvodů. Přitom provádět by se měly pravidelně podle stáří domu. Pokud revizi nemáte a dům by poškodil požár způsobený bleskem, může se Vám stát , že pojišťovna pojistku nevyplatí.

Hasiči - pálení trávy
04.09.
Vyprahlé Česko

Hasiči měli přes prázdniny víc práce, plameny zabily 12 lidí!

Mimořádně náročné léto mají za sebou hasiči - vyjížděli k téměř 28 tisícům zásahů. Za posledních 10 let je to druhý nejvyšší počet. Nejčastěji zasahovali kvůli horkému a suchému počasí u hořících polí a lesů. Na následky letních požárů zemřelo 12 lidí.

Požár v pražských Kunraticích
aktualizováno 30.08.
rozsáhlý požár

V ohni našli hasiči tlakové lahve, zlikvidovali je odstřelovači

Od čtvrtečního odpoledne zasahovali pražští hasiči u rozsáhlého požáru, v rozpadlém objektu hořela převážně suť a odpad, v budově byly ale také tlakové lahve, kvůli možnému výbuchu policie v oblasti vymezila bezpečnostní perimetr. Zplodiny podle měření nepřesáhly přípustné hodnoty.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 22.08.
ČHMÚ varuje

VÝSTRAHA: Na Česko se ženou silné bouřky! Tropy zůstanou

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silnými bouřkami, které mají ve čtvrtek odpoledne zasáhnout zhruba polovinu našeho území. Ústav nadále varoval i před vysokými teplotami a nebezpečím požárů.

Sucho
aktualizováno 20.08.
týdenní předpověď

Po tropech přijde velké ochlazení! Teploty klesnou o deset stupňů

Stále platí výstraha před velmi vysokými teplotami, které mají být nejvyšší právě v pondělí. Přes den by mohlo být až 35 °C. Velmi teplé a suché počasí potrvá i v dalších dnech, ochladit by se podle meteorologů mělo až koncem týdne.

Požár lesa na Ještědu
aktualizováno 17.08.
výstraha meteorologů

Hrozí velké požáry! Experti vyjmenovali nejohroženější místa

Dlouhého trvání nemělo odvolání výstrahy na zvýšené nebezpečí vzniku požárů kvůli suchu a dlouhotrvajícímu horkému počasí. V České republice bude tepleji než na Mallorce či Maltě.