Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
06.01.
bezpečnostní problém

Čínský velvyslanec o naší schůzce lhal, reagoval Babiš

Čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle českého premiéra Andreje Babiše o jejich předvánoční schůzce lhal. Česká vláda ani český stát podle něj neudělala žádnou chybu v otázce varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Babiš také hovořil o problémech na D1. Ministr dopravy podle něj nezvládá komunikaci a neumí svou akci prodat veřejnosti.

Ročenka 2018 - Světové události
aktualizováno 29.12.
Světové události

Protesty, útoky, krize, zřícený most: Takový byl rok 2018 ve světě

Rok 2018 ve světě byl bohatý na události. Na několika místech zabíjely hurikány, požáry a zemětřesení. Na sklonku roku svět s obavami hleděl na Rusko a Ukrajinu. Francii ochromily protesty a nepokoje. Došlo ale i na radostné události. Velmi sledovanou byla svatba prince Harryho. Šťastný konec měla i záchrana malých thajských fotbalistů z jeskynního komplexu.

Pád v ekonomice
aktualizováno 07.12.
Ekonom promluvil

Blíží se další krize? Akcie na celém světě výrazně oslabily

Burzy na celém světě ztrácí už několik dní. Propady pociťují zatím hlavně investoři. Nálady jsou už znát i na pražské burze. Obavy z další krize však ekonomové mírní.

Prásk.tv píše:

Petr Borkovec a Katarína Knechtová - 1
čtěte o tématu krize na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Ukrajinské lodě
aktualizováno 29.11.
Vypjatá situace

Pošlete proti Rusku lodě, apeluje Ukrajina na NATO! Napětí trvá

Ukrajinský prezident Petro Porošenko žádá Severoatlantickou alianci o pomoc při řešení situace v Kerčském průlivu. I když Ukrajina není členským státem NATO, Porošenko naléhá, aby aliance zajistila v oblasti bezpečnost. Ukrajina navíc obviňuje Rusko z blokování Azovského moře, údajně do něj nesmí 18 lodí vplout a dalších 17 vyplout.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 17.11.
kauza čapí hnízdo

ČSSD váhá! "Odchod z vlády je politická hloupost," tvrdí Hamáček

Vládní krize tvrdě dopadá i na ČSSD, která je pod tlakem - zůstane ve vládě s hnutím ANO, nebo ji opustí? Šéf sociálních demokratů Jan Hamáček ještě nemá jasno. Zvažuje odchod z vlády, považuje to však za politickou hloupost.

Andrej Babiš se synem BN
aktualizováno 14.11.
on-line "únos" na Krym

Výroky premiérova syna otřásají politikou, Babiš "únos" odmítá

Výroky syna premiéra Andreje Babiše (ANO) o jeho údajném únosu na Krym kvůli kauze Čapí hnízdo vyvolaly bouřlivou diskuzi a tvrdou kritiku. Opozice podala návrh na vyslovení nedůvěry Babišově vládě, nemají ale dost hlasů. Sám premiér označil kauzu za útok na jeho děti, snahu destabilizovat Česko a dostat ho z politiky.

Lékař
aktualizováno 05.11.
Zubaři i praktici

V Česku chybí tisíce lékařů. Nejvíc trpí vesnice, lidé musejí dojíždět!

V České republice chybějí tisíce lékařů. Hlavně na venkově nejsou praktici ani zubaři. Společnost všeobecného lékařství zjišťovala, za jakých podmínek by mladí absolventi šli pracovat na vesnici a zjistila, že je pro ně důležité, aby tam měli pracovní uplatnění i jejich partneři.

Lidé nemají peníze
20.10.
Vyšehradské fórum

Ekonomická krize se blíží a začne v Evropě, tuší ekonomové

Momentálně to tak možná díky vysokým platům a nízké nezaměstnanosti nevypadá, ale neodvratně nás čeká nová ekonomická krize. A zatímco ta minulá začala v USA, tentokrát je na řadě nejspíš Evropa.

Lékař Ilustrační snímek
26.09.
Zdravotnická krize

Chybí lékaři i sestry, zavírají oddělení po celém Česku!

Nemocnice v Česku bojují s personální krizí. Situace je tak vážná, že některá oddělení byla nucena omezit péči, nebo byla dokonce uzavřena.

Milenci
aktualizováno 04.09.
Nečekané následky

Krize mění Venezuelanům sex! Kondomy stojí týdenní plat

Ekonomická krize, se kterou se potýká Venezuela, má nečekané důsledky. Obyvatelům latinskoamerické země mění kompletně život, i ten sexuální. Antikoncepce se totiž ve Venezuele stala nedostupným luxusem. Ženy tak stále častěji a stále v nižším věku podstupují sterilizaci.