Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tankování
16.02.
pokutované benzinky

Na těchto benzínkách se šidilo, ČOI rozdala pokuty za 750 tisíc

Česká obchodní inspekce stále pokračuje v kontrolách jakosti paliva na čerpacích stanicích a jen během ledna inspekce vyměřila ve dvou případech pokuty v celkové výši 750 tisíc korun. V loňském roce inspekce pokutovala hned sedmnáctkrát.

Tankování
01.02.
Přehled po regionech

Benzin i nafta znovu zdražily! Tady natankujete nejlevněji v kraji

Benzin a nafta v minulém týdnu znovu zdražily. Ceny pohonných hmot postupně rostou od začátku ledna. Cena za litr Naturalu 95 stoupla v posledních dnech v průměru na 30,91 Kč, nafta překročila hranici 30 korun. Podívejte se, kde je u vás v kraji nejlevněji.

Ceny benzínu
25.01.
průměr čr

Ceny pohonných hmot rostou. Nafta vystoupala na 30 korun

Od poloviny listopadu se ceny pohonných hmot v Česku výrazně neměnily, vyšší nárůst přišel až minulý týden. Benzín zdražil o osm haléřů, nafta pak o čtyři. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Tankování
18.01.
Zdraží ještě?

Benzín a nafta výrazně zdražily. Ekonom řekl, co bude dál

Benzín a nafta jsou nejdražší od loňského listopadu. Nafta stojí bezmála 30 korun a benzín se blíží k jednatřiceti korunám. Podle některých odborníků je to proto, že světoví těžaři se dohodli na snížení dodávek ropy. Navíc její cena je prý na světových trzích na několikaletých maximech. A ceny pohonných hmot dál porostou.

Čerpací stanice
28.12.
velký přehled nekvalitní palivo

Všechny tyto čerpací stanice letos šidily! Jsou tam i známá jména

Prodejci pohonných hmot sice oproti loňskému roku nešidí v až tak velké míře, i přesto ale kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI) udělili pokuty téměř dvacítce provozovatelů čerpacích stanic. Sankce dosahují hodnoty přes 1,3 milionu korun.

Čerpací stanice
aktualizováno 02.11.
seznam vážné prohřešky

Tyto čerpací stanice letos šidily a dostaly mastné pokuty! PŘEHLED

Kvalita pohonných hmot se oproti loňskému roku mírně zlepšila, přesto kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI) našli vážné nedostatky u téměř dvacítky čerpacích stanic. Udělené pokuty dosahují částky více než 1,3 milionu korun.

Tankování
aktualizováno 30.07.
přehled + mapa Nekvalitní paliva

Tyhle benzínky letos dostaly pokutu. Jsou tam i známá jména

Deset provozovatelů čerpacích stanic už letos dostalo pokutu od České obchodní inspekce (ČOI) za nekvalitní pohonné hmoty. V drtivé většině se provozovatelé provinili prodejem nafty, která měla nižší bod vzplanutí, než udává norma. Ve dvou případech zaznamenala inspekce obdobný přestupek u bionafty, v jednom případě našli inspektoři benzin Natural 95, který měl bod vzplanutí vyšší, než udává norma.

Tankování
aktualizováno 07.07.
Levné pohonné hmoty

Ceny benzínu a nafty dál klesají! Tady natankujete nejlevněji

Dobrá zpráva pro motoristy! Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují - litr benzínu za poslední týden v průměru o 16 haléřů. Za dva měsíce se jeho cena snížila o korunu padesát. Nejdražší pohonné hmoty jsou tradičně v Praze a nejlevněji natankujeme v Pardubickém kraji.

Cesta na dovolenou
29.06.
Ušetřete na nákladech

Je výhodnější tankovat v Česku, nebo cizině? PŘEHLED CEN

Tisíce Čechů každý rok cestují na dovolenou vlastním autem. Rozdílné ceny pohonných hmot napříč jednotlivými státy dávají příležitost ušetřit hodně peněz.

Zásobárny ropy
aktualizováno 21.06.
nemáme jí dost

Česko má další problém: EU chce, abychom koupili ropu za miliardu

Mandát pro předsedu vlády pro jednání v Bruselu a také debata o nákupu ropy do státních hmotných rezerv. O tom dnes jedná kabinet Bohuslava Sobotky. Řešili především to, za jakou cenu a proč by měl stát ropu nakupovat.