Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řecké pláže zamořila ropa
aktualizováno 14.09.
nehoda tankeru

Řecké pláže zamořila ropa: Zápach vyhnal z ostrovů turisty i místní!

Řecko bojuje s ropnou skvrnou, která po nedělní havárii tankeru zamořila moře nedaleko Atén. Loď ztroskotala z neznámých příčin u ostrova Salamis a uniklá ropa a olej znečistily kilometry pláží. Odstraňování škod ekologické katastrofy potrvá nejméně čtyři měsíce.

Zásobárny ropy
aktualizováno 21.06.
nemáme jí dost

Česko má další problém: EU chce, abychom koupili ropu za miliardu

Mandát pro předsedu vlády pro jednání v Bruselu a také debata o nákupu ropy do státních hmotných rezerv. O tom dnes jedná kabinet Bohuslava Sobotky. Řešili především to, za jakou cenu a proč by měl stát ropu nakupovat.

Ropná skvrna na Vltavě - 1
aktualizováno 11.03.
galerie obří skvrna

Ropná skvrna na Vltavě měla stovky metrů!

Na Vltavě se v sobotu kolem poledne objevila ropná skvrna. Hasiči na místě zasahovali s nornými stěnami, aby zabránili šíření nebezpečné látky.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Výbuch ropovodu
aktualizováno 01.11.
exploze zabíjela

V USA vybuchl největší ropovod! Potíže může mít 50 milionů lidí

V USA vybuchl klíčový ropovod. Exploze zabila jednoho člověka a pět dalších lidí zranila. Společnost Colonial Pipeline tak musela už podruhé za dva měsíce uzavřít velmi důležitou trasu ropovodu, která zásobuje 50 milionů lidí. Informuje o tom například Reuters.

Těžba ropy
29.09.
dohoda opec

Konec levné ropy? Po dohodě o nižší těžbě ceny letí nahoru!

Ceny ropy zastavily ranní ztráty a během odpoledne se vrátily k růstu. Trh se zdá optimisticky naladěn po středečním oznámení Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ohledně dohody na snížení těžby suroviny, i když pochybnosti přetrvávají. Ropa od středečních zpráv získává kolem osmi procent, ačkoliv mezi investory je skepse, zda bude organizace schopna plán na snížení těžby realizovat a zda bude mít dohoda očekávaný dopad.

Těžba ropy
aktualizováno 29.09.
dohoda

Objem těžby ropy se sníží, cena půjde nahoru

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Kartel se dohodl na snížení těžby poprvé za osm let. Oznámil to v noci na dnešek katarský ministr pro energetiku a současný prezident OPEC Muhammad Sálih Sadá. Podrobnosti kartel dojedná na svém zasedání v listopadu. V současnosti členové OPEC těží zhruba 33,24 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podpořit ceny ropy.

Požár tankeru Burgos
25.09.
Ekologická katastrofa

OHNIVÉ PEKLO: Mexický tanker zachvátily plameny. VIDEO

Mexický tanker Burgos patřící státní ropné společnosti Pemex zachvátily v sobotu plameny. Loď kotvila jen nějakých 10 kilometrů od města Veracruz na pobřeží Mexického zálivu.Na palubě je dohromady 168 tisíc barelů benzínu a nafty, v přepočtu tedy přes 26 milionů litrů!

Islámský stát - ilustrační foto
20.09.
Ohavný kšeft

Islámský stát je bez peněz! Z nouze prodává orgány bojovníků

Radikálům Islámského státu dochází peníze, takže se údajně uchýlili k obchodování s orgány svých padlých nebo zraněných bojovníků.

Ropná plošina uplavala ve Skotsku na pláž - 7
09.08.
GALERIE kuriózní nehoda

U Skotska uplavala v bouři ropná plošina! Hrozí havárie

Nečekané představení uchystala lidem u skotského pobřeží v Dalmore ropná plošina, která se v bouři utrhla od vlečného člunu a doplula až na oblíbenou surfařskou pláž. Jenže nejde jen o kuriózní podívanou - hrozí totiž riziko, že se plošina poškodí a do moře uniknou stovky tun nafty.

Asijské akciové trhy reagovaly na brexit propadem
aktualizováno 24.06.
Důsledky Brexitu

Ropa, libra, euro a akcie se propadají, naopak zlato posiluje

Brexit vážně ovlivní světovou ekonomiku. Libra se propadá na nejhorší úroveň za poslední tři dekády. Velký propad zaznamenaly také asijské akciové trhy. Začátku obchodování v Evropě se finančníci děsí. Propadá se také cena ropy. Naopak stoupá cena zlata.