Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Letadlo Travel Service
aktualizováno 05.07.
problémy s letadly

Stovky lidí uvízly na Krétě! Travel Service má desítky hodin zpoždění

V noci na dnešek přijalo TN.cz několik rozzuřených telefonátů lidí, kteří měli letět se společností Travel Service (TS). Dvě letadla společnosti - do Brna a do Prahy - měla odletět už včera večer do ČR. Informace o o tom, zda letadlo do Prahy už odletělo se liší, nicméně brněnští cestující zůstávají v Herakliónu. Naopak na Krétu už se přes deset hodin nemohou dostat cestující z Pardubic.

Řeckými ulicemi se prohnala povodeň
aktualizováno 27.06.
přívalový déšť

Řecké pláže pod vodou! Balkán sužují ničivé povodně

Řecko i celý Balkán zasáhly v uplynulých dnech velmi silné bouřky s přívalovým deštěm. Mnoho ulic i oblíbených řeckých pláží skončilo pod vodou, která s sebou brala téměř vše, co jí stálo v cestě. Lidé se navíc bojí dalších destruktivních povodní, podle meteorologů se mají silné bouřky objevovat až do čtvrtka.

Řecko
aktualizováno 25.06.
Zemětřesení

Řecko: Zaznamenáno zemětřesení o síle 4,3 stupně Richtera

V dopoledních hodinách bylo v Řecku zaznamenáno zemětřesení o síle 4,3 stupně Richterovy stupnice. Jeho centrum se nacházelo v hloubce 10 kilometrů ve vzdálenosti přibližně 8 kilometrů od horské vesnice Askos a 31 kilometrů od řecké Soluně.

Prásk.tv píše:

Lewis Mundy - 1
čtěte o tématu Řecko na Prásk.tv
Alexis Tsipras a Zoran Zaev podepisují dohodu
aktualizováno 17.06.
Spor o jméno státu

Makedonie se bude jmenovat jinak, Řecko s tím souhlasí

Ministři zahraničí Řecka a Makedonie dnes podepsali dohodu o názvu makedonského státu. Obě země se kvůli tomu dlouhá léta svářily a Řecko blokovalo zahájení přístupových rozhovorů Skopje s Evropskou unií a pozvání Makedonců do Severoatlantické aliance. Makedonie, která byla součástí někdejší Jugoslávie, nyní bude používat kompromisní název Republika Severní Makedonie.

Pantheon
29.05.
generální stávka

Pozor! Při cestách do Řecka hrozí problémy, varuje velvyslanectví

Celodenní generální stávku ohlásili na středu 30. května v Řecku. Týká se zaměstnanců státního i soukromého sektoru. České velvyslanectví v Athénách turistům doporučuje sledovat aktuální informace, případně kontaktovat své letecké společnosti či cestovní kanceláře.

Stíhačka Mirage 2000 řeckého letectva
12.04.
Pilota zatím nenašli

Řecká stíhačka spadla do moře. Startovala k tureckému narušiteli

Řecké letectvo přišlo ve čtvrtek po poledni o stíhačku Mirage 2000-5, která se zřítila do vod Egejského moře poblíž ostrova Skyros. Startovala k tureckému letounu, který měl narušit řecký vzdušný prostor. Pilota se zatím nepodařilo najít.

Lilia Botusheva - 4
aktualizováno 04.01.
mladí satanisté

Podřezané žíly, nůž v srdci! Milenci se zabili při satanistickém rituálu

Zoufalá rodina dlouho neměla žádné informace o pohřešované Lilii. Po měsících policie našla její tělo – spáchala sebevraždu se svým přítelem při satanistickém rituálu.

Sněhová kalamita v Řecku
aktualizováno 24.12.
překvapivé sněžení

Řecko trápí kalamita, Evropa většinou slaví Štědrý den na blátě

Zatímco u nás slavíme letos Vánoce většinou na blátě, v Řecku sníh padá. A napadlo ho tam tolik, že ve středu dokonce způsobil na severu země na silnicích doslova kalamitu. V kolonách tam řidiči stáli někde i dlouhé hodiny. A podle meteorologů se nízké teploty v Řecku udrží po celé vánoční svátky.

Bomba u soudu v Aténách
aktualizováno 22.12.
Nikdo nebyl zraněn

Výbuch v Aténách! Útočníci nastražili bombu u soudu

Výbuch otřásl v noci na pátek řeckou metropolí Aténami. Před budovou odvolacího soudu v centru města explodovala před půl čtvrtou ráno bomba. Ta naštěstí nikoho nezranila, poškodila ale vchod do budovy. Nastražili ji zřejmě stoupenci radikální levice, kterým vadí, že řecká vláda snížila ochranu dlužníků při exekučních dražbách nemovitostí.

Protest v Aténách
aktualizováno 16.12.
škrty v penzích

Rozzlobení důchodci protestovali v Aténách! Hlasitě skandovali

Řecko zavádí přísná úsporná opatření. Jedním z nich je i snížení důchodů. Proti škrtům v penzích v Aténách demonstrovalo několik tisíc důchodců, kteří se změnami nesouhlasí. Další vlna úsporných opatření má platit už od příštího roku.