Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár chaty v Bílých Karpatech - 1
aktualizováno 01.05.
136 zásahů

Ani zákazy nezabraly. Hasiči měli na čarodějnice plné ruce práce

Během pondělí vyjížděli v celé republice hasiči ze 136 požárům. Průměrně přitom denně zasahují u 47 požárů. Nejvíce se hasiči zapotili ve Středočeském a Moravskoslezském kraji a v Praze. S pálením vater mohlo souviset 47 požárů.

Pálení čarodějnic
aktualizováno 29.04.
výstraha meteorologů

Na Česko udeří silný vítr! Může rozfoukat čarodějné ohně

Meteorologové varují před silným větrem, který by měl zasáhnout téměř celé území. V Praze a v Jihomoravském krají hrozí také nebezpečí požárů. Riziko ještě zvyšují "čarodějnické" oslavy, které budou v pondělí po republice probíhat.

Vlak. Ilustrační foto
04.04.
Požáry na Jičínsku

Vlak za sebou nechával ohnivou spoušť! Hořelo na pěti místech

Hned k pěti požárům u železniční trati vyjížděli hasiči během dvou hodin. Vždy hořel suchý travní porost v délce desítek metrů. Za ohnivou spoušť nemohl žhář, ale lokomotiva.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Pálení trávy - ilustrační foto
04.04.
Nebezpečí pro zahrádkáře

Hasiči varují: Přibývá požárů od pálení trávy, škody jdou do milionů

Obrovský nárůst výjezdů zaznamenali hasiči v souvislosti s pálením trávy. Během úterý jich byly po celé republice desítky. Každé pálení klestí nebo trávy je dobré ohlásit a hasiči apelují na zahrádkáře, aby při tom byli opatrní.

Hořící tráva
aktualizováno 23.03.
Zbytečné požáry

Vypalování trávy dělá vrásky hasičům, hrozí smrt i pokuty

S přicházejícím jarem hasiče znovu začaly zaměstnávat požáry trávy. Jen v Pardubickém kraji jich za poslední tři týdny bylo pět. Plošné vypalování je přitom zakázané a zahrádkářům hrozí pokuta až 25 tisíc korun. Loni tyto požáry způsobily milionové škody a vyžádaly si dvě oběti.

Požár v kamenolomu - 1
03.03.
Velký požár

Od hořící dodávky chytla další auta. Škoda jde do milionů

S velkým požárem v kamenolomu v Žumberku bojovali v sobotu po poledni hasiči z Pardubického kraje. Hořet začala dodávka, která do kamenolomu přivezla naftu a oleje. Nafta se ale roztekla pod další techniku a tu také zapálila. Škodu vyčíslili hasiči na necelé čtyři miliony.

Požáry v Kalifornii - 5
aktualizováno 11.12.
Rozsáhlé požáry

V Kalifornii dál zuří ohnivé peklo! S plameny bojuje 8000 hasičů

Na jihu Kalifornie pokračuje ohnivé peklo. Požáry už zničily na 70 tisíc hektarů pozemků a úřady evakuovaly téměř 200 tisíc lidí. Už teď jde o pátý největší požár v historii státu.

Požár v Ostravě - 4
aktualizováno 10.12.
Požár kůlny

U školy ve Vítkovicích hořelo: 37 evakuovaných, škoda 300 tisíc

Hasiči ze tři ostravských stanic zasahovali v neděli odpoledne ve čtvrti Vítkovice. Vzplál dřevěný přístřešek, ve kterém bylo dřevo, polystyren a izolační vata. Velký žár poškodil i auto a další stroj, které stály venku. Z vedlejšího domu před příjezdem hasičů uteklo 37 lidí.

Požáry v Kalifornii - 5
06.12.
Ohrožují Los Angeles

Ohnivé peklo! Jižní Kalifornii sužují masivní požáry. VIDEO

Jižní Kalifornie bojuje s velkými požáry, které region začátkem týdne zasáhly. Záchranáři museli evakuovat desetitisíc lidí. Plameny se stále nedaří dostat pod kontrolu.

2058737
17.10.
nekonečný boj

Požáry na jihu Evropy mají 39 obětí, zemřel i měsíční novorozenec

Hasiči na jihu Evropy stále bojují s rozsáhlými požáry. Zahynulo při nich minimálně 39 lidí, včetně měsíčního dítěte. Dalších 56 lidí bylo zraněno, z toho 16 vážně. Řada lidí se stále pohřešuje. Španělský premiér Mariano Rajoye věří, že požáry byly založeny úmyslně.