Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lilia Botusheva - 4
aktualizováno 04.01.
mladí satanisté

Podřezané žíly, nůž v srdci! Milenci se zabili při satanistickém rituálu

Zoufalá rodina dlouho neměla žádné informace o pohřešované Lilii. Po měsících policie našla její tělo – spáchala sebevraždu se svým přítelem při satanistickém rituálu.

Sněhová kalamita v Řecku
aktualizováno 24.12.
překvapivé sněžení

Řecko trápí kalamita, Evropa většinou slaví Štědrý den na blátě

Zatímco u nás slavíme letos Vánoce většinou na blátě, v Řecku sníh padá. A napadlo ho tam tolik, že ve středu dokonce způsobil na severu země na silnicích doslova kalamitu. V kolonách tam řidiči stáli někde i dlouhé hodiny. A podle meteorologů se nízké teploty v Řecku udrží po celé vánoční svátky.

Bomba u soudu v Aténách
aktualizováno 22.12.
Nikdo nebyl zraněn

Výbuch v Aténách! Útočníci nastražili bombu u soudu

Výbuch otřásl v noci na pátek řeckou metropolí Aténami. Před budovou odvolacího soudu v centru města explodovala před půl čtvrtou ráno bomba. Ta naštěstí nikoho nezranila, poškodila ale vchod do budovy. Nastražili ji zřejmě stoupenci radikální levice, kterým vadí, že řecká vláda snížila ochranu dlužníků při exekučních dražbách nemovitostí.

Prásk.tv píše:

Carly Lunn - 1
čtěte o tématu Řecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Protest v Aténách
aktualizováno 16.12.
škrty v penzích

Rozzlobení důchodci protestovali v Aténách! Hlasitě skandovali

Řecko zavádí přísná úsporná opatření. Jedním z nich je i snížení důchodů. Proti škrtům v penzích v Aténách demonstrovalo několik tisíc důchodců, kteří se změnami nesouhlasí. Další vlna úsporných opatření má platit už od příštího roku.

Záplavy v Řecku
16.11.
bleskové povodně

Řecko hlásí 16 obětí povodní. Silné lijáky budou trvat nadále

Počet obětí bleskových povodní, které zasáhly Řecko, stoupl na 16. Dalších 40 lidí je v nemocnici a několik se jich stále pohřešuje. Záplavy způsobily prudké lijáky. Meteorologové navíc varují, že špatné počasí bude v Řecku i nadále.

Celia Hollingworth
26.09.
Brutální útok šelem

Horor na dovolené v Řecku: Turistku roztrhali divocí psi

Řečtí policisté našli tělo dvaašedesátileté britské turistky Celie Hollingworthové, kterou na severovýchodě Řecka zřejmě zabila smečka divokých psů nebo vlků. Že ji napadla zvířata, telefonovala krátce před svou smrtí Celia své rodině. Podle policistů tomu utrpěná zranění odpovídají.

Řecké pláže zamořila ropa
aktualizováno 14.09.
nehoda tankeru

Řecké pláže zamořila ropa: Zápach vyhnal z ostrovů turisty i místní!

Řecko bojuje s ropnou skvrnou, která po nedělní havárii tankeru zamořila moře nedaleko Atén. Loď ztroskotala z neznámých příčin u ostrova Salamis a uniklá ropa a olej znečistily kilometry pláží. Odstraňování škod ekologické katastrofy potrvá nejméně čtyři měsíce.

Dominik Duka kritizuje Lidl
03.09.
smazané kříže

Kardinál odsoudil odstranění křížů v reklamních letácích Lidlu

Smazané kříže u řeckých kostelů na reklamním letáku řetězce Lidl naštvaly i kardinála Dominka Duku. Zakrátko může dojít k odstraňovaání křížů a kostelů skutečných, napsal v otevřeném dopise řeckému velvyslanci, kde vyjádřil jeho zemi podporu.

Řecko bez kříže
aktualizováno 01.09.
anketa kontroverzní krok

Lidl z řeckých kostelů odstranil kříže! Vysvětlení štve zákazníky

Obchodní řetězec Lidl odstranil ze všech reklamních poutačů na akci Řecký týden kříže z modrých kupolí ostrova Santorini. Má jít o snahu zachovat politickou a náboženskou neutralitu.

Zemětřesení na Krétě
aktualizováno 01.08.
silné otřesy

Zemětřesení u dalšího řeckého ostrova! V ohrožení se ocitla Kréta

Zemětřesení o síle 5,3 stupně Richterovy škály bylo v noci na úterý zaznamenáno asi 90 kilometrů jižně od řeckého ostrova Kréta. Ačkoli se otřesy řadí mezi středně silné a mohou tedy způsobit i velké škody, experti neočekávají žádné hrozivé následky.