Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 06.12.
Andrej Babiš

Nový premiér Babiš promluvil. Řekl, jaké budou priority vlády

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš v Televizních novinách TV Nova prozradil, jaké budou priority jeho vlády. Chce řešit důchodovou reformu, bojovat proti byrokracii nebo snižovat daně. Už 14. prosince by měl Babiš Česko zastupovat v Bruselu na summitu Evropské rady.

Andrej Babiš
aktualizováno 10.11.
Náhrady církvím

Andrej Babiš chce zdanit církevní restituce. SPD a KSČM ho podpoří

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je ochoten vyhovět komunistům, kteří jako jednu z podmínek tolerance menšinové vlády uvedli požadavek, aby se doposud nevyplacené náhrady církvím zatížily 19% daní z příjmů. Návrh by podpořila také SPD.

Andrej Babiš
08.11.
seznam kandidátů

Babiš už má několik kandidátů na ministry, sám finance nepovede

Vítězi voleb Hnutí ANO se už prý pomalu daří shánět osobnosti, které by měly obsadit ministerské posty v budoucí vládě. Celkově má mít Andrej Babiš už deset jmen ministrů.

Obchodní sdělení

Vyzrajte na vánoční pečení

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, příprava na ně je ale už v plném proudu. O to víc se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám usnadní práci anebo dokonce vylepší výsledek vašeho úsilí.

Andrej Babiš a Marek Prchal
aktualizováno 21.10.
Člověk za oponou

Tohle je muž, který ANO vyhrál volby. Kdo je Marek Prchal?

Marketingovému expertovi Markovi Prchalovi se dostalo velké pocty. Na tiskové konferenci, kde slavil vítězství ve volbách, ho na pódium pozval sám Andrej Babiš. Ale kdo je tajemný muž, který ma na starosti v hnutí ANO sociální sítě?

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 15.08.
Škoda 49 997 443,36 Kč

Čapí hnízdo: Dotační podvod řídíl přímo Babiš, tvrdí policie

Policisté v žádosti o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání popsali mechanismus, který měl předseda hnutí ANO využít k tomu, aby neoprávněně získal dotaci ve výši bezmála 50 milionů korun na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Informaci přinesl v úterním vydání deník Právo.

Poslanecká sněmovna
10.07.
jak relaxují

Politici si užívali dovolenou. Vyrazili k vodě, na chatu i za vínem

Sváteční dny a následný víkend si užívali i naši politici. Někteří sice museli v pátek do práce, další si ale udělali pětidenní volno. Někdo ho strávil v Česku, jiný vyrazil do zahraničí.

Andrej Babiš
aktualizováno 29.05.
Velký rozhovor

Babiš: ČSSD je zkorumpovaná, Valachová o úplatcích věděla!

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš poskytl televizi Nova velký rozhovor, ve kterém komentoval svůj odchod z funkce ministra financí, korupci na ministerstvu školství či plány hnutí ANO pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
aktualizováno 23.05.
předžalobní výzva

Zastrašování a lež, reaguje Sobotka na Babišovu výhružku

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) vyzval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby přestal na veřejnosti říkat, že se vyhýbal placení daní či zneužíval finanční správu. Jedná se o podezření, kterými předseda vlády zdůvodnil návrh na Babišovo odvolání z funkce, které se uskuteční ve středu. Pokud by se Sobotka podobných prohlášení nezdržel, Babiš v předžalobní výzvě, kterou zveřejnil na internetu, hrozí soudním řízením. Sobotka reagoval velice rychle, zastrašit se nenechá.

Andrej Babiš a Miloš Zeman
aktualizováno 08.05.
Spor premiér vs. prezident

Zeman odmítl odvolat Babiše. Sobotka: Respektujte ústavu

Prezident Miloš Zeman přijal v pondělí na Pražském hradě ministra financí Andreje Babiše. Hrad potvrdil, že obdržel návrh premiéra na odvolání Andreje Babiše, podrobil ho ale ostré kritice. Premiér Sobotka na prezidentova slova reagoval večer.

1995796
aktualizováno 08.05.

Vládní krize: Sobotka vs. Babiš

Dva správci státní kasy, Bohuslav mezi roky 2002 a 2006, Andrej od roku 2014 dodnes.