Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zemětřesení na ostrově Lesbos
Aktualizováno 17.6. 2017 11:06
Turisté v ohrožení

Další zemětřesení u oblíbeného letoviska! Otřesy cítili i v Athénách

Oblíbenou turistickou destinaci v Řecku a Turecku znovu zasáhlo zemětřesení. Epicentrum se nacházelo jižně od ostrova Lesbos - ve stejném místě jako při pondělním zemětřesení. Další zemětřesení zaznamenali u řeckého poloostrova Peloponés.

Řecký premiér Alexis Tsipras
Aktualizováno 16.6. 2017 22:44
finančí pomoc

Pomoc eurozóny: Řecko chce ukončit opatření do roku 2018

Ministři financí Eurozóny se v Lucembursku shodli na třetím balíčku pomoci Řecku, který Aténám pomůže s dluhy splatnými už příští měsíc. Shodli se i na možnosti dalších úlev pro zadluženou zemi. Jednání se zúčastnila také šéfka mezinárodního měnového fondu. Oznámila, že se postará o schválení nového úvěru pro Řecko. Jeho výši ale zatím nepřiblížila.

Wolfgang Schaeuble a Jeroen Dijsselbloem
Aktualizováno 15.6. 2017 22:25
státní dluh

Řecko ke zmírnění dluhu dostane dalších 223 miliard korun

Řecko bude moci ze záchranného fondu eurozóny ESM dostat novou část úvěru z třetího záchranného programu v sumě 8,5 miliardy eur (223 miliard Kč). Rozhodli o tom dnes ministři financí zemí eurozóny. V prohlášení z dnešní schůzky dali ministři rovněž najevo připravenost přijmout další kroky ke zmírnění řeckého dluhu hned po skončení nynějšího programu. Mezinárodní měnový fond (MMF) zároveň oznámil, že poskytne Řecku nový záložní úvěr, čímž obnoví svou finanční pomoc této zadlužené zemi.

Prásk.tv píše:

Muž odletěl do jiného hotelu
čtěte o tématu Řecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Lesbos
Aktualizováno 12.6. 2017 20:31
ostrov v ohrožení

Oblíbené dovolenkové letovisko Čechů zasáhlo silné zemětřesení

Oblíbenou turistickou destinaci v Řecku a Turecku zasáhlo v pondělí odpoledne zemětřesení. Místy dosahovalo intenzity až 6 stupňů Richterovy škály. V troskách zemřela jedna žena, dalších 10 lidí bylo zraněno.

počasí na dovolené

V létě bude v Řecku nádherně! PŘEDPOVĚĎ NA PRÁZDNINY

Plánujete letos dovolenou v Řecku? Pak vás jistě zajímá, kdy tam bude nejhezčí počasí. Přinášíme vám předpověď na následující tři měsíce.

Řecké referendum
Aktualizováno 17.5. 2017 10:59
musí šetřit

Řecko ochromila generální stávka proti dalšímu utahování opasků

Řecko zasáhla jednodenní generální stávka, která od včerejška zcela ochromila zemi. Zasáhla dopravu na zemi, ve vzduchu i na moři. Dělníci opustili podniky, nemocnice fungují v omezeném režimu. Lidé protestují proti úsporným opatřením, které ale Řecko ve finanční krizi musí udělat, aby dosáhlo na další záchrannou půjčku.

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - Podgora, Makarska riviera
Aktualizováno 1.4. 2017 23:00
Letní dovolená

Zájezdy do bezpečných destinací mizí. Tady ještě mají volno

Chystáte se v létě na dovolenou k moři? Pak byste si s plánováním měli pospíšit. Vzhledem k obavám z terorismu totiž rychle mizí zájezdy do zemí, které jsou považovány za bezpečné, tedy kupříkladu do Řecka, Bulharska, Španělska nebo Chorvatska. V nabídce cestovních kanceláří přesto najdete ještě zajímavé možnosti.

Británii trápí ledovka a husté sněžení
Aktualizováno 7.1. 2017 22:07
tuhá zima

Extrémní mrazy zasáhly Evropu. Sníh leží i na Sicílii

Extrémní mrazy netrápí jen Českou republiku. Rekordní mráz naměřili i na Slovensku. V Tatrách bylo 28,1 °C. V Moskvě bylo dnes v noci 29,8 °C.Výstraha před mrazivým počasím platí i pro část Polska, kde za dvě noci umrzlo deset lidí, severní Německo, Itálii včetně Sicílie nebo Srbsko.

výhodná dovolená

Letní zájezdy už se prodávají! Ušetřete včasným nákupem

Blíží se konec roku, už teď se ale objevují nabídky výhodných "1. moment" zájezdů, které kromě zajímavé ceny nabízí také množství dalších výhod. Ty se mezi cestovními kancelářemi mnohdy liší, je tak vhodné se mezi nabídkami trochu zorientovat a možná vybrat tu nejvhodnější letní dovolenou už teď.

Francoise Amaridisová
Aktualizováno 31.12. 2016 08:23
Rio de Janeiro

Zločin z vášně: Velvyslance z Řecka zavraždil milenec jeho ženy

Brazilská policie vyšetřuje vraždu řeckého velvyslance, kterého podle úřadů zabil milenec jeho ženy. Ta se měla podle všeho na vraždě také podílet. Do vraždy byl zapleten ještě další muž, který dostal odměnu přes 600 tisíc korun. Úřady to podle CNN oznámily v pátek.