Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman napadený u voleb - 4
aktualizováno 12.01.
hrozí jí dva roky

Aktivistka ohrozila u voleb Zemana, je podezřelá z výtržnictví!

Pražská policie bude řešit případ aktivistky, která dnes ve volební místnosti napadla prezidenta Miloše Zemana. Bude muset prověřit, zda žena spáchala přestupek, nebo trestný čin. Celý případ se bude řešit v takzvaném zkráceném řízení trestném.

Miloš Zeman promluvil před Sněmovnou
aktualizováno 10.01.
sestavení vlády

Zeman jmenuje Babiše i podruhé, má ale jednu podmínku

Při druhém pokusu o sestavení vlády bude prezident Miloš Zeman po současném premiérovi Andreji Babišovi (ANO) požadovat garanci alespoň 101 hlasů poslanců, kteří jeho kabinet podpoří. Až poté by ho opět jmenoval premiérem. Zeman to řekl dnes novinářům při odchodu z Poslanecké sněmovny, kde před členy dolní komory podpořil současnou Babišovu menšinovou vládu. Zopakoval také, že Babiše v případě dnešního neúspěchu pověří skládáním vlády i podruhé.

Miloš Zeman
aktualizováno 01.12.
formování vlády

Zeman mluvil k možným ministrům, čeká je prověrka

Prezident Miloš Zeman před schůzkami s kandidáty na budoucí ministry prohlásil, že zná problematiku resortů a dokáže poznat totálního laika, který se vydává za odborníka. Ještě před konzultacemi, které zahájí na lánském zámku v polovině příštího týdne, si prostuduje životopisy nových členů budoucího kabinetu. Prezident jmenuje premiérem ve středu 6. prosince předsedu ANO Andreje Babiše, jeho vládu zřejmě o týden později.

Prásk.tv píše:

Vánoční Kameňák - 11
čtěte o tématu Zeman na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Andrej Babiš a Miloš Zeman
aktualizováno 23.11.
povolební vývoj

Zeman oznámil datum, kdy jmenuje Babiše premiérem

Prezident Miloš Zeman se chystá jmenovat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše premiérem kolem 6. prosince, jeho chystanou menšinovou vládu jmenuje zhruba 15. prosince. Zeman to dnes řekl novinářům během své návštěvy Moskvy. Ještě před oficiálním jmenováním se s Babišem setká 28. listopadu, aby vyslechl představu budoucího ministerského předsedy o složení vládního týmu.

Miloš Zeman a Vladimír Putin
aktualizováno 21.11.
státní návštěva

Zemana v Rusku přivítala televize "pravdou" o okupaci v roce 1968

Prezident Miloš Zeman odjel na oficiální návštěvu do Ruska. V úterý se setkal se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem. Na programu byly zejména hospodářské vztahy obou zemí a také téma sankcí. České firmy by měly uzavřít během návštěvy obchody za 20 miliard korun. Zemanovu cestu komentuje celá řada ruských médií.

Miloš Zeman ve Vápenné
aktualizováno 10.11.
předčasné volby

Prezident má politický kalašnikov, použít ho ale nechce

Prezident Miloš Zeman je již třetím dnem na návštěvě Olomouckého kraje. Odpoledne zavítal také do obce Vápenná, kde s obyvateli řešil celou řadu důležitých věcí. Jednou z nich je i to, jestli se povede složit novou vládu. Prezident uvedl, že může pohrozit mimořádnými volbami, to je podle něj politický kalašnikov. Byla by to ale podle něj urážka voličů, proto by se jim raději vyhnul.

Zeman jmenoval nové generály
aktualizováno 28.10.
28. říjen

Zeman jmenoval osm nových generálů. I ty, které vláda odmítla

Prezident Miloš Zeman dnes by při příležitosti státního svátku 28. října jmenoval osm nových generálů.

Volby - Miloš Zeman
aktualizováno 24.10.
Cesta ke znovuzvolení

Pomůže Zemanovi výsledek voleb? Toto teď musí udělat

Naznačuje výsledek říjnových voleb do Poslanecké sněmovny, že má Miloš Zeman cestu ke znovuzvolení umetenou? Podle politologa Jana Kubáčka bude nesmírně záležet na tom, jak se teď stávající hlava státu zachová.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
05.10.
Miloš Zeman

Prezident Zeman chce větší kompetence. Měl by je mít? Anketa

Prezident Miloš Zeman prozradil, že si přeje, aby hlava státu měla větší kompetence. Podle Zemana si je vzhledem k tomu, že je volena přímo občany a má silný mandát, zaslouží. Prezident by podle Zemana měl mít právo navrhovat zákony a přehlasování jeho veta by mělo být složitější.

Prezident Zeman pije
05.10.
Alkohol mu chutná

Že je z něj abstinent? Prezident Zeman řekl, jak to má s alkoholem

Prezident Miloš Zeman na čtvrteční tiskové konferenci na závěr návštěvy Ústeckého kraje důrazně odmítl informaci, se kterou přišly Lidové noviny, tedy, že dal na rady lékařů a drasticky omezil pití alkoholu. "Piji dál s neutuchající chutí," prozradil Zeman.