Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požáry v Kalifornii - 5
aktualizováno 11.12.
Rozsáhlé požáry

V Kalifornii dál zuří ohnivé peklo! S plameny bojuje 8000 hasičů

Na jihu Kalifornie pokračuje ohnivé peklo. Požáry už zničily na 70 tisíc hektarů pozemků a úřady evakuovaly téměř 200 tisíc lidí. Už teď jde o pátý největší požár v historii státu.

Požár v Ostravě - 4
aktualizováno 10.12.
Požár kůlny

U školy ve Vítkovicích hořelo: 37 evakuovaných, škoda 300 tisíc

Hasiči ze tři ostravských stanic zasahovali v neděli odpoledne ve čtvrti Vítkovice. Vzplál dřevěný přístřešek, ve kterém bylo dřevo, polystyren a izolační vata. Velký žár poškodil i auto a další stroj, které stály venku. Z vedlejšího domu před příjezdem hasičů uteklo 37 lidí.

Požáry v Kalifornii - 5
06.12.
Ohrožují Los Angeles

Ohnivé peklo! Jižní Kalifornii sužují masivní požáry. VIDEO

Jižní Kalifornie bojuje s velkými požáry, které region začátkem týdne zasáhly. Záchranáři museli evakuovat desetitisíc lidí. Plameny se stále nedaří dostat pod kontrolu.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

2058737
17.10.
nekonečný boj

Požáry na jihu Evropy mají 39 obětí, zemřel i měsíční novorozenec

Hasiči na jihu Evropy stále bojují s rozsáhlými požáry. Zahynulo při nich minimálně 39 lidí, včetně měsíčního dítěte. Dalších 56 lidí bylo zraněno, z toho 16 vážně. Řada lidí se stále pohřešuje. Španělský premiér Mariano Rajoye věří, že požáry byly založeny úmyslně.

Požáry v Kalifornii - 4
aktualizováno 13.10.
zuřící živel

Kalifornii spalují největší požáry za 80 let. Už tři desítky mrtvých!

Požáry na severu Kalifornie se stále nedaří dostat pod kontrolu. Počet mrtvých už se vyšplhal na 29 a situace v oblasti zůstává nepřehledná. Na místě zasahují tisíce hasičů a úřady stále pohřešují stovky lidí.

Lesní požáry v Kalifornii
aktualizováno 10.10.
10 mrtvých

Kalifornie je v plamenech! S požáry bojují tisíce hasičů

Sever Kalifornie trápí rozsáhlé požáry, které ohrožují obydlené čtvrti. Evakuovat se muselo přes 20 000 lidí. Shořelo přes 1500 budov a plameny se rychle šíří. Nejméně deset lidí zemřelo, úřady ale očekávají, že tato čísla nebudou konečná.

Žhář v Pardubicích
aktualizováno 28.09.
msta domovníkovi

Sídliště v Pardubicích svírá strach, opakovaně tu řádí žhář

Na jeden panelový dům v Pardubicích se v posledním týdnu zaměřil neznámý žhář. Zapálil auto, dva sklepy a odpadkové koše. Nakonec rozdělal oheň i ve čtvrtém patře. Jednou z vyšetřovacích verzí je msta domovníkovi.

Požáry v Chorvatsku
aktualizováno 23.08.
svědectví cítí zlobu i strach

Požáry v Chorvatsku děsí Čechy: "Snad nás nebudou evakuovat!"

Chorvatští hasiči bojují už třetím dnem s nezvladatelným ohněm na několika místech mezi Zadarem a Šibenikem, kam jezdí na dovolenou i Češi. Dopravní komplikace a evakuace v nich vzbuzují zlobu a strach, v zemi panuje chaos. Podle tamní vlády se jedná o nejhorší požáry za posledních 25 let.

Lesní požáry na jihu Francie
aktualizováno 26.07.
Požáry ve Francii

Francie bojuje s obřími požáry, o pomoc žádá ostatní státy EU

Nejméně 10 000 lidí bylo nuceno opustit své domovy potom, co vzplály lesy na pobřeží Středozemního moře.

Počasí ve světě
19.07.
velký přehled přírodní pohromy

Počasí ve světě úplně šílí! Extrémy čekají i ČR, varují meteorologové

Zatímco na jihu Evropy bojují s rozsáhlými požáry, Turecko ochromily povodně, Francii zasypaly obří kroupy a v jižní Americe řádila dokonce nejhorší sněhová bouře za 20 let. Počasí jako by se úplně zbláznilo. A meteorologové varují, že extrémy čekají i Českou republiku.