Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - ilustrační foto - 3
aktualizováno 12.01.
Co vymysleli?

Politici chtějí měnit volbu hlavy státu. Budeme ji moct odvolat?

Prezidenta jsme volili poprvé přímo teprve před šesti lety. A teď, rok po druhé volbě, navrhuje více než polovina parlamentních stran systém změnit. Piráti dokonce chtějí zavést možnost referenda, ve kterém by občané mohli prezidenta také odvolat. Přidává se k nim i SPD.

Brexit - lidé
30.12.
Chybí dohoda

Brexit možná v březnu nebude! Britští politici zvažují odklad

Pokud britský parlament příští měsíc odmítne připravenou dohodu o podmínkách odchodu země z Evropské unie, skupina konzervativní a labouristických poslanců chce prosadit odklad brexitu, aby se Británie vyhnula opuštění evropského bloku bez dohody. Informoval o tom dnes list The Observer, nedělník deníku The Guardian.

Theresa Mayová
aktualizováno 04.11.
Hlasování o dohodě

Brexit bude katastrofa, zoufají si obchodníci. Žádají o referendum

Britští obchodníci a podnikatelé požadují vypsání referenda o brexitové dohodě. Napsali to v dopise adresovaném premiérce Therese Mayové a vydaném v nedělníku The Sunday Times. Kvůli brexitu mají obavy také obchodníci z Irska.

Prásk.tv píše:

Referendum a dveře
čtěte o tématu referendum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Referendum v Nové Kaledonii
04.11.
Referendum o nezávislosti

Objeví se na mapě nový stát? Francii hrozí, že přijde o území

Obyvatelé souostroví Nová Kaledonie v Tichém oceánu rozhodovali v neděli v referendu, zda chtějí být samostatný stát, nebo zůstat součástí Francie. Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vyhráli odpůrci nezávislosti.

Referendum v Makedonii 2018
aktualizováno 01.10.
Makedonie

Název země Makedonce nezajímá! Referendum skončilo fiaskem

Referendum o změně názvu státu Makedonie v neděli ztroskotalo na nízké účasti při hlasování. S odvoláním na večerní sdělení státní volební komise to uvedla agentura DPA. Komise oznámila, že půl hodiny před uzavřením volebních místností bylo odevzdáno pouze 34 procent hlasovacích lístků. Oprávnění hlasovat mělo zhruba 1,8 milionu občanů.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 25.09.
Sjezd labouristů

Brity možná čeká druhé hlasování o brexitu. Podpořila ho opozice

Sjezd hlavní britské opoziční strany dnes přijal usnesení o brexitu, kterým mimo jiné ponechává ve hře druhé referendum o členství v EU jako možnost pro případ, že konzervativní premiérka Theresa Mayová nebude schopna finální dohodu s Bruselem prosadit v britském parlamentu.

Zákaz burek ve Švýcarsku
24.09.
Přímá demokracie

Švýcaři kývli na zákaz burek na veřejnosti. I když byla vláda proti!

Obyvatelé švýcarského kantonu St. Gallen v neděli s velkou převahou schválili zákaz zahalování tváře na veřejnosti. A to i navzdory odporu regionální vlády, která nyní bude muset nové pravidlo zavést.

Sadiq Khan
aktualizováno 16.09.
starosta londýna

Brexit nechce 59 % Britů, vypišme nové referendum, vyzývá Londýn

Podle posledních průzkumů je většina obyvatel Velké Británie proti odchodu země z EU. Londýnský starosta Sadiq Khan proto v BBC vyzval k uspořádání nového referenda, které by reflektovalo přání většiny. Britská vláda to odmítá.

Změna času
aktualizováno 30.08.
Evropský průzum

Výsledky hlasování o změně času: Evropané jasně rozhodli!

Evropská komise zveřejnila výsledky hlasování, do kterého se zapojilo přes 4,6 milionů lidí. Evropané měli rozhodnout, zda chtějí ponechat, nebo zrušit střídání zimního a letního času. Drtivá většina hlasovala pro zrušení. Výsledky ale nejsou pro komisaře závazné.

Evropská unie
03.07.
zajímavé výsledky

Průzkum: Češi by znovu vstoupili do EU, národ je ale rozdělený!

Poté, co Británie rozhodla o odchodu z Evropské unie, se i v Česku hlasitě mluví o případném referendu o setrvání v EU. Pokud by se ovšem hlasování konalo nyní, Česko by v Unii zůstalo, ukázal průzkum agentury STEM.