Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volební model
aktualizováno 23.11.
volební model

Volby by stále ovládlo ANO, STAN a lidovci se drží na hranici

V listopadu by teoretické volby do Sněmovny vyhrálo hnutí ANO, které se stále těší největší podpoře. Následuje ODS a v těsném závěsu se drží Piráti. ČSSD, jak již napověděl říjnový model, by o část podpory přišla, naopak oproti předchozím měřením by si polepšila SPD.

Andrej Babiš
aktualizováno 27.09.
Průzkum CVVM

V průzkumu vede ANO. Propadají SPD, TOP 09, KDU a Starostové

Nejnovější volební model agentury CVVM ukazuje jasné vítězství hnutí ANO, pokud by se volby konaly v září. Naopak strany SPD, TOP 09, STAN i KDU-ČSL by se nemusely do Poslanecké sněmovny dostat.

Šťastní zaměstnanci
aktualizováno 17.08.
Výzkum CVVM

Češi se vyhazovu nebojí, v práci si libuje naprostá většina! PŘEHLED

Více než tři pětiny pracujících Čechů jsou spokojené se svým zaměstnáním, drtivá většina navíc hodnotí kladně svůj pracovní kolektiv a vztahy v něm. O odchodu ze zaměstnání dlouhodobě uvažuje méně než pětina obyvatel. Vyplývá to z červnového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Andrej Babiš ve sněmovně
aktualizováno 16.07.
Výzkum CVVM

Vládě věří více Čechů, prezident je na půlce. Jásají voliči ANO

Důvěra lidí v prezidenta se stále pohybuje kolem 50 procent. Vládě podle nového průzkumu CVVM věří 34 procent respondentů. Mírně stoupla důvěra v Senát, naopak klesá podpora krajským a obecním zastupitelům.

Andrej Babiš v Bruselu
12.07.
Nový průzkum

Ve volbách by ANO slavilo triumf. Dvě opoziční strany by pohořely

Nejnovější volební model agentury CVVM hovoří jasně - ve volbách by hnutí ANO slavilo jednoznačný triumf a pokořilo by hranici 30 % hlasů. Naopak strany TOP09 a STAN by se pravděpodobně ani nedostaly přes hranici 5 % nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny.

Trest smrti
aktualizováno 21.06.
průzkum názorů

Zaveďme znovu trest smrti, žádá většina Čechů. Byli byste pro?

Většina Čechů by byla pro opětovné zavedení trestu smrti. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Proti se vyslovilo 37 % lidí.

Inaugurace Miloše Zemana - 15
11.05.
Průzkum důvěry

Zemanovi věří čím dál méně lidí! Nejlépe jsou na tom starostové

Důvěra veřejnosti v prezidenta Miloše Zemana stále klesá. Podle nejnovějšímu průzkumu CVVM mu rozhodně nebo spíše důvěřuje 49 % lidí. Naopak nedůvěru mu vyjádřilo 48 % respondentů. Snižuje se také důvěra v jiné státní instituce.

Miloš Zeman - důvěra vládě
aktualizováno 03.04.
průzkum veřejného mínění

Důvěra v prezidenta v březnu poklesla, hůř je na tom i vláda

Důvěra lidí v prezidenta republiky v březnu výrazně poklesla, Miloši Zemanovi věří přesně polovina obyvatel, zaznamenal tak ztrátu šesti procentních bodů. V březnu klesla i důvěra ve vládu a Poslaneckou sněmovnu. Lehký pokles zaznamenali i starostové, kterým lidé vyjádřili největší důvěru.

Andrej Babiš - 3
26.03.
volební model

ANO by ve volbách rozdrtilo zbylé strany. Komunisté stále posilují

Hnutí ANO má mezi voliči stále největší podporu ze všech politických uskupení. Druzí by ve volbách skončili Piráti společně s ODS. V těsném závěsu za nimi jsou podle volebních preferencí komunisté a sociální demokraté.

Miloš Zeman, Pavel Rychetský
13.03.
PŘEHLED Průzkum důvěry

Lidé věří víc Rychetskému než Zemanovi, ministry nikdo nezná

Lidé v Česku nejvíce věří předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentu Miloši Zemanovi. Naopak nejméně důvěryhodný je podle průzkumu CVVM bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.