Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
18.01.
Změny ve vládě

Změna v čele vlády? "Nemusím být premiér," připustil Babiš

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek připustil, že v příští vládě nemusí být premiérem. Přitom právě on v této funkci představoval pro většinu politických stran překážku pro udělení důvěry jeho kabinetu. Reakce politiků byly zatím spíše vlažné. Podle některých by ale jeho odchod z funkce premiéra mohl usnadnit další vyjednávání o vládě.

Andrej Babiš
aktualizováno 16.01.
Hlasování o důvěře

Babišova vláda důvěru nezískala, hlasovalo pro ni jen 78 poslanců

Podle očekávání menšinová vláda hnutí ANO nezískala na úterním hlasování důvěru. Pro vyslovení důvěry hlasovali jen poslanci z hnutí ANO, proti pak zástupci všech stran, dohromady 117 poslanců. Vláda zřejmě již ve středu podá demisi.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
aktualizováno 11.01.
Volba prezidenta

"Voliči radit nepotřebují," řekl Babiš. Prozradil, komu dá hlas on

Předseda vlády Andrej Babiš bude v nadcházejících prezidentských volbách volit stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Zdůraznil ale, že nejde o postoj hnutí ANO nebo apel na voliče.

Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Andrej Babiš, Petr Gazdík, Vojtěch Filip, Milan Chovanec
aktualizováno 20.12.
Podpora vládě

ČSSD a STAN Babiše nepodpoří, komunisté řekli, kdy se rozhodnou

Druhým dnem pokračují jednání, při nichž se Andrej Babiš snaží získat podporu pro svou menšinovou vládu. Ve středu jednal se zástupci hnutí Starostové a nezávislí, s komunisty a sociálními demokraty. Zatímco ČSSD a hnutí STAN řekly Babišovi jasné ne, komunisté se o podpoře rozhodnou teprve před hlasováním.

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 06.12.
Andrej Babiš

Nový premiér Babiš promluvil. Řekl, jaké budou priority vlády

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš v Televizních novinách TV Nova prozradil, jaké budou priority jeho vlády. Chce řešit důchodovou reformu, bojovat proti byrokracii nebo snižovat daně. Už 14. prosince by měl Babiš Česko zastupovat v Bruselu na summitu Evropské rady.

Andrej Babiš
aktualizováno 10.11.
Náhrady církvím

Andrej Babiš chce zdanit církevní restituce. SPD a KSČM ho podpoří

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je ochoten vyhovět komunistům, kteří jako jednu z podmínek tolerance menšinové vlády uvedli požadavek, aby se doposud nevyplacené náhrady církvím zatížily 19% daní z příjmů. Návrh by podpořila také SPD.

Andrej Babiš
08.11.
seznam kandidátů

Babiš už má několik kandidátů na ministry, sám finance nepovede

Vítězi voleb Hnutí ANO se už prý pomalu daří shánět osobnosti, které by měly obsadit ministerské posty v budoucí vládě. Celkově má mít Andrej Babiš už deset jmen ministrů.

Andrej Babiš a Marek Prchal
aktualizováno 21.10.
Člověk za oponou

Tohle je muž, který ANO vyhrál volby. Kdo je Marek Prchal?

Marketingovému expertovi Markovi Prchalovi se dostalo velké pocty. Na tiskové konferenci, kde slavil vítězství ve volbách, ho na pódium pozval sám Andrej Babiš. Ale kdo je tajemný muž, který ma na starosti v hnutí ANO sociální sítě?

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 15.08.
Škoda 49 997 443,36 Kč

Čapí hnízdo: Dotační podvod řídíl přímo Babiš, tvrdí policie

Policisté v žádosti o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání popsali mechanismus, který měl předseda hnutí ANO využít k tomu, aby neoprávněně získal dotaci ve výši bezmála 50 milionů korun na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Informaci přinesl v úterním vydání deník Právo.

Poslanecká sněmovna
10.07.
jak relaxují

Politici si užívali dovolenou. Vyrazili k vodě, na chatu i za vínem

Sváteční dny a následný víkend si užívali i naši politici. Někteří sice museli v pátek do práce, další si ale udělali pětidenní volno. Někdo ho strávil v Česku, jiný vyrazil do zahraničí.