Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zemětřesení na Krétě
aktualizováno 01.08.
silné otřesy

Zemětřesení u dalšího řeckého ostrova! V ohrožení se ocitla Kréta

Zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály bylo v noci na úterý zaznamenáno asi 90 kilometrů jižně od řeckého ostrova Kréta. Ačkoli se otřesy řadí mezi středně silné a mohou tedy způsobit i velké škody, experti neočekávají žádné hrozivé následky.

Zemětřesení v Řecku - 1
aktualizováno 22.07.
Zemětřesení v Egejském moři

Kos i Turecko se vzpamatovávají z otřesů. Lidé raději spí venku

Řecký Kos a turecký Bodrum, kde svou dovolenou tráví desetitisíce zahraničních turistů, se vzpamatovává z ničivého zemětřesení. Lidé v obavách z dalších otřesů nocovali venku. Letecká i námořní doprava je stále ochromená.

Zřícená budova na ostrově Kos
aktualizováno 21.07.
Zemětřesení na Kosu

V téhle budově umírali lidé! Zřítila se, když byla uvnitř stovka turistů

Silné zemětřesení zabilo na řeckém ostrově Kos dva lidi. Podle místních úřadů šlo o jednoho turistu z Turecka a druhého ze Švédska. Zemřeli v místním baru v historické části města. Propadl se strop budovy a zavalil je uvnitř.

Prásk.tv píše:

Sokol
čtěte o tématu Řecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Největší škody napáchaly otřesy zřejmě na ostrově Kos ve stejnojmenném hlavním městě
aktualizováno 21.07.
Rady cestovních kanceláří

Na Kosu jsou tisíce Čechů, další se chystají! Mohou zájezd zrušit?

Zemětřesení v noci zasáhlo turecké pobřeží, ale především řecké ostrovy Rhodos a Kos, kam jezdí na dovolenou tisíce Čechů. Další stovky se v dalších dnech do letoviska chystají.

Zemětřesení během párty v Turecku
aktualizováno 21.07.
děsivá videa

Zemětřesení vyděsilo lidi na párty! Takhle se třásla země v Turecku

Přišlo to rychle a nečekaně. V jednu chvíli se těšili z narozeninové oslavy, vzápětí propukla naprostá panika. Řecké ostrovy a část Turecka zasáhlov noci na pátek silné zemětřesení.

Největší škody napáchaly otřesy zřejmě na ostrově Kos
aktualizováno 21.07.
rozsáhlé škody

Dva mrtví a sto zraněných po zemětřesení u Kosu! Utíkali i Češi

Zemětřesení o síle 6,7 stupně s epicentrem v Egejském moři zasáhlo v noci na pátek jihozápadní pobřeží Turecka a řecké ostrovy Kos a Rhodos. Zřítily se budovy, na Kosu zahynuli dva lidé a sto se jich zranilo. Mnoho turistů, mezi nimi i Češi, muselo na čas opustit hotely.

Ben Davies
08.07.
tragický osud

Muž se jel do Řecka rozloučit se svobodou. Svatby se už nedožil

Mladý muž z Velké Británie si chtěl užít poslední dny předtím, než vstoupí do manželského svazku. S kamarády odcestoval do Řecka, kde se chtěl rozloučit se svobodou. Na dovolené ale utrpěl vážná zranění, kterým podlehl.

Zemětřesení na ostrově Lesbos
aktualizováno 17.06.
Turisté v ohrožení

Další zemětřesení u oblíbeného letoviska! Otřesy cítili i v Athénách

Oblíbenou turistickou destinaci v Řecku a Turecku znovu zasáhlo zemětřesení. Epicentrum se nacházelo jižně od ostrova Lesbos - ve stejném místě jako při pondělním zemětřesení. Další zemětřesení zaznamenali u řeckého poloostrova Peloponés.

Řecký premiér Alexis Tsipras
aktualizováno 16.06.
finančí pomoc

Pomoc eurozóny: Řecko chce ukončit opatření do roku 2018

Ministři financí Eurozóny se v Lucembursku shodli na třetím balíčku pomoci Řecku, který Aténám pomůže s dluhy splatnými už příští měsíc. Shodli se i na možnosti dalších úlev pro zadluženou zemi. Jednání se zúčastnila také šéfka mezinárodního měnového fondu. Oznámila, že se postará o schválení nového úvěru pro Řecko. Jeho výši ale zatím nepřiblížila.

Wolfgang Schaeuble a Jeroen Dijsselbloem
aktualizováno 15.06.
státní dluh

Řecko ke zmírnění dluhu dostane dalších 223 miliard korun

Řecko bude moci ze záchranného fondu eurozóny ESM dostat novou část úvěru z třetího záchranného programu v sumě 8,5 miliardy eur (223 miliard Kč). Rozhodli o tom dnes ministři financí zemí eurozóny. V prohlášení z dnešní schůzky dali ministři rovněž najevo připravenost přijmout další kroky ke zmírnění řeckého dluhu hned po skončení nynějšího programu. Mezinárodní měnový fond (MMF) zároveň oznámil, že poskytne Řecku nový záložní úvěr, čímž obnoví svou finanční pomoc této zadlužené zemi.